newsy


„SPACER DLA SERCA” W KROTOSZYNIE PDF

W dniu 16 września 2017 roku pod hasłem „Naładuj swoje serce” odbył się tradycyjny „SPACER DLA SERCA”, impreza o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym organizowana przez stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” przy współudziale stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej”.

W tym roku uczestnicy spaceru mieli okazję poznać zasady monitorowania stresu poprzez poznanie objawów stresu, określenie indywidualnych „sygnałów wczesnego ostrzegania” wysyłanych przez organizm i sposobów ograniczania ich negatywnego wpływu na nasz stan zdrowia. Zdobyta wiedza to nabyta umiejętność eliminowania kolejnego czynnika ryzyka chorób serca i układu krążenia oraz dbania o własne zdrowie.

„Spacer dla Serca” zakończył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, w której przygotowano dla uczestników warsztaty relaksacyjne prowadzone przez uprawnione osoby.

zobacz zdjęcia

 
Odbywali staż we włoskim Riccione !!! PDF

We wrześniu wróciła trzyosobowa grupa absolwentów w zawodzie kelner, która pod koniec czerwca, wyjechała na trzymiesięczny staż do Włoch w miejscowości Riccione. Wyjazd stał się możliwy dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Edukacja Młodzież w Pleszewie w ramach realizacji programu ERASMUS+ projektu "Gastronomia i Hotelarstwo - Aktywność na Rynku Pracy - BIS" oraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Krotoszynie.

W październiku na staż do Włoch wyjadą kolejni absolwenci kierunków: kucharz i kelner. Teraz ich celem będą Restauracje w pięknej miejscowości Spoleto.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wakacyjne praktyki na promie POLONIA UNITY LINE !!! PDF

Na przełomie czerwca i lipca nasz uczeń odbywał dwutygodniową praktykę zawodową na promie Polonia Unity Line.

Zdobyte w ten sposób doświadczenie i umiejętności pozwolą na bycie bardziej konkurencyjnym na rynku pracy. Umiejętności zawodowe nasz uczeń zdobywał pływając na trasie Świnoujście - Ystad (Szwecja) pod okiem doświadczonej załogi promu. M/f Polonia to nowoczesny prom pasażersko- kolejowo- samochodowy, pływający w barwach Unity Line.
Wyjazdy na praktyki zagraniczne koordynuje Szkolny Ośrodek Karier pod opieką pani Marioli Ilnickiej oraz pani Marioli Kaczmarek.

Mariola Kaczmarek

zobacz zdjęcia

 
Kręćcie kilometry dla Krotoszyna!!! PDF

Zapraszam wszystkich nauczycieli, uczniów oraz rodziców,  do uczestnictwa w rajdzie rowerowym 30.09.2017 r. start godz. 10.00 z boiska szkoły. Trasa rajdu: Krotoszyn - Chachalnia - Ujazd – Wodników – Sulmierzyce – Chwaliszew – Chachalnia.

Do wszystkich uczestników rajdu poczęstunek na mecie. Uczestnicząc w rajdzie włączamy się  do kampanii Kręć Kilometry !!! Link do aplikacji: http://kreckilometry.pl/aplikacja

 

Dyrektor: Izabela Kossakowska

 
Powiat od kuchni PDF

10.09.2017 r. nasza szkoła już po raz kolejny uczestniczyła w imprezie "Powiat od kuchni". Uczniowie kształcący się w zawodach kucharz oraz kelner, mogli zaprezentować swoje zdolności kulinarne serwując: czerninę, zupę z królika, placki ziemniaczane, szare kluski z wędzonką i kiszoną kapustą oraz placek drożdżowy ze śliwką.

Wszystkie potrawy, które powstały pod okiem pani M. Kaczmarek i pani K. Kominek cieszyły się jak zwykle dużym powodzeniem. Ogromne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu oraz obsłudze stoiska.

Dyrektor Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Nowości PDF

Na półkach biblioteki szkolnej czekają już pierwsze nowości książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Można wybierać wśród setek tytułów powieści obyczajowych, biografii, romansów, powieści historycznych, fantastyki,  kryminałów, opowiadań młodzieżowych.

ZAPRASZAMY!

 
Dożynki Powiatowe – Lutogniew 03.09.2017 r. PDF

3 września podczas dożynek powiatowych w Lutogniewie, nasi uczniowie podobnie jak w roku ubiegłym, mogli zaprezentować swoje zdolności cukiernicze. Pyszne wypieki pod okiem pani M.Kaczmarek i pani K.Kominek, przygotowali uczniowie kształcący się w zwodach: kucharz i kelner. Ogromne podziękowania kieruję do wszystkich nauczycieli i uczniów, którzy pomogli w przygotowaniu oraz obsłudze stoiska.

Dyrektor Izabela Kossakowska

 
NARODOWE CZYTANIE 2017 – Wesele Stanisława Wyspiańskiego PDF

2 września w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja odbyła się szósta edycja ogólnopolskiej akcji NARODOWE CZYTANIE. Zebrani mogli obejrzeć fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego wystawione przez grupę teatralną działającą przy Klubie Seniora w Koźminie Wlkp. oraz posłuchać fragmentów  utworu w interpretacji uczniów I LO w Krotoszynie. Całości dopełniły ciekawe dekoracje oraz oprawa muzyczna.

Na koniec każdy uczestnik, który przyniósł egzemplarz „Wesela” mógł otrzymać pamiątkową pieczęć z logo Narodowego Czytania.

W spotkaniu uczestniczyły: p. Janina Jarzembska, p. Ewa Kmieć.

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 PDF

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 - 4.09.2017:

godz. 8.00 - msza św. w kościele pw. św. Andrzeja Boboli

godz. 9.00 - dalsze uroczystości w szkole

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
    Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
  • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
    - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
  • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
    Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!