newsy


Krotoszyn w cieniu swastyki 1939-194 PDF

W czwartek,  23 października klasa 1ebp z wychowawczynią p. I. Wojciechowską i p. P. Augustyniakiem wybrała się do  Muzeum Regionalnego im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Po krótkim spacerze w październikowe, słoneczne południe dotarliśmy na miejsce, gdzie mieliśmy uczestniczyć w lekcji muzealnej pt.”Krotoszyn w cieniu swastyki 1939-1945”. Lekcję poprowadził dla nas dyrektor krotoszyńskiego muzeum – p. Piotr Mikołajczyk, który swoim opowiadaniem o okresie okupacji hitlerowskiej w naszym mieście potrafił zainteresować najbardziej zagorzałych przeciwników tego typu spotkań. Nasza uwaga skupiona była między innymi na szczegółach związanych z  walką 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w obronie Krotoszyna we wrześniu 1939r. Z zaciekawieniem oglądaliśmy wyposażenie i umundurowanie wojsk polskich oraz niemieckich z początku wojny oraz szukaliśmy swoich przodków na prezentowanych fotografiach. Dziękujemy za taką lekcję historii!

zobacz zdjęcia

 
Umowa patronacka o współpracy dydaktycznej pomiędzy DW sp. z o.o. a ZSP nr 3 PDF

W dniu 22 października 2019 r.w siedzibie Bistro Cafe&Tapas w Krotoszynie została zawarta umowa o współpracy dydaktycznej w zakresie wsparcia procesu kształcenia w klasach patronackich pomiędzy DW sp. z o.o. a Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Dokument podpisali dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych - Izabela Kossakowska oraz prezes firmy Agnieszka Rembak Contreras.

Umowę sygnował także Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka.

Współ

>W spotkaniu uczestniczyli również naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan Przemysław Wójcik, pan Robert Szczotka kierownik szkolenia praktycznego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie oraz pan Carlos Contreras szef kuchni reprezentujący Bistro Cafe&Tapas i pani Mariola Kaczmarek nauczyciel przedmiotów zawodowych gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3.praca szkoły i pracodawcy będzie obejmowała wsparcie procesu zdobywania wiedzy i umiejętności młodzieży uczącej się w szkole w celu optymalnego przygotowania uczniów do podjęcia i wykonywania pracy w zawodach: technik usług kelnerskich, kelner oraz kucharz.

zobacz zdjęcia

 
3g we Wrocławiu PDF

W poniedziałek21 października, klasa 3g wraz ze swoim wychowawcą p. Marceliną Muszyńską oraz p. Anną Dulek wybrała się na wycieczkę do Wrocławia.

Celem wycieczki była integracja oraz czysta rozrywka, dlatego uczniowie zaczęli od rywalizacji na kręgielni „Skyboling” w najwyższym budynku Wrocławia Sky Tower. Zabawa była fantastyczna dlatego dla uspokojenia emocji klasa wybrała się do kina na seans „Boże Ciało” w kinie Helios. Wycieczka zakończyła się szybkimi zakupami i obiadem, po czym klasa bezpiecznie wróciła do domu. Kolejna bardzo udany wypad za nami!

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka zawodowa do firmy ZAE Sp. z o.o. PDF

Dnia 21.10.2019r uczniowie klas 2a, 3a i 4a kształcący się w zawodzie technik elektryk wraz z p. Adamem Matuszkiem oraz p. Tomaszem Łopaczykiem wybrali się na wycieczkę zawodową do mieszczącej się we Wrocławiu firmy ZAE Sp. z o.o., która od 20 lat zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem urządzeń automatyki energetycznej.

>Oprowadzeniem uczniów podzielonych na dwie grupy zajął się dyrektor przedsiębiorstwa p. Piotr Hnida.

W trakcie zwiedzania opowiedział on o całym procesie prefabrykacji rozdzielnic niskiego napięcia.

Uczniowie z zaciekawieniem słuchali, zadawali pytania, oglądali aparaty i urządzenia elektryczne a także próbowali uruchamiać napędy rozłączników i wyłączników energetycznych. Na koniec w dziale elektroniki zaprezentowano urządzenia automatyki przełączania zasilań, które należą do podstawowych układów wpływających na pewność zasilania odbiorców energii.

Pan Hnida zachęcał uczniów do wytężonej nauki i zapraszał na odbywanie praktyk zawodowych. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na zasłużony posiłek do pobliskiego CH Park Magnolia, po czym wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba PDF

17.10 w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Żywności i Światowy Dzień Chleba. Jak co roku, uczniowie Koła Gastronomicznego pod okiem p. M. Kaczmarek i p.I. Rau-Gałęska przyłączyli się do tych obchodów, których celem jest pogłębianie świadomości dotyczącej globalnych problemów żywnościowych. Od rana na korytarzach Szkoły roznosił się zapach świeżych wyrobów piekarskich. Oprócz różnych gatunków chleba, które można było skosztować ze smalcem i kiszonym ogórkiem, młodzież przygotowała także inne smakowitości. Wśród przygotowanych wypieków znalazły się drożdżówki z serem, malinami i kruszonką, paluchy z twarogiem, czy słodkie bułeczki z serem. Dla bardziej wyszukanych smakoszy sztuki kulinarnej były również nietuzinkowe przekąski jak zapiekanki, hot-dogi, ziemniaczane rogaliki ze szpinakiem, rogaliki z szynką i serem camembert, czy też pyszne, pikantne bułeczki. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli zdegustować wyżej wymienionych potraw.

zobacz zdjęcia

 
Warszaty PDF

W dniu 16 października uczennice klasy I techniku usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną uczestniczyły w warsztatach dotyczących pielęgnacji cery oraz podstaw makijażu. Szkolenie przeprowadziła konsultantka firmy MARY KAY.

zobacz zdjęcia

 
Dzień Edukacji Narodowej 2019 PDF

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

- Paulo Coelho

 

14 października 2019r. społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani uczniowie składali swym nauczycielom, wychowawcom i wszystkim pracownikom placówki życzenia pełne wdzięczności i sympatii. Nauczyciele w doskonałych humorach przyjmowali życzenia od Dyrekcji i Młodzieży. Tego Dnia swoje Święto mieli także uczniowie klas I, ponieważ poprzez Ślubowanie Pierwszoklasistów zostali w pełni przyjęci do Społeczności Szkolnej. Po części oficjalnej, przemówieniu Pani Dyrektor I. Kossakowskiej i życzeniach sukcesów młodzież zaprezentowała część artystyczną. Przedstawiono w humorystyczny sposób sylwetki naszych nauczycieli. Wszyscy doskonale się bawili. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci Pedagogów.

zobacz zdjęcia

 
ContiTech w ZSP nr 3 w Krotoszynie PDF

Wydaje się wszystkim, że 14 października jest dniem wolnym od pracy i zajęć. Nic bardziej mylnego. W tym dniu w naszej szkole odbyło się profesjonalne szkolenie techniczne firmy ContiTech dla uczniów i zainteresowanych gości. Trener techniczny, Pan Roman Boluk, przekazał słuchaczom wiele informacji na temat napędów pasowych oraz w jaki sposób w aucie wymienić rozrząd...
Szkolenie prowadzone było w sposób dynamiczny - prowadzący poza prezentacją demonstrował przykłady części np rolki, paski rożnego typu. Po tym technicznym spotkaniu nie pozostanie jedynie miłe wspomnienie, ale moc innych rzeczy np. plakaty instruktażowe, model układu. Dla uczestników jednak najważniejsze mogą być certyfikaty potwierdzające uzyskaną wiedzę... W warsztatach uczestniczyli uczniowie z zawodów mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, kierowca-mechanik oraz ich opiekunowie zajęć praktycznych m.in. z Firmy Kruk-Transport.

P.S. Jest to kolejne szkolenie (poprzednie odbyło się w styczniu 2019 i prowadził je Pan Maciej Hadryś z Mahle Aftermarket, relacja - https://www.facebook.com/Zetka3Krotoszyn/posts/955956544575036) i już planujemy następne. Ogłoszenie o terminie już wkrótce na naszym FB!!

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo PDF

W dniach 10-13 października br. w Japonii odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w sumo. W zawodach tych startował uczeń naszej szkoły Kacper Mikołajczyk (klasa 1D), który zakwalifikował się na te mistrzostwa w kategorii wiekowej osiemnastolatków zajmując drugie miejsce (srebrny medal) indywidualnie oraz trzecie miejsce drużynowo.

Gratulujemy!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 87

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów i instruktorów sportu – 28 listopada 2019, Poznań
  Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe zaprasza na  VII edycję Konferencji metodyczno-szkoleniowej dla trenerów i instruktorów sportu województwa wielkopolskiego, która odbędzie się 28 listopada 2019 (czwartek) w Sali Wykładowej Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, ul. Starołęcka 36, 61-361 Poznań. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej
 • Wykaz publicznych placówek doskonalenia nauczycieli, w których nauczyciele realizują zadania doradcy metodycznego
  Wykaz publicznych placówek doskonalenia nauczycieli na terenie województwa wielkopolskiego, w których nauczyciele realizują zadania doradcy metodycznego: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
 • Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”
  Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w akcji, której celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji. Przedsięwzięcie jest objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W ramach inicjatywy wszystkie zgłoszone placówki, każdego miesiąca będą otrzymywać […]
 • Ogólnopolski konkurs wiedzy o Europie „MY W EUROPIE”
  Organizatorzy konkursu „My w Europie. Samorządy w państwach europejskich”, reprezentujący Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w 12 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Europie. Więcej informacji: Anna Wąsiel-Alberska Liceum Ogólnokształcące nr XII im Bolesława Chrobrego tel.  71 359 […]
 • Szkolenie ORE Technologie cyfrowe na lekcjach języka francuskiego
  Więcej informacji na stronie ORE

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!