newsy


ERASMUS + w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie (TRÓJKA) PDF

Nauczyciele Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 oraz Technikum nr 3 przy ul. Zdunowskiej 81 w Krotoszynie przystąpili do realizacji projektu unijnego, który trwa do 30.09.2017 roku. Głównym założeniem jego realizacji jest podnoszenie kwalifikacji nauczycieli w zakresie doskonalenia zawodowego w dziedzinach takich jak: hotelarstwo, gastronomia, wiedza elektryczna, sport-rekreacja - zdrowy tryb życia, historia i wiedza o kulturze oraz języki obce. Zdobyta podczas projektu wiedza, przekazywana zostaje dalej uczniom podczas lekcji branżowych z wykorzystaniem fachowego słownictwa w języku obcym.

Umiejętności zawodowe w połączeniu z dobrą znajomością języków obcych są przepustką do europejskich rynków pracy .

W zagranicznych kursach językowych, wzięło udział łącznie siedmiu nauczycieli. Kursy odbywały się między innymi w Wielkiej Brytanii, Irlandii, na Malcie, w Niemczech oraz w Hiszpanii. Dzięki nim nauczyciele z Trójki, nabyli umiejętności mówienia, pisania, rozumienia ze słuchu oraz czytania w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i hiszpańskim.

Obecnie, dzięki uczestniczeniu w projekcie, nie tylko nauczyciele języków obcych lecz również nauczyciele przedmiotów zawodowych władają językiem obcym: niemieckim, angielskim i hiszpańskim w stopniu umożliwiającym nawiązywanie współpracy zagranicznej w tym międzynarodowych kontaktów zawodowych.

Mariola Ilnicka

 
Projekt "Akademia zawodu. Praktyka i kompetencje zawodowe dla uczniów szkół powiatu krotoszyńskiego" PDF

Od września 2016 r. ZSP nr 3 uczestniczy w projekcie „Akademia zawodu”. Dzięki temu nasza szkoła zyskała nową pracownię, wyposażoną w sprzęt mechaniczny oraz komputerowy. Od stycznia br. dziesięcioosobowa grupa uczniów kształcąca się w zawodzie technik elektryk, uczestniczy w kursie z obsługi i programowania CNC oraz eksploatacji instalacji elektroenergetycznych do 1kV. Po skończonych kursach młodzież będzie odbywała płatny staż zawodowy w firmie Mahle sp. z o.o. Należy zaznaczyć, że łącznie w projekcie weźmie udział 30 uczniów kształcących się w zawodach: technik elektryk oraz technik mechanik.

Okres realizacji projektu: 01.09.2016- 31.08.2019

Zakres wsparcia:

 • doposażenie pracowni szkolnych,
 • aktualizowanie wiedzy nauczycieli związane z planami rozwojowymi szkoły
 • doradztwo zawodowe dla uczniów
 • kursy zawodowe dla uczniów
 • staże zawodowe dla uczniów

 

Izabela Kossakowska

 
Savoir vivre na co dzień PDF

Klasa Ie jest chętnie bierze udział w różnych konkursach i przedsięwzięciach. Ty razem realizowała kolejne zadanie konkursu ogólnopolskiego „Szkoła dobrego wychowania”. Uczniowie prezentowali scenki na temat znajomości i stosowania zasad dobrego zachowania na co dzień w stosunku do osób starszych, dorosłych czy rówieśników. Młodzież wspaniale potrafiła przedstawić zasady savoir vivre i miejmy nadzieję, że stosuje je na co dzień.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Krotoszyńskie Dęby PDF

Starostwo Powiatowe już po raz dziewiąty nagrodziło osoby i organizacje, które wyróżniają się pracą na rzecz lokalnego środowiska powiatu krotoszyńskiego. W czwartek, 2 marca w auli I LO im. H. Kołłątaja odbyła się gala wręczenia Dębów Krotoszyńskich. Po raz kolejny nominację w kategorii Oświata otrzymała nasza szkoła.

zobacz zdjęcia

 
W Trójce po raz drugi poleje się krew!!! PDF

7 kwietnia 2017 r. na boisku szkolnym, stanie mobilny punkt poboru krwi - krwiobus, w którym pełnoletni uczniowie w godzinach od 8.30 do 12.00 będą mogli oddać krew. Drodzy uczniowie pokażmy, że potrafimy ratować zdrowie i ludzkie życie. Oddajcie krew – bez pół litra można żyć!!!!

Opiekun SK PCK Izabela Kossakowska

 
Wieczornica Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF

Jak co roku 1 marca – w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Muzeum Regionalne im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie  zorganizowało wieczornicę poświęconą lokalnym żołnierzom drugiej konspiracji. W uroczystym spotkaniu wzięła udział grupa naszych uczniów pod opieką pań: Justyny Politowicz, Janiny Jarzembskiej i Ewy Kmieć.

 
Konkurs Fryzjerski PDF

Dnia 28 lutego 2017 roku w Kobylinie odbył się: Lokalny Konkurs Fryzjerski. Do rywalizacji przystąpiły uczennice ze szkół o profilu fryzjerskim. Uczestniczki konkursu miały dwa zadania do wykonania: pierwsze to wyciskanie fal na mokro, a drugie to stylizacja fryzury o tematyce "disco lata 80''.  Uczennica naszej szkoły Aleksandra Łączewna ucząca się zawodu w salonie fryzjerskim p. Marka Duczmala zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 
Warsztaty „Jestem grzeczny i nie wstydzę się swojego zachowania” PDF

W piątek 24 lutego 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dobrego wychowania” Pani Ewa Rożek przeprowadziła w szkole warsztaty pod tytułem „Jestem grzeczny i nie wstydzę się swojego zachowania”. W warsztatach brała udział klasa Ie i IIe. Młodzież dyskutowała z Panią pedagog na temat dobrego i złego wpływu środowiska na wychowanie i zachowanie młodego człowieka. Ćwiczenia i zabawy edukacyjne dotyczące zachowania, które przygotowała Pani Ewa Rożek dla młodzieży, wywołały mnóstwo entuzjazmu i sprowokowały uczniów do aktywnego uczestnictwa w warsztatach. Wszyscy uczniowie byli zgodni co do stwierdzenia, że młodzi ludzie bardzo często zachowują się nie tak jak nakazuje sovoir vivre, tylko tak jak ich rówieśnicy, tak jak funkcjonuje ich środowisko.

Oprac. Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Narodowe Czytanie 2017 PDF

Podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego, prezydent Andrzej Duda poinformował o wyborze lektury na Narodowe Czytanie 2017. Wygrało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do 15 lutego br. każdy mógł zagłosować na ulubioną lekturę, poprzez ankiety zamieszczone na stronie www.prezydent.pl oraz na kontach Kancelarii Prezydenta. Można było wybierać spośród czterech zgłoszonych utworów:

 • „Przedwiośnie” Stefana Źeromskiego
 • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego
 • „Beniowski” Juliusza Słowackiego
 • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się w roku poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalna inauguracja tegorocznego Narodowego Czytania odbędzie się 2 września.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 50

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
23 czerwca 2017

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Helikopter zaatakował budynek Sądu Najwyższego. Maduro: próba zamachu stanu
  Helikopter policyjny z oficerem armii na pokładzie ostrzelał we wtorek budynek Sądu Najwyższego w stolicy Wenezueli - Caracas. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że był to "atak terrorystyczny będący fragmentem zamachu stanu". Okoliczności incydentu są niejasne.
 • Sasin o zajściach w Radomiu: wszyscy ponoszą odpowiedzialność
  Było mało policjantów, bo manifestacja KOD-u została zgłoszona przez osobą prywatną bez zaznaczenia jej charakteru - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS Jacek Sasin. Odniósł się do sobotniej awantury podczas demonstracji Komitetu Obrony Demokracji w Radomiu. W ocenie posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz to kolejny dowód na to, że policja pod zwierzchnictwem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka nie działa prawidłowo.
 • Mistrzostwa świata w rozbijaniu jajek na czole. Trafiasz surowe - przegrywasz
  W Lincolnshire w Wielkiej Brytanii odbyły się dwunaste "jajeczne" Mistrzostwa Świata. Jedną z konkurencji była swoista rosyjska ruletka. W konkurencji "jeden na jednego" uczestnicy otrzymują pudełko z sześcioma jajkami. Tylko jedno z nich jest surowe, reszta ugotowana. Zawodnicy na zmianę rozbijają kurze jajka na swojej głowie. Ten, kto trafi na jajko ugotowane może grać dalej. Przegrywa ten, kto rozbije surowe jajko. W innych konkurencjach jajkami rzuca się na odległość, do celu lub precyzyjnie przekazuje w sztafecie. Zawody wygrała kanadyjska zawodniczka Julie Moens, która triumfowała w dwóch z trzech konkurencji.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!