newsy


III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski PDF

Dnia  7.12.2019 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego oraz Prezesa Krotoszyńskiej Izby Rzemieślniczej. W tym roku tematem konkursu były " Postacie dużego ekranu ". Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie kształcące w branży fryzjerskiej: BS I stopnia z Kobylina, ze Zdun, z Jutrosina oraz reprezentanci naszej szkoły. W konkursie brały udział również uczennice ze szkół podstawowych, dla których fryzjerstwo jest pasją. Swoje stoiska miały także firmy kosmetyczne: Mary Kay, Faberlic, Oriflame oraz sklep odzieżowy MonEw. Pokaz makijażu prezentowała Pani Paulina Młynarz z firmy Paulinee MakeUp Academy. Podczas konkursu trwała zacięta rywalizacja. W kategorii Szkoła Podstawowa: I miejsce zajęła Vanessa Gnap SP nr 3 w Krotoszynie, II miejsce Natalia Ruda SP nr 5 w Krotoszynie, III miejsce Julia Felka SP w Zdunach. W kategorii Szkoła Ponadpodstawowa I miejsce zajęła Weronika Waleńska ze Szkoły Branżowej I stopnia w Kobylinie, II miejsce Hubert Wiliński z ZSP nr 3 w Krotoszynie, III miejsce Klaudia Ignasiak również z ZSP nr 3 w Krotoszynie. Wyróżnienia otrzymały: Zuzanna Konrady z ZSP nr 3 w Krotoszynie oraz Wiktoria Wierzyk z ZSP w Zdunach. Dziękujemy sponsorom nagród w konkursie: sklep fryzjerski GLAMLOOK, MaryKay, Feberlic, AVON, ORIFLAME, Galeria Krotoszyńska, KOK, Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział gratulujemy zwycięzcom. Patronat medialny nad konkursem objęły Gazeta Lokalna Krotoszyn oraz pkr24.pl Do zobaczenia za rok

zobacz zdjęcia

 
Mikołajki w ZSP3 PDF

Dnia 6 grudnia z okazji Mikołajek młodzież naszej szkoły bardzo pięknie i kolorowo ubrała się w stroje w kolorze czerwonym, czapki mikołajkowe i świąteczne swetry. Po szkole chodził także Mikołaj ze śnieżynkami i rozdawał słodycze "grzecznym" dzieciom.

zobacz zdjęcia

 
Mikołajkowy Turniej PDF

W czwartek, 5 grudnia reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Męska drużyna piłkarska w fazie grupowej zremisowała z ZSP ze Zdun (1:1) oraz okazała się lepsza od Szkoły Branżowej I Stopnia z Kobylina (2:0), Zespołu Szkół Specjalnych z Krotoszyna (8:1) oraz Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie (7:0).

Wspomniane wyniki pozwoliły ekipie zaprezentować się w półfinale zawodów, gdzie pokonaliśmy Hufiec Pracy z Ostrzeszowa (4:0). W finale ponownie spotkaliśmy się z ZSP ze Zdun wygrywając (4:1). Warto dodać, że nagrodę dla najlepszego golkipera otrzymał Mateusz Domagała. Naszą szkołę reprezentowali  M. Domagała, Dominik Wawrocki, Artur Pauter, Wiktor Praczyk, Oskar Staszewski, Martin Kuźnicki, Mikołaj Turbański oraz Adrian Orwat,. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

 

 
Spotkanie z raperem Filipkiem PDF

Dnia 5 grudnia 2019 uczniowie ZSP3 w Krotoszynie uczestniczyli w spotkaniu z raperem Filipkiem, które miało miejsce w Krotoszyńskim Kinie "Przedwiośnie". Spotkanie zainicjowała Klasa Akademicka kierowaną przez panią Mariolę Koczorowską. Pierwszym elementem wydarzenia było przeprowadzenie przez uczniów biorących udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020 wywiadu z Filipkiem, w ramach ich projektu pt. "Słuchać rapu i nie wyciągać z niego wniosków to jak żyć i nie odychać" - rap jako sposób na życie. Potem młodzież prowadząca spotkanie zaprosiła swojego gościa do zabawy w tzw." szybkie strzały". Następnie pytania do artysty mogli kierować zebrani uczniowie. Po występie muzyka i wybłaganym bisie utworu, młodzież mogła zrobić sobie zdjęcie ze swoim idolem bądź zdobyć autograf.

zobacz zdjęcia

 
Awans Drużyny Badmintona do Finału Wielkopolski PDF

30 listopada w Kaliszu odbyły się Półfinały Mistrzostw Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym. W rozgrywkach dziewcząt brało udział dziewięć zespołów w trzech grupach. Awans do finału Wielkopolski uzyskali zwycięzcy grup. Drużyna z naszej szkoły grała z LO Słupca oraz LO Pleszew przegrywając obydwa mecze. Naszą szkołę reprezentowały: Musiał Zuzanna, Lachowska Oliwia oraz Staszewska Nina z klasy 1a.

W rozgrywkach chłopców brało udział osiem zespołów w dwóch grupach. Awans do finału Wielkopolski uzyskały po dwa zespoły z każdej z grup. Nasza drużyna przegrała z ZS Konin 1:3 oraz wygrała z LO Pleszew 3:1 i z II LO Leszno 3:0 uzyskując awans. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Patalas, Oliwier Kuśnierz oraz Szymon Sowiński.

 
Andrzejki w naszej szkole PDF
Dnia 29 listopada w naszej szkole odbyły się „Andrzejki”. Uczniowie przebrali się za postacie z wylosowanych bajek, brali także udział w różnych wróżbach. Mieli także możliwość skosztowania ciasteczek z wróżbą, przygotowanych przez Szkolne Koło Gastronomiczne.

zobacz zdjęcia

 
Wielobój obronny PDF

W czwartek, 28 listopada 2019 roku odbył się wielobój obronny z broni pneumatycznej, rzutu lotką i granatem. Świetnie zaprezentował się Łukasz Kot plasując się na drugim miejscu indywidualnie w zawodach. Gratulacje dla naszego ucznia!

 
Wycieczka zawodowa do Wrocławia (28.11.2019) PDF

Dnia 28 listopada 2019 roku uczniowie kształcący się w zawodzie technik usług kelnerskich i kucharz udali się wraz z panią Mariolą Kaczmarek i panią Mariolą Koczorowską do czterogwiazdkowego Hotelu HP Park Plaza we Wrocławiu. Celem wizyty w hotelu było zapoznanie grupy młodzieży z pracą na stanowisku housekeepingu, barmana, kelnera, kucharza, recepcjonisty, rozmowa z menadżerem lokalu,  zapoznanie z działalnością i organizacją współczesnego hotelu oraz firmy gastronomicznej a także poznanie zasad funkcjonowania recepcji, roomservice, bufetu śniadaniowego.

Wycieczkę zwieńczyło zwiedzanie starówki oraz Jarmarku Bożonarodzeniowego wprowadzającego w przedsmak zbliżających się świąt a także degustacja tradycyjnych potraw regionalnych.

Pełni wrażeń, bogatsi o zdobytą wiedzę oraz zmotywowani do dalszej nauki zawodu, zadowoleni wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Agent PDF

Dnia 28.11 w ramach projektu Erasmus plus, odbyła się gra terenowa Agent zorganizowana przez p. Dulek i p. Łączyńskiego. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy i mieli za zadanie rozwiązać po angielsku 25 zagadek o Krotoszynie. Uczniowie wykazali się dużą współpracą oraz spostrzegawczością, świetnie się przy tym bawiąc. Zwycięską grupę poznamy we wtorek 3 grudnia. Dziękujemy uczniom za udział

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Wojewódzkie Seminarium Zawodowe
  Dnia 25 lutego 2020 r. Piła stała się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podczas Wojewódzkiego Seminarium Zawodowego odbywającego się pod hasłem „Branżowa Szkoła II stopnia – szkołą pozytywnego wyboru”. Na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Starosty Pilskiego Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile gościł dyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych, uczniów ostatnich klas branżowych […]
 • Informacja o konkursach programu ERASMUS+ ogłoszonych przez Komisję Europejską
  Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w konkursach na projekty centralne w ramach programu Erasmus+ Więcej informacji na stronie internetowej
 • Barometr zawodów
  Barometr zawodów – jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe z podziałem na poszczególne województwa i powiaty. Dostępne prognozy.
 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2020
  Wojewoda Wielkopolski zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W załączeniu zaproszenie wraz z programem uroczystości.
 • Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
  Dnia 15 kwietnia bieżącego roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego pragnie upamiętnić 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Szkoły pragnące wziąć udział w tej doniosłej uroczystości powinny zgłosić chęć uczestnictwa do 23 marca 2020 r. na adres  beata.matczak@umww.pl , tel. 61/626 77 44. Uroczystości odbędą się 15 kwietnia 2020 r., godzina 11.40, dziedziniec kościoła oo. Dominikanów przy al. Niepodległości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!