newsy


Wielkopolskie Igrzyska PDF

W środę, 1 października w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. Udział w imprezie wzięła także kadra lekko atletów z naszej szkoły. Z grona naszych podopiecznych najbliżej medalu były Weronika Ignasiak oraz Sławomir August.  Ignasiak w pchnięciu kulą uzyskała wynik 9,79m. Do miejsca na podium zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 13cm. Jeszcze bliżej brązowego krążka był August, który w skoku w wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,65m. Zawodnik, który zajął trzecią lokatę miał 1,70m. Po wymienionymi wystartowali także Adam Szczepanik (100m - 12,60 - 16 miejsce), Aleksander Sobański (200m - 28,46 - 13 miejsce), Piotr Marszałek (Oszczep - 37,25m - 5 miejsce), Sławomir Biel (Oszczep - 19,70m - 13 miejsce), Kamil Talarczyk (3km - 12,19 - 12 miejsce), Agnieszka Juszkiewicz (100m - 15,90 - 13 miejsce). Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak

zobacz zdjęcia

 
Październikowe wojaże PDF

Dnia 1 października klasy 1a,1f i 4a wraz z opiekunami Izabelą Kossakowska, Mariolą Ilnicką i Piotrem Wiedemannem odbyły jednodniową wycieczkę krajoznawczą. Celem wycieczki było pokazanie uczniom ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku. Udaliśmy się na Zamek Książ, gdzie razem z przewodnikiem zwiedziliśmy ten malowniczo położony zamek. Przy okazji udaliśmy się także do pobliskiej Palmiarni. Nasza dalsza droga zaprowadziła nas do Walimia, gdzie mogliśmy zwiedzić tamtejsze sztolnie, o niewyjaśnionym dotąd przeznaczeniu. Sztolnie w Walimiu należą do kompleksu Riese (Olbrzym). Inne znane sztolnie w tym rejonie to Włodarz i Osówka. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się we Wrocławiu, gdzie młodzież mogła udać się na zakupy i zjeść ciepły posiłek. Pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy do Krotoszyna.

zobacz zdjęcia

 
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych PDF

W tym roku już po raz piętnasty biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto. Zostało ono zainicjowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych w 1999 roku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na rolę biblioteki w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Początkowo świętowano w trzeci, bądź czwarty poniedziałek tego miesiąca. Ostatecznie w 2008 roku podjęto decyzję, aby ogłosić październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Więcej…
 
Wolontariuszki z Trójki PDF

27.09 uczennice z klasy Ia: Natalia Malinowska, Natalia Kasperczyk i Kinga Napierała pod opieką p. Izabeli Kossakowskiej pomagały Stowarzyszeniu Pomóżmy Sobie i Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej w obsłudze Spaceru dla Serca, który połączono  z piknikiem prozdrowotnym w krotoszyńskiej bibliotece.

Więcej…
 
Mityng Lekkoatletyczny PDF

Dnia 29 września 2014 roku na stadionie lekkoatletycznym pobliskiego I LO im. Hugona Kołłątaja odbył się Mityng Lekkoatletyczny z okazji 15-sto lecia Powiatu Krotoszyńskiego. Udział w nim wzięły ZSP nr 1 Krotoszyn, ZSP nr 2 Krotoszyn, ZSP nr 3 Krotoszyn, I LO Krotoszyn oraz ZSP z Koźmina Wlkp. oraz LO z Koźmina Wlkp. Nasza szkołę reprezentowało 15- stu uczniów. Rywalizacja wśród młodzieży przebiegała w radosnej atmosferze. Na podium niestety udało się stanąć tylko jednemu naszemu uczniowi Adamowi Szczepanikowi, który zajął 2 miejsce w biegu na 100m. Gratulujemy. Jednak nie medale były tu najważniejsze a udział za który naszym uczniom serdecznie dziękuje. Na koniec zawodów każda szkoła otrzymała dyplom - grawerton oraz po 2 piłki.

Opiekun młodzieży: Piotr Wiedemann

zobacz zdjęcia

 
Zapraszamy PDF

26 września w naszej szkole ruszyła sekcja piłki siatkowej dla dziewcząt. Zajęcia odbywają się w każdy piątek od godziny 14 -tej do 16.30. Wszystkich chętnych do udziału w zajęciach serdecznie zapraszam.
Opiekun zajęć Piotr Wiedemann.

 
Otrzęsiny 2014 PDF

Czas płynie szybko i już za nami tradycyjne „Otrzęsiny” czyli przyjęcie do społeczności szkolnej pierwszaków. Tegoroczne połączono ze „Świętem pieczonego ziemniaka”. Po rozgrywkach sprawnościowych w których zwyciężyła klasa 1a i pasowaniu klas pierwszych zajadaliśmy się gorącymi pyrami z gziką.

Imprezie towarzyszyła akcja charytatywna dla Kubusia i Gabrysia.

zobacz zdjęcia

 
Mistrzostwa Powiatu LA Licealiada PDF

Dnia 19 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Pogoda dopisała tak jak frekwencja naszej młodzieży. Łącznie naszą szkołę reprezentowało 30 zawodników.

Więcej…
 
Grzybek integracyjny klasy 1f PDF

17 września odbyło się spotkanie  klasy 1f na grzybku pod opieką p. Piotra Wiedemanna. Celem spotkania było wzajemne poznanie się i zintegrowanie klasy. Młodzież spędziła wspólnie kilka godzin na pieczeniu kiełbasek, grze w piłkę i rozmowach. Obecni pedagodzy p.Ewa Rożek i p. Andrzej Smółkowski przeprowadzili rozmowę z uczniami na temat funkcjonowania  szkoły, praw i obowiązków uczniów.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 50 z 66

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Czerwiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alicja, Marta, Alojz

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!