newsy


Społeczność ZSP 3 #SolidarnizUkrainą PDF

"Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.

Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie"

Anthony Peake.

Nasza szkoła pełna jest wrażliwych serc. Cała społeczność szkoły włączyła się do zbiórki produktów na rzecz mieszkańców Ukrainy. Kochani zebrane w naszej szkole produkty trafiły już po raz drugi dzięki transportowi humanitarnemu z Pępowa bezpośrednio na granicę, a dalej busami do potrzebującej tam ludności oraz walczących na wojnie mężczyzn. Społeczność ZSP 3 #SolidarnizUkrainą. Dziękujemy Kochani za okazaną pomoc, macie wielkie SERCA.

Zdjęcia FB

 
Konkurs historyczny „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje” PDF

W dniu 8 marca 2022 roku, w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym odbył się powiatowy finał XIII edycji konkursu historycznego „Powstanie Wielkopolskie w powiecie krotoszyńskim – dzieje i tradycje”. Tegoroczna data finału nawiązywała do 103. Rocznicy ustalenia tymczasowej linii granicznej między Zdunami a Perzycami. Która obowiązywała do czasu wejścia w życie postanowień traktatu wersalskiego.

Nasza Szkołę reprezentowali:

 • Zuzanna Musiał z kl. 3 AP
 • Mikołaj Zadworny z kl. 2 E

Mimo dobrego przygotowania oraz godnej postawy Nasi uczniowie nie znaleźli się w pierwszej trójce konkursu. Dziękujemy za udział oraz godne reprezentowanie Szkoły.

 
Kolejny etap projektu klasy 1b „Ukraina – to nasz sprawa!!!” za nami. PDF

8 marca uczennice klasy 1b miały okazję zapoznać uczniów naszej szkoły ze słodkościami ukraińskimi, które samodzielnie przygotowały. Można było posmakować sernika, ciasteczek czy rogalików według ukraińskich przepisów.

Dodatkowo koło gastronomiczne działające w naszej szkole wsparło akcję przygotowując do degustacji potrawy ukraińskie, takie jak barszcz ukraiński, naleśniki czy pierogi.

Dochód ze sprzedaży tych pyszności przeznaczony zostanie na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny.

Zdjęcia FB

 
Dobro Powraca PDF

W imieniu Koła Gastronomicznego oraz Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do naszej akcji "pączkowo-muffinkowej", mającej na celu zbiórkę pieniędzy na rzecz osób poszkodowanych w wichurze w Dobrzycy i okolicach.

Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu i pomocy ludzi z dobrymi serduszkami, udało nam się zdobyć ponad 1800 zł.

Cała kwota wpłacona została już na konto stowarzyszenia wspierającego poszkodowanych w wichurze.

Dziękujemy! Pamiętajmy - Dobro Powraca!

Zdjęcia FB

 
Ukraina – to jest moja sprawa! PDF

"Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.

Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.”

Anthony Peake

Klasa 1 B to grupa dziewcząt kształcących się w zawodzie technik usług fryzjerskich. Codzienne życie szkolne toczy się dla nas zwyczajnie, jak wszystkich uczniów naszej szkoły. Jednak wyjątkowy charakter naszej klasy stanowi fakt, że mamy wśród nas aż pięć koleżanek narodowości ukraińskiej. Dlatego też wydarzenia czwartkowego poranka 24 lutego 2022, dotknęły nas w szczególny sposób. Wojna na Ukrainie… Widok ich zapłakanych twarzy i oczy pełne strachu, zostaną na długo w naszej pamięci…

Nie potrafimy pozostać obojętne ! Tak jak cała nasza społeczność szkolna, chcemy choć w małym stopniu pokazać, że nie jesteście same !

Dlatego też zapraszamy wszystkich do udziału w naszej szkolnej akcji, której największym przesłaniem niech będą słowa:

Ukraina – to jest moja sprawa!

Zaczęliśmy od tego, że na drzwiach naszej sali umieściliśmy duże serce w barwach Polski i Ukrainy. Wnętrze serca wypełniają nasze imiona - to symbol naszej jedności, wrażliwości i gotowości niesienia pomocy.

Planujemy następujące wydarzenia:

 • 8 Marca- „Ukraińskie specjały”-

Zapraszamy do posmakowania słodkich wypieków, według ukraińskich przepisów, przygotowanych przez nas i nasze koleżanki. Będzie także możliwość degustacji różnych potraw, będących specjalnością wielu gospodyń tego niedalekiego kraju –swą pomoc w przygotowaniu dań, zaoferowało nam szkolne koło gastronomiczne, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dochód ze sprzedaży tych pyszności przeznaczymy na pomoc dla poszkodowanych w wyniku wojny.

 • 15 Marca –„Poznaj mój kraj”

W Sali gimnastycznej opowiemy o Ukrainie. Pokażemy wszystkie miejsca, które teraz znajdują się w wojennym niebezpieczeństwie. Zaprezentujemy tradycyjne tańce oraz podzielimy się naszymi wspomnieniami - zwłaszcza szkolnymi… Jak myślicie, czy szkoła w Ukrainie jest inna od naszej?

Nasza szkoła pełna jest młodych wrażliwych serc! Liczymy, że chętnie przyłączycie się do naszej akcji.

 
Drzwi otwarte w Trójce PDF

Jak zawsze ósmoklasiści dopisaliście - jesteście wielcy, DZIĘKUJEMY!!!

26 lutego 2022 r. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 szeroko otworzył drzwi dla uczniów szkół podstawowych, ich rodziców i opiekunów. Podobnie jak w latach poprzednich wielu młodych ludzi odwiedziło naszą szkołę biorąc udział w ciekawych warsztatach, cieszących się ogromnym powodzeniem. Uczniowie „Trójki” wraz z nauczycielami przygotowali zajęcia warsztatowe dla przyszłych koleżanek i kolegów: elektryczne, mechatroniczne, CNC, gastronomiczno-kelnerskie, sprzedażowe, fryzjerskie i kosmetyczne. Nasi goście poznali również pracę Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu oraz zasoby biblioteki szkolnej. Dużym powodzeniem cieszyła się kawiarenka, w której serwowano słodkości, przygotowywane na bieżąco przez naszych wychowanków. W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele następujących firm, współpracujących ze szkołą: Mahle Polska z o.o., Jotkel, P.W. Agrounima, Mars.

Podczas Drzwi Otwartych uczniowie „Trójki” stanęli na wysokości zadania występując w roli doświadczonych przewodników po szkole. Ósmoklasiści, zwiedzając pracownie, mogli zapoznać się z bazą dydaktyczną szkoły. Zobaczyli, jak pracujemy i uczymy się na co dzień w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach. Mamy nadzieję, że młodzi ludzie dokonają właściwego wyboru szkoły!

Dla uczestników Drzwi Otwartych przygotowano atrakcyjne niespodzianki. Rozlosowano wśród nich nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

Szczęście uśmiechnęło się dziś do:

1. Jagody Jamry – Szkoła Podstawowa nr 4

2. Niny Łuczak – Szkoła Podstawowa nr 4

3. Julii Szkudłapskiej - Szkoła Podstawowa nr 4

4. Antoniego Ignasiaka – Szkoła Podstawowa nr 4

5. Nikoli Bukowskiej – Szkoła Podstawowa Kobierno

6. Mai Majchrzak – Szkoła Podstawowa nr 3

7. Jessiki Chmielarz - Szkoła Podstawowa nr 1

8. Blanki Grzesiak– Szkoła Podstawowa w Biadkach

9. Julii Skrzypczak – Szkoła Podstawowa nr 4

10. Damiana Niedzieli – Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego nr 3 w Koźminie Wlkp.

Zdjęcia FB

 
I Regionalny Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej PDF

KONKURS MA NA CELU ZAINTERESOWANIE UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH TEMATYKĄ NORMALIZACJI. NORMALIZACJA TO OBECNIE STAŁY ELEMENT EDUKACJI BRANŻOWEJ, TECHNICZNEJ I INŻYNIERYJNEJ.

Celami głównymi Konkursu są:

 • Wzrost świadomości w zakresie znaczenia normalizacji w codziennym życiu oraz w skali kraju, a także w osiąganiu sukcesu zawodowego.
 • Przygotowanie specjalistów, techników do wykorzystywania rozwiązań normalizacyjnych w praktyce zawodowej.
 • Realizacja zaleceń Unii Europejskiej w zakresie rozpowszechniania wiedzy normalizacyjnej.

Celami szczegółowymi Konkursu jest uświadomienie, że:

 • Konsument jest ostatecznym beneficjentem normalizacji,
 • Życie staje się łatwiejsze, bardziej komfortowe i bezpieczne dzięki normalizacji,
 • Normalizacja obejmuje i ułatwia funkcjonowanie człowieka we wszystkich sferach życia,
 • Opłaca się mieć wiedzę o normalizacji, bowiem jest źródłem najlepszych upowszechnionych rozwiązań organizacyjno-technicznych i może być pomocna zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym,
 • Współczesna gospodarka nie jest w stanie funkcjonować bez normalizacji.
Regulamin tutaj
 
KOMUNIKAT !!! PDF

W okresie nauki zdalnej od 31 stycznia 2022r. do 25 lutego 2022r. sekretariat czynny od godziny 07:00 do 15:00

 
SkillsPoland2021 PDF

III miejsce Jakuba Marszałka z klasy 3cbp w Ogólnopolskim Konkursie SkillsPoland2021.

Jakub jest uczniem klasy 3cbp branżowej szkoły I stopnia nr 1 w Krotoszynie, kształci się w zawodzie operator obrabiarek skrawających. Jakub kwalifikacje praktyczne zdobywa w firmie Mahle Polska sp. z o.o. Uczeń dzięki swoim umiejętnościom i zaangażowaniu zakwalifikował się do ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland2021 - zawodów umiejętności branżowych i startował w kategorii "Frezowanie CNC".

Konkurs odbył się w Gdańsku w dniach 25-26.11.2021 r. Frezowanie to konkurencja, w której zawodnik musi wykazać się umiejętnością programowania i obsługi maszyny CNC oraz wykonać zadanie polegające na wyfrezowaniu elementu na podstawie otrzymanej dokumentacji.

Nie ma sukcesu bez pasji, motywacji i ciężkiej pracy. Jakub jest tego świetnym przykładem. Gratulujemy III miejsca i życzymy dalszych sukcesów!!!

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 116

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Maj 2022    |    Imieniny obchodzą: Mikołaj, Piotr, Urban

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Program „Laboratoria przyszłości – informacja o możliwości składania wniosków
  Kuratorium Oświaty w Poznaniu informuje o możliwości składania wniosków o udzielenie wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 marca 2022 r. w sprawie realizacji rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz umiejętności podstawowych i przekrojowych dla dzieci i młodzieży – „Laboratoria przyszłości” (Dz. U. poz. 771),w terminie […]
 • Eksperci ds. konsultacji specjalistycznych dla pracowników Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą
  W ramach realizacji projektu „Opracowanie modelu funkcjonowania Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie planuje zatrudnić ekspertów pozaoświatowych ds. konsultacji specjalistycznych. Zadaniem ekspertów będzie w szczególności prowadzenie spotkań konsultacyjnych online oraz udzielanie wsparcia pracownikom SCWEW w ramach sieci […]
 • Spotkanie informacyjne dotyczące konkursu grantowego dla poradni psychologiczno-pedagogicznych – 24 maja 2022, online
  Szanowni Państwo, Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie organizuje w trybie zdalnym 24 maja 2022 r. spotkanie informacyjne dla pracowników jednostek samorządu terytorialnego oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych  w sprawie konkursu grantowego dla poradni psychologiczno-pedagogicznych. Spotkanie wymaga zarejestrowania się w systemie Ośrodka Rozwoju Edukacji. Rhttps://szkolenia.ore.edu.pl/Rejestracja/Termin/fd9277a6-cd81-4245-9690-c5d7848f68e9 Spotkanie zostanie przeprowadzone na platformie ZOOM. Rozpocznie się o godz. 10.00 i będzie trwało […]
 • Konferencja „Od śrubokręta do estetyki, czyli sztuka i wzornictwo w szkołach branżowych” – 27 maja 2022, online
  Szanowni Państwo, Wielkopolski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza na konferencję pt. Od śrubokręta do estetyki, czyli sztuka i wzornictwo w szkołach branżowych Termin: 27 maja 2022 r. Czas trwania: 11.30-14.35 Adresaci: dyrektorzy, nauczyciele szkół branżowych, doradcy zawodowi oraz koordynatorzy doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych Integralne, całościowe rozumienie sztuki i wzornictwa oraz ich wychowawczego oddziaływania pozwala na […]
 • Ogólnopolski konkurs poświęcony rodzinie „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”
  Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym rodzinie, zatytułowanym „Rodzina. Mając siebie – mamy tak wiele”, pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka. Szczęśliwa rodzina to jeden z najważniejszych fundamentów rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży. Rodzinne przygody, wspólnie spędzany czas, ważne wydarzenia, relacje, a także, pełen miłości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!