newsy


XIV Papieski Bieg Pokoju w ZSP3 PDF

W piątek, 22 października 2021 roku odbyła się XIV edycja Biegu Papieskiego. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią i nauką zdalną tym razem do rywalizacji stanęła młodzież ZSP3.

Ideą przewodnią Biegu Papieskiego jest uczczenie postaci św. Jana Pawła II - patrona szkoły. Mając na względzie słowa i postawę naszego patrona organizując bieg, chcemy zwrócić uwagę na to, jak ważna w życiu człowieka jest aktywność fizyczna. Ani sfera ducha, ani sfera ciała, ani sfera umysłu nie mogą bowiem funkcjonować w próżni. Prawdziwy rozwój człowieka wymaga kształtowania tych trzech sfer równomiernie.

Nauczyciele wychowania fizycznego zdecydowali się w tym roku zmienić trasę zmagań i skorzystać ze zmodernizowanego kompleksu sportowego na Błoniach w Krotoszynie. Każdy z ponad 60 uczestników miał do pokonania trasę ok. 1,5 km, na którą składało się jedno okrążenie wokół jeziora Odrzykowskiego.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Laura Litwin (3AP) wyprzedzając Ewelinę Drygas (1B) oraz Julię Staniek (1B). Z kolei w gronie chłopców zwyciężył Brajan Łączyński (2B). Na kolejnych stopniach podium uplasowali się Dominik Wawrocki (3DBP) i Mikołaj Staniek (3C). Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali puchar oraz nagrody rzeczowe. Opiekę nad młodzieżą oraz organizacją wydarzenia sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w biegu i gratulujemy zwycięzcom.

Zdjęcia FB

 
Interesujące zajęcia z Mecenasem Markiem Mochem PDF

19 października pan mecenas Marek Moch przeprowadził dla uczniów naszej szkoły wykład poświęcony tematyce prawnej, a szczególnie mediacji, która stanowi jedną z form polubownego rozwiązywania sporów przy wsparciu osoby trzeciej. Wykład został zrealizowany dzięki Fundacji Auditorium z siedzibą we Wrześni. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i mamy nadzieję na dalszą współpracę z Fundacją.

 
Dzień Edukacji Narodowe 2021 PDF

Dzień Edukacji Narodowej, XXI Dzień Papieski. Corocznie październik w naszej szkole to miesiąc, w którym obchodzone są dwa święta. W tym roku w dniu 15 października, mimo pandemii, udało się uczcić patrona naszej szkoły, Jana Pawła II. Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych zapalili znicze i złożyli kwiaty pod obeliskiem Papieża Polaka. Następnie przedstawiciele sześciu klas pierwszych ślubowali na sztandar szkoły. Od tego momentu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Druga część święta to obchody „Dnia Edukacji Narodowej”. W czasie uroczystości życzenia nauczycielom złożyła Pani Dyrektor oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W części artystycznej, przygotowanej pod nadzorem Pani Marzeny Kasprolewicz, Pani Marceliny Muszyńskiej i Pani Justyny Robakowskiej, uczniowie parodiowali lekcje języka polskiego i matematyki. Następnie zostały przyznane laury dla najlepszych nauczycieli w 15 kategoriach. Zwycięzcy zostali wyłonieni w głosowaniu, które odbywało się wśród uczniów od kilku dni. Program artystyczny wywołał uśmiech na twarzach widzów, a wyróżnieni nauczyciele nie kryli radości z powodu otrzymanych laurów. Na koniec imprezy cała społeczność szkolna udała się pyszny poczęstunek przygotowany przez szkolne koło kulinarne.

Zdjęcia FB

 
Aktywnie i ciekawie na zajęciach z doradztwa zawodowego PDF

12 października mieliśmy ogromną przyjemność gościć w murach naszej szkoły Pana Jacka Stokłosę, który prowadził dla uczniów zajęcia z doradztwa zawodowego. Pan Jacek już kolejny raz spotkał się z uczniami "Trójki".  Zawsze dba o to, aby jego zajęcia były bardzo ciekawe i atrakcyjne. Tym razem przygotował dla uczniów ciekawą grę internetową, która jak widać na zajęciach bardzo się spodobała. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie. Czekamy niecierpliwie na następne wizyty Pana Jacka  z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.

Zdjęcia FB

 
"Od pasji do działania" PDF

Rozpoczynamy cykl promujący naukę zawodu w Branżowej Szkole I Stopnia nr 1 w Krotoszynie.

Dzisiaj prezentujemy zdjęcia z zajęć praktycznych naszych uczniów kształcących się w zawodach: mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych oraz elektryk. Dzisiaj odwiedziliśmy zakłady rzemieślnicze:

- Mechanika i wulkanizacja pana Macieja Śpitalniaka,

- Auto - serwis pana Grzegorza Właśniaka oraz

- Zakład Usług Elektrycznych pana Stanisława Gdyni.

Dzięki współpracy z zakładami pracy dążymy do tego, aby nasza szkoła branżowa była szkołą najwyższej jakości. Dziękujemy pracodawcom oraz uczniom.

Zdjęcia FB

 
Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka... PDF

Zajęcia praktyczne uczennic z klasy 3 technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną: strzyżenie, modelowanie, trwała ondulacja oraz pasemka.

Zdjęcia FB

 
Młody e-lider. Udział w kolejnym projekcie finansowanym ze środków unijnych PDF

Warsztaty z kompetencji przedsiębiorczych na Uniwersytecie Szczecińskim. 11.10.2021 prawie 50 uczniów Technikum nr 3 im. Jana Pawła II wzięło udział w warsztatach z zakresu zarządzania projektami oraz kształcenia postawy przedsiębiorczej w życiu i pracy.

Wykłady i laboratoria prowadzone przez kadrę uniwersytecką pozwoliły rozwinąć kompetencje przedsiębiorcze, przygotować uczniów do aktywnego poszukiwania swojego miejsca na rynku pracy, odkryć motywację, pasję a także rozwinąć kompetencje społeczne i interpersonalne.

Uczniowie Technikum wcielili się w studentów Wydziału ekonomii, finansów i zarządzania a także otrzymali indeksy e-lider. Czekamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w ramach tego projektu tym razem w naszej szkole - ZSP 3 Krotoszyn #jednaszkola#wielemożliwości

Zdjęcia FB

 
Wizyta w hotelu ,,Zajazd pod Szyszkami" PDF

W dniu 11 października klasa III B kształcąca się w zawodzie technik usług kelnerskich wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych I. Rau-Gałęska uczestniczyła w wycieczce dydaktycznej do Hotelu "Zajazd pod Szyszkami". Celem wycieczki było praktyczne zapoznanie uczniów z układem funkcjonalnym pomieszczeń, zadaniami recepcji właściwej, zakresem usług świadczonych przez hotel oraz organizacją obsługi gości. Swoją niezwykłą podróż po hotelu rozpoczęliśmy z kierownikiem p. Damianem Piechowiakiem od obejrzenia recepcji, następnie udaliśmy się do serca hotelu, czyli części pobytowo-mieszkalnej, gdzie mieliśmy okazję oglądać hotelowe pokoje oraz wyjątkowe apartamenty i przyjrzeć się pracy służby pięter, która miała sporo obowiązków na ten dzień. Był też czas na pytania uczniów. Na koniec naszego zwiedzania zostawiliśmy ,,wisienkę na torcie" hotelową restaurację, gdzie mogliśmy zjeść smaczny obiad. Wszystkim bardzo podobał się hotel oraz atmosfera jaka w nim panowała.

Zdjęcia FB

 
Biblioteka 2021/22 PDF

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!