newsy


„Najlepszy Germanista 2017 roku” – konkurs rozstrzygnięty PDF

W ZSP nr 3 odbył się dwuetapowy konkurs języka niemieckiego skierowany do uczniów Technikum. Do pierwszego etapu w dniu 6 kwietnia 2017r przystąpiło 15 osób. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnościami rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu pisanego, zastosowania środków językowych oraz umiejętnością pisania tekstu użytkowego.

Największą ilość punktów w etapie pisemnym zdobył Beniamin Ohlsen, na drugim miejscu znalazła się Ola Skowrońska, a trzecie zajęli ex aequo Sandra Frąckowiak oraz Jan Staśkiewicz i te właśnie osoby zakwalifikowały się do etapu drugiego.

Ta część konkursu polegała na rozmowie w języku niemieckim na tematy z zakresu życia codziennego, kultury, gospodarki i geografii krajów niemieckojęzycznych. Nikt nie był w stanie pokonać tego jedynego i najlepszego!!

BENIAMIN OHLSEN z klasy 1a Technikum jest NAJLEPSZYM GERMANISTĄ 2017 roku(Na zdjęciu: w niebieskim T-shirt)

Bardzo serdecznie gratuluję ☺

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka przedmiotowa do hotelu „Pod Szyszkami” techników hotelarstwa PDF

Dnia 10 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy IB z kierunku technik hotelarstwa wybrali się na wycieczkę przedmiotową do pobliskiego hotelu „Pod Szyszkami”. Przyszli hotelarze spotkali się na miejscu z managerem hotelu, który najpierw opowiedział o historii obiektu, a następnie pokazał  pokoje  znajdujące się w starej i nowej części. Po drodze chętnie odpowiadał na zadawane pytania a jako ciekawostkę dodał, iż obiekt ten został wybudowany już w 1905 roku.

W recepcji uczniowie zostali zapoznani z systemem rezerwacyjnym hotelu oraz procedurami check-in i check-out. Na końcu hotelarze przeszli do sali bankietowej a następnie zwiedzili teren wokół obiektu. Ciekawym punktem okazały się wypoczywające w słońcu jelonki charakterystyczne dla tego hotelu, bowiem kiedyś hotel ten nazywał się „Pod Jelonkiem”. Manager pożegnał uczniów wręczając im drobne upominki i pamiątki z hotelu.

zobacz zdjęcia

 
O finansach inaczej... PDF

W ramach zajęć podstaw przedsiębiorczości uczniowie Technikum Hotelarstwa wzięli udział w ciekawych zajęciach z zakresu wiedzy o pieniądzu, finansach i bankowości. Zapoznali się z interesującą tematyką rozpoznawania fałszywych banknotów oraz uzyskali odpowiedź na pytanie: Co robić, gdy mamy do czynienia z falsyfikatem? Za inicjatywę i gościnę dziękujemy Organizatorowi, którym był Bank Spółdzielczy w Krotoszynie.

 
Światowy Dzień Zdrowia w Trójce PDF

7 kwietnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Akcja przebiegała pod hasłem: „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”.

Jej inicjatorem była pani Izabela Kossakowska, opiekun SK PCK, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie. Uczniowie oddawali krew w mobilnym punkcie –  „krwiobusie”, pod czujnym okiem lekarza Wojciecha Mińskiego i pań z krotoszyńskiego punktu krwiodawstwa. W koordynowaniu akcji pomagał pan Piotr Wiedemann. Tego dnia krew oddało 26 osób. Dało to w sumie 11,70 litra krwi. Chętnych do oddania krwi było 46 osób, jednak z różnych przyczyn nie wszyscy mogli ją oddać.

Więcej…
 
Konkurs kulinarny w naszej szkole PDF

4 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie kucharz”.

Konkurs składał się z dwóch części: części pisemnej i praktycznej. Tematem była „Majówka – piknik rodzinny”. Uczestnicy jako zadanie praktyczne mieli przygotować jedną potrawę wg własnego autorstwa zgodnie z powyższym tematem. Wśród potraw znalazły się m. in. fantazyjne bagietki nadziewane kurczakiem i żółtym serem zapiekane w piekarniku, kolorowe szaszłyki z kurczaka i warzyw, pieczone ziemniaczki z ziołami oraz sałatki z grillowanymi warzywami, serem pleśniowym, ziarnami słonecznika oraz soczystą marynowaną gruszką.

Gościem specjalnym, który zasiadł w jury był absolwent naszej szkoły a także uczestnik VI edycji Hell’s Kitchen – Tomasz Ptak, wicedyrektor E. Janiczek, p. M. Kaczmarek, p. M. Budnik oraz uczennice A. Talaga i A. Lesznik. Wszystkie przygotowane i zaprezentowane potrawy zachwycały wyglądem, przyciągały smakiem i zapachem.

Więcej…
 
Kursy barmańskie i sommelierskie w naszej szkole !!! PDF

W dniach 31.03 – 02.04.2017 r. dla uczniów ZSP nr 3 kształcących się w zawodzie technik hotelarstwa i kelner po raz kolejny zostały zorganizowane kursy barmańskie i sommelierskie. Poprowadził je Grzegorz Górnik – prezes Akademii Kelnerskiej Krajowego Stowarzyszenia Kelnerów. Trener z wieloletnim stażem, który specjalizuje się w kursach kelnerskich, barmańskich i sommelierskich oraz prowadzi szkolenia w stylu working flair.

Celem kursu było pogłębienie wiedzy i podniesienie umiejętności w zakresie fachowej, kompleksowej obsługi gościa w zakładach gastronomicznych, a także podczas wszelkiego rodzaju konferencji, bankietów czy przyjęć okolicznościowych. Różnorodna tematyka szkolenia oparta była na praktykach i konwersacjach, pobudzała wyobraźnię, rozwijała zaangażowanie, wzbogacała umiejętności zawodowe i nadała pewności siebie przyszłym kelnerom.

Więcej…
 
Finał „BITWY O KASĘ” PDF

Wielki Finał „BITWY O KASĘ” wielkim sukcesem uczniów ZSP nr 3 im Jana Pawła II w Krotoszynie.

30 marca o godz. 10:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie odbył się II etap konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Krotoszynie „BITWA O KASĘ”.

Laureatami II etapu, rywalizacji końcowej została Anna Talaga, uczennica klasy III o specjalności Technik Kelner, zajmując drugie miejsce oraz Marek Furan, uczeń klasy II o specjalności Technik  Mechanik, plasując się na miejscu trzecim. Zwycięzcy otrzymali nagrody pieniężne oraz rzeczowe ufundowane przez Organizatora.

Więcej…
 
Światowy Dzień Kelnera i Konkurs Kelnerski PDF

24 marca 2017 r. w ZSP nr 3 odbył się Szkolny Konkurs Młodych Kelnerów. W tym roku tematem były “Stoły i potrawy wielkanocne”.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów w zawodzie kelner. Każda klasa uczestniczyła jako drużyna 4-osobowa.

Zadaniem uczniów było przygotowanie nakrycia stołu dla dwóch osób, sporządzenie potraw i napojów oraz udekorowanie stołu wg własnej aranżacji w charakterze Świąt Wielkanocnych, a także obsługa gości systemem kelnerskim zespołowym z zastosowaniem różnych metod i technik obsługi. Wśród zaszczytnych gości znaleźli się zarówno nauczyciele, wicedyrektor, pracownicy obsługi jak i uczniowie. Ocenie podlegały: zgodność nakrycia stołu zastawą stołową z zaproponowanym menu, aranżacja stołu, czyli elementy dekoracyjne, bielizna stołowa, estetyka stołu, wykonana potrawa, napój oraz sposób obsługi gości. Wśród potraw królował żurek królewski z jajkiem, chłodnik mazowiecki, jajka podane w różnej postaci, sałatki, babeczki, mazurki, różne rodzaje kawy i różnokolorowe drinki.

Więcej…
 
W poszukiwaniu wiosny PDF

Dnia 22 marca uczniowie  klasy Ie i Ig razem z wychowawczyniami p. M. Budnik, J. Politowicz oraz p. K. Kruk - Mitulą i p. G. Nowakiem udali się na spacer „W poszukiwaniu wiosny”. Przechadzając się ulicami miasta: ul. Zdunowską, przez Park Miejski, Rynek, ul. Witosa, ul. Ostrowską i ul. Bolewskiego dostrzegaliśmy pierwsze zwiastuny wiosny, kwitnące przebiśniegi, krokusy, forsycję, pąki na drzewach i krzewach. Kiedy drzewa i krzewy w ogrodach zaczynają się zielenić, szybko zapominamy o smutnym widoku za oknem.  Młodzież przygotowała kolorowe rekwizyty a przechodzące ulicami kobiety obdarowywała żonkilami.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
    Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
  • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
    - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
  • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
    Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!