newsy


Konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca” PDF

Dnia 15.05.2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie sprzedawca”. Do rywalizacji stanęło 9 uczniów kształcących się w zawodzie sprzedawca. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap polegał na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań. Pytania sprawdzały wiedzę z zakresu towaroznawstwa, organizacji sprzedaży, sprzedaży towarów oraz podstaw działalności handlowej. W drugim etapie uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne: przygotowanie stoiska do sprzedaży, ustalenie ceny sprzedaży netto i brutto, metkowanie towarów, sporządzenie wywieszek cenowych, sprzedanie towarów zgodnie z zamówieniem klienta, obsługa sprzętu (metkownica, kasa fiskalna, waga, czytnik kodów kreskowych, program magazynowy) oraz wystawienie dokumentacji sprzedażowej.

Konkurs był doskonałą okazją do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności praktycznych przed zbliżającym się egzaminem zawodowym. Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

 • I miejsce  Nikola Szczegóra kl. III g
 • II miejsce Anna Skrzypczak  kl. III g
 • III miejsce Patrycja Zmyślona kl. III g

Serdeczne gratulacje!

Konkurs dla sprzedawców przygotowały i przeprowadziły: p. Lidia Niedziela – Skrzypczak oraz  p. Izabela Kossakowska.

Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Trójka na „Pikniku Naukowym” w Gimnazjum nr 4 PDF

20.05.2017 r. podczas „Pikniku Naukowego”, który odbył się w Gimnazjum nr 4 z oddziałami dwujęzycznymi w Krotoszynie, nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności zawodowe. Specjalistyczny sprzęt zaprezentowali technicy elektrycy oraz technicy mechanicy (drukarka 3D, robot, transformator, generator, oscyloskop).

Dużym zainteresowaniem na naszym stoisku cieszył się mini konkurs elektryczny, skierowany dla gimnazjalistów, który przygotowała pani Aldona Gogolewska. Ręce pełne pracy miały uczennice kształcące się w zawodzie fryzjer. Chętnych do zmiany uczesania nie brakowało).

Występy artystyczne pikniku uatrakcyjnił popisowy pokaz kelnerstwa synchronicznego w wykonaniu kelnerów z Trójki, za który uczniowie zebrali gromkie brawa.

Podziękowania dla nauczycieli, którzy przygotowali „Trójkę” do prezentacji oraz opiekowali się młodzieżą  podczas pikniku: p. Aldona Gogolewska, p. Mariola Kaczmarek, p. Mariola Ilnicka, p. Aleksandra Łopaczyk, p. Renata Marszałek – Popiel, p. Emilia Patalas – Poślednicka, p. Adam Matuszek, p. Cezary Popiel, p. Piotr Wiedemann,  p. Mariusz Filipiak oraz p. Dariusz Zaremba.

Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Technik hotelarstwa w Hotelu – Restauracji Leśniczówka PDF

Dnia 10.05.2017 r. uczniowie klasy I b i II b  kształcący się na kierunku technik hotelarstwa wzięli udział wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych:  p. Mariolą Ilnicką oraz p. Izabelą Kossakowską w wycieczce zawodowej do Hotelu Restauracji Leśniczówka. Uczniowie wraz z opiekunami zostali  serdecznie przywitani przez managera, który przedstawił nam strukturę organizacyjną obiektu. Uczniowie zwiedzali poszczególne komórki organizacyjne: recepcję – serce hotelu, restaurację, dział obsługi pięter, pokoje hotelowe o różnym standardzie w tym apartament. Podczas zwiedzania manager przedstawił wymogi i warunki pracy w każdym z wymienionych działów oraz odpowiadał na pytania naszych uczniów.

Mariola Ilnicka, Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Matura 2017 PDF

Absolwentom życzymy powodzenia podczas egzaminów maturalnych, których zdanie pozwoli na realizację Waszych planów i marzeń.

 
Żegnamy absolwentów Technikum nr 3 PDF

28 kwietnia br. odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum nr 3. Szkołę ukończyło 25 uczniów w zawodzie technik elektryk i kelner.

zobacz zdjęcia

 
Festiwal Zawodów PDF

W sobotę, 22 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im Jana Pawła II w Krotoszynie odbyły się Drzwi Otwarte pod hasłem "Festiwal Zawodów w Trójce". W tym roku postanowiliśmy zorganizować nasze Drzwi Otwarte w zmienionej formie. Wraz Krotoszyńską Izbą Rzemieślniczą szkoła postanowiła przedstawić różne zawody, stąd nazwa – „Festiwal Zawodów w Trójce". Gimnazjaliści mogli  zapoznać się z prezentacją rożnych zawodów, zarówno w sali gimnastycznej, jak i na boisku sportowym. Mieli oni okazję do zwiedzania szkoły, rozmów z nauczycielami, pracodawcami, starszymi uczniami.

Więcej…
 
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny PDF

W czwartek 20-04-2017 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie odbyły się powiatowe eliminacje XXI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.

W zawodach brało udział siedem trzyosobowych drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu krotoszyńskiego. Naszą szkołę reprezentował zespół wyłoniony w eliminacjach szkolnych w składzie: Jakub Suliga (3e), Jakub Grobelny (1d) i Michał Zmyślony (3e).

Więcej…
 
Fryzjerki na targach w Poznaniu PDF

W niedzielę 23 kwietnia 2017 uczennice naszej szkoły uczące się w zawodzie fryzjer wzięły  udział w wycieczce do Poznania na  targi fryzjerskie i kosmetyczne LOOK i beautyVISION 2017. Najnowsze trendy w cięciu i koloryzacji mogłyśmy zobaczyć na stoiskach oraz na scenie głównej. Zwiedzający mieli okazję skorzystać z darmowych porad, jak również poddać się nowym jak i już znanym zabiegom. Wydarzenie to jest doskonałą okazją, aby zakupić oryginalne preparaty do włosów, ozdoby do stylizacji, produkty do przedłużania włosów, a także zapoznać się z ofertą nowoczesnego wyposażenia salonów fryzjerskich.

Podczas targów odbywały się mistrzostwa, konkursy oraz pokazy. Specjaliści z całego kraju rywalizowali w Mistrzostwach Polski, które w tym roku otrzymały nazwę Master of Beauty, w konkurencjach: Fryzjerstwo, Przedłużanie i Zagęszczanie Włosów, Barbering oraz Stylizacje.
Jak co roku na targach gościły gwiazdy telewizji i Internetu m.in. Natalia Siwiec, Rafał Maślak, Margaret, Michał Szpak oraz Marek Włodarczyk.
Opiekunami były: p. Renata Nele oraz p. Aleksandra Łopaczyk.

zobacz zdjęcia

 
Konkurs języka angielskiego PDF

20 kwietnia 2017 w Trójce odbył się konkurs języka angielskiego „Najlepszy Anglista Trójki 2017”. Do konkursu przystąpiło 35 uczniów klas Technikum. Konkurs składał się z 5 części:

1) słuchanie,

2) czytanie ze zrozumieniem,

3) gramatyki,

4) pisanie,

5) quiz wiedzy o krajach anglojęzycznych.

Pięciu najlepszych uczniów zostało nagrodzonych dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Express Publishing i Urząd Miasta i Gminy Krotoszyn. Najlepszymi anglistami Trójki zostali:

1 - Kacper Wudarski

2 - Adrian Sroka

3 - Tobiasz Krzyżaniak

4 - Mikołaj Koczorowski

5 - Piotr Ryba

Gratulujemy wszystkim.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
  Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
 • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
  - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
 • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
  Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!