newsy


Czerwone serce w ZSP3 PDF

W piątek 19 marca b.r. na naszym boisku szkolnym pojawiło się piękne czerwone serce wykonane dla nas przez firmę Jotkel. Jak się okazało jest to już 30. serce w naszym powiecie. Inicjatorką akcji była p. Iwona Rau Gałęska. W realizacji przedsięwzięcia pomagali p. Ewa Rożek oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.

 
III Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej rozstrzygniety PDF

17.03.2021 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3  odbył się III Powiatowy Konkurs Wiedzy Normalizacyjnej. Gościliśmy uczniów wraz z opiekunami z:

 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Krotoszynie,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. Karola Fryderyka Libelta w Krotoszynie,
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych  nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zdunach
 • Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.

Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom za przybycie: Panu Pawłowi Radojewskiemu  – Wicestaroście Krotoszyńskiemu, Panu Przemysławowi Wójcikowi – Naczelnikowi Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie, Pani Ewie Zielińskiej – Zastępcy Prezesa ds. Relacji Zewnętrznych i Sprzedaży PKN, Panu Zygmuntowi Niechodzie – Głównemu Specjaliście oraz Doradcy Prezesa PKN, Pani Barbarze Wiatrak Wiceprezes Banku Spółdzielczego, Pani Darii Szpurtacz – Dyrektora Cechu Rzemiosł Różnych w Krotoszynie.

Więcej…
 
Konkurs frazeologiczny PDF

10 marca nastąpiło wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów w konkursie frazeologicznym dla uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia.

Oto zwycięzcy:

I miejsce: Amelia Kulka, kl. 2cbp

II miejsce: Anna Biegańska, kl. 3c

III miejsce: Joanna Durak, kl. 2f i Piotr Nowacki, kl. 1c

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

 
Projekt Młodzieżowe Misje Gospodarcze trwa - uczniowie naszej szkoły aktywnie działają PDF

Drugie spotkanie warsztatowe już za nami!

Wczoraj budowaliśmy fundamenty pod tworzenie scenariuszy przyszłości. Pod skrzydłami Marty Sobol z Wielkopolski Klaster Lotniczy i przy silnym wsparciu (nie tylko z powietrza) firm i uczelni, uczestnicy zapoznawali się z obecną sytuacją branży lotniczej w subregionie.

Z przygotowanych materiałów wyłuskali najważniejsze i najbardziej zaskakujące z ich perspektywy informacje. Wygenerowali również listę (niejednokrotnie dla nas zaskakujących) pytań do partnerów projektu. W ramach zadania opracują silne i słabe strony branży na dzień dzisiejszy, a w następnym tygodniu sięgną po narzędzia do podejścia lean.

Nad scenariuszami przyszłości dla branży lotniczej wraz ze studentami Akademia Kaliska pracują uczniowie:

✈  III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu

✈  Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu

✈  Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim

✈  Zespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim

✈  Zespół Szkół Nr 2  im. Przyjaźni Polsko - Norweskiej ( zs2 ostrzeszów )

✈  ZSP 3 Krotoszyn

✈  I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu

Partnerzy projektu: REHAU Polska, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Pratt & Whitney Poland, MB Aerospace Technologies (Poland) Sp.z o.o., Meyer Tool http://bit.ly/3q4qwJD, Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego "PZL-KALISZ" S.A., Zap-Mechanika i PTSP (Polskie Towarzystwo Studiów nad Przyszłością).

 
Scenariusz przyszłości i rozwoju przemysłu lotniczego PDF

Uczniowie naszej szkoły aktywnie działają w Projekcie Młodzieżowe Misje Gospodarze 2021 "Scenariusz przyszłości i rozwoju przemysłu lotniczego". Dziś mieliśmy krótką pogadankę na temat pracy zespołowej, ważnych terminów i elementów kluczowych w projekcie. Lubimy ciekawe projekty inicjatywy. Trzymajcie kciuki za Naszą Drużynę.

 
Kartka Wielkanocna PDF

Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie plastycznym na świąteczną Kartkę Wielkanocną.

Celem naszego konkursu jest propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, rozwój wrażliwości plastycznej i artystycznej oraz pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą.

Prace należy dostarczyć do biblioteki szkolnej w terminie do 19 marca 2021 r. w godzinach od 8.00 do 14.00.

Serdecznie zapraszamy.

 
„Różowa Skrzyneczka” w ZSP3 PDF

8 marca 2021 r.  przedstawiciele stowarzyszenia Polska 2050 przekazali różowe skrzyneczki do szkół oraz ośrodka pomocy społecznej.

RÓŻOWA SKRZYNECZKA to ogólnopolska akcja mająca na celu wyeliminowanie w jak największym stopniu problemu jakim jest ubóstwo menstruacyjne.

Dzięki akcji również w naszej szkole ustawiona została różowa skrzyneczka z darmowymi podpaskami i tamponami. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu oraz zwiększenie dostępności do artykułów higienicznych, potrzebnych na czas menstruacji.

 
Kolejny projekt PDF

Uczniowie Technikum nr 3 w kolejnym projekcie: Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – zajęcia ukierunkowane na rozwój myślenia krytycznego i kompetencji cyfrowych, skierowane do uczniów w każdym wieku. Podczas warsztatów uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu programowania i robotyki.

Zdjęcia FB

 
PĄCZEK NIEJEDNO MA IMIĘ PDF

24.02 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Kochani uczniowie bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Cieszy nas ogromnie Wasze zaangażowanie i to, że mimo trudności chce Wam się czegoś więcej.

Mieliśmy bardzo trudne zadanie, by wyłonić najciekawsze prace, zdajemy sobie sprawę, że w ich przygotowanie włożyliście swoje serce. Po naradach, postanowiliśmy  wyróżnić następujące osoby:

 

 • Weronika Kasperczyk
 • Piotr Kluczek
 • Amelia Kulka
 • Martyna Leśniak
 • Marta Sosnowska
 • Zuzanna Walczak

 

Dziękujemy wszystkim za udziału. I do zobaczenia w kolejnym konkursie

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 105

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 25 Lipiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Jakub, Krzysztof, Walentyna

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
25 czerwca 2021

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Narady Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami szkół i placówek
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek, Przedstawiciele organów prowadzących szkoły/placówki województwa wielkopolskiego Kuratorium Oświaty w Poznaniu podaje harmonogram spotkań Wielkopolskiego Kuratora Oświaty z dyrektorami publicznych i niepublicznych szkół oraz placówek województwa wielkopolskiego celem właściwego zaplanowania zadań związanych z organizacją roku szkolnego 2021/2022. Miejsce oraz godzina spotkania z dyrektorami przedszkoli w Poznaniu zostanie podana w późniejszym […]
 • Narodowy Dzień Sportu – 11 września
  W tym roku Narodowy Dzień Sportu odbędzie się w całej Polsce 11 września, dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Celem projektu jest popularyzacja sportu – szczególnie wśród dzieci – oraz stworzenie możliwości do poznania i spróbowania swoich sił w nieznanych dotąd dyscyplinach. Dzięki wydarzeniu dzieci i młodzież, a co za tym idzie – […]
 • Bezpłatny pakiet dydaktyczny dla nauczycieli „Przedsiębiorczość na planszy”
  Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej zaprasza nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości i/lub przedmiotów ekonomicznych ze szkół ponadpodstawowych do zgłaszania chęci otrzymania bezpłatnego pakietu materiałów dydaktycznych „Przedsiębiorczość na planszy” (zawierającego 6 egzemplarzy gry planszowej, konspekty lekcji z zakresu działalności gospodarczej oraz przewodnik metodyczny dla nauczyciela). Zainteresowani nauczyciele proszeni są o przesyłanie w terminie do 31 sierpnia 2021 r. […]
 • Akty prawne – SIO
  Obwieszczenie Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy o systemie informacji oświatowej (Dz. U. 2021, poz. 584) Obwieszczenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 17 listopada 2020 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie procedury przyznawania danych dostępowych do bazy danych […]
 • Oferta wakacyjna ODN w Poznaniu
  Oferta wakacyjna Ośrodka Doskonalenia w Poznaniu

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!