newsy


UWAGA WYBORY !!! PDF

 

 

Masz wybór! Twój głos się liczy!!!

 
Europejski Dzień Języków Obcych w Trójce !!! PDF

 

W dniu 27 września 2021r. zapraszamy uczniów klas pierwszych na Europejski Dzień Języków Obcych

 
Wycieczka uczniów technikum i szkoły branżowej do Torunia PDF

W dniach 22-23 września uczniowie klas 3 B i 3 F wraz z wychowawcami: p. Mariolą Kaczmarek i p. Iwoną Rau-Gałęską wybrali się na 2- dniową wycieczkę dydaktyczno-wychowawczą do Torunia. W drodze do miasta Wielkiego Astronoma uczniowie mieli okazję zatrzymać się w Inowrocławiu, spacerować w Parku Solankowym, podziwiać okazałą tężnię uzdrowiskową, Pijalnię wód i poznać walory tej urokliwej miejscowości.

Pierwszy dzień pobytu młodzież spędziła następnie w Forcie IV w Toruniu. Obowiązkowym punktem programu była musztra wojskowa. Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w integracyjnych grach i zabawach o charakterze wojskowym min. strzelanie z łuku w sztafecie z granatem, w nartach zespołowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie Fortu z pochodniami oraz warsztaty wypieku piernika pod okiem mistrzów. Atrakcją z dreszczykiem okazały się nocne podchody według scenariusza wojennego w towarzystwie nietoperzy.

Drugi dzień wycieczki przybliżył w pigułce historię rodu Kopernika podczas zwiedzania Starego Miasta i jego najważniejszych zabytków i dał możliwość przeniesienia się w czasie dzięki scenografii filmu rozgrywającego się podczas drugiej wojny światowej. Zwieńczeniem wycieczki był seans w planetarium ,,Wirująca Ziemia '' oraz wizyta w Bazie Mars, przybliżająca nowoczesne technologie wykorzystywane w kosmosie.

Zmęczeni, ale w pełni zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia, późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

Zdjęcia FB

 
Telc language test w ZSP 3 PDF

Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje językowe z języka niemieckiego. Wszystko dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie unijnym "Otwieramy drzwi do kariery"

W dniu dzisiejszym 21.09.2021r. uczniowie Technikum nr 3 otrzymali certyfikaty Telc Deutsch z języka niemieckiego poziom A1 i A 2, po tym jak zdali egzamin, który składał się z części pisemnej oraz ustnej.

 • Certyfikaty TELC są honorowane przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co stwarza szansę szybszej i skuteczniejszej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata
 • Certyfikat TELC jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej,
 • Certyfikat TELC stanowi ujednolicone świadectwo znajomości języka obcego uznawane w krajach Unii Europejskiej,
 • w Polsce egzaminy TELC są uznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

GRATULACJE.

#ZSP3_KROTOSZYN

 
Otrzęsiny 2021 PDF

Otrzęsiny to prastary obrzęd służący integracji grupy i nadaniu nowego statusu.

Jak co roku w Naszej Szkole, we wrześniu nadszedł dla  pierwszaków czas „Otrzęsin”. 21 września  to dla uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie nie tylko znakomita okazja do oderwania się na chwilę od szkolnej codzienności, do której niejeden uczeń po przerwie wakacyjnej powraca z niemałym trudem, ale również jedyny w swoim rodzaju czas integracji i zacieśnienia koleżeńskich więzów oraz serdecznego powitania nowo przybyłych w szkolnych progach.

Organizatorzy imprezy – Samorząd Uczniowski przygotował wiele konkurencji i innych atrakcji dla „Kociaków” m.in.:

 • test wiedzy o szkole
 • degustacje mleka i picie go na czas
 • wyścig w workach
 • konkurencje sportowe
 • przeciąganie liny
 • ognisko i smażenie kiełbasek

Do zabawy włączyły się oczywiście wychowawcy klas pierwszych. Na koniec zatańczono „Belgijke”.

Było dużo śmiechu i zabawy. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę, jaką wspólnie stworzyliśmy. Starsze klasy przyjmują pierwszoklasistów w naszej szkole z otwartymi ramionami. Z pełnym przekonaniem stwierdzamy, że zabawa pozwoliła osiągnąć postawione cele. Zmobilizowała klasy do współpracy, zintegrowała ze szkolnym środowiskiem. Dzięki takim imprezom pierwszoklasiści czują się w nowej szkole bardziej swojsko. Bo szkoła to nie tylko edukacja, zadania i obowiązki. To również miejsce spotkań, żartów i przyjaźni – czasem na całe życie.

Dziękujemy wszystkim za udział.

Zdjęcia FB

 
Stypendia Starosty Krotoszyńskiego PDF

Stypendia Starosty Krotoszyńskiego wręczone po raz szósty. Uroczystość odbyła się w dniu 20 września 2021 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Krotoszynie. Uczniowie odebrali z rąk władz powiatu dyplomy potwierdzające przyznanie stypendium.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Krotoszyński pan Stanisław Szczotka, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Przemysław Wójcik, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Anna Gronowicz, dyrektorzy szkół powiatu krotoszyńskiego oraz uczniowie - stypendyści.

Starosta Krotoszyński – Stanisław Szczotka w trakcie swojego przemówienia pogratulował zebranym stypendystom tego wyróżnienia i życzył dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i rozwijaniu zainteresowań. Korzystając z okazji podziękował także dyrektorom oraz nauczycielom za zaangażowanie, poświęcenie i pracę.

Stypendium Starosty Krotoszyńskiego za wysokie wyniki w nauce otrzymała również uczennica naszej szkoły Julia Bondzior z klasy 3b.

Julii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia FB

 
Zawody strzeleckie PDF

W dniu, 19.09. 2021 odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza Krotoszyna. Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica ZSP 3 Krotoszyn – Martyna Wasielak zajmując drugie miejsce w strzelaniu z broni pneumatycznej. W ten sam dzień odbył się również turniej w Kobylinie „Zakończenie lata”. Pierwsze miejsce w strzelaniu z pistoletu zajęła Martyna Wasielak.

 
Sprzątanie świata PDF

W piątek, 17 września 2021 roku nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Myślę, więc nie śmiecę”. Od rana klasa 3EBP pod opieką Pana Wiesława Bergera i Grzegorza Nowaka wysprzątała boisko szkolne oraz chodniki przy naszej szkole. Natomiast na kolejnych godzinach klasa 2C pod opieką Pani Ewy Płócienniczak i Pana Pawła Augustyniaka przeszła ulicami Łąkową oraz Jasną. Akcja miała na celu nauczyć młodzieży dbania o środowisko oraz wpoić odpowiednie nawyki sprzątania.

Zdjęcia FB

 
Szczepienie PDF

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

Ministerstwo Edukacji i Nauki informuje o możliwości szczepień przeciwko COVID-19 dla uczniów od 12 do 18 roku życia.

Materiały informacyjne zamieszczone są na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Poznaniu. W dniach od 7 września (na zebraniu z rodzicami) do 12 września 2021 roku osoby zainteresowane szczepieniem otrzymają od wychowawców Deklarację rodzica/opiekuna prawnego dotyczącą szczepienia. Szczepienia prowadzone będą od 13 września do 19 września.

Szczepionka przeciw COVID-19 jest darmowa i dobrowolna.

Szczepionki uznawane są przez ekspertów za największy sukces medycyny w historii ludzkości, ponieważ okazują się najbardziej skutecznym środkiem w zmaganiach z niebezpiecznymi chorobami zakaźnymi. Osoby niezaszczepione narażają siebie na ryzyko zachorowania oraz stanowią źródło zachorowań i rozwoju kolejnych fal pandemii. Należy wykorzystać szansę ochrony, jaką daje szczepienie, gdyż jest ono jedyną drogą do zahamowania pandemii koronawirusa. Osoby zgłaszające się na szczepienie przyczyniają się do wygaśnięcia pandemii i powrotu do normalności.

Możemy nazwać ich współczesnymi bohaterami, gdyż kierują się troską o zdrowie i życie – nie tylko swoje, ale także swoich bliskich, często ludzi słabszych, starszych, schorowanych, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą przyjąć szczepienia i stają się bezbronni w obliczu choroby

deklaracjakwestionariusz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!