newsy


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 PDF

1 września społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej na inauguracji nowego roku szkolnego.

Uroczystość poprowadził zastępca przewodniczącego szkoły - Wiktor Wawrzyniak.

Wszystkich zgromadzonych przywitała Dyrektor Szkoły Izabela Kossakowska. W krótkim przemówieniu zwróciła uwagę na dalszą konieczność przestrzegania procedur bezpieczeństwa w okresie pandemii, życzyła wszystkim nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym oraz spokojnej i bezpiecznej pracy i nauki.

Pani Dyrektor szczególnie serdecznie, powitała pierwszoklasistów, gratulując im świetnego wyboru szkoły. Pierwszoklasistom życzyła, aby nauka w naszej szkole była fascynującą przygodą.

Następnie uczniowie, w krótkiej części artystycznej nawiązali do obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Tego dnia hitlerowskie Niemcy dokonały agresji na nasz kraj. W ten sposób zapoczątkowana została wojna, która wkrótce przerodziła się w konflikt światowy.  Niemcy zaatakowali Polskę od zachodu, południa i północy. Pomimo bohaterskiej postawy żołnierza polskiego, obrońcy Westerplatte, bitwy pod Mokrą i nad Bzurą czy obrony Warszawy, wojna zakończyła się klęską.

Polska znalazła się pod okupacją a społeczeństwo polskie zostało poddane terrorowi ze strony okupanta.

Po części oficjalnej wicedyrektor Pani Mariola Ilnicka odczytała przydział uczniów do poszczególnych klas pierwszych przedstawiając wychowawców klas i zapraszając do spotkania w salach lekcyjnych.

Wszystkim życzymy wiele radości z powrotu do szkoły oraz udanego roku szkolnego 2021/2022.

Zdjęcia FB

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/22 PDF

W dniu 1 września 2021r. o godz. 8:00 w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie odbędzie się Msza Święta.

O godzinie 9:00 w sali gimnastycznej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego klas drugich i trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia, po którym uczniowie ze swoimi wychowawcami udadzą się na spotkanie do następujących sal :

 

 • 2c - R. Szczotka - sala nr 10
 • 2d - P. Wiedemann - sala nr 3
 • 2e - A. Kaczmarek - sala nr 21
 • 3c - M. Filipiak - sala nr 20
 • 3cbp - D. Otworowski - sala nr 24
 • 3d – R. Krawczyk - sala nr 26
 • 3dbp - P. Augustyniak – sala nr 18
 • 3e - J. Rosik- sala nr 30
 • 3ebp - I.Wojciechowska - sala nr 16
 • 3f - I. Rau-Gałęska – sala nr 17

 

O godzinie 10:00 Dyrekcja Szkoły zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 do sali gimnastycznej uczniów klas pierwszych Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia oraz klas drugich, trzecich i czwartych Technikum a po nim na spotkanie z wychowawcami do następujących sal:

 

 • 1c- G. Nowak – sala nr 21
 • 1d- P. Zwierz- sala nr 27
 • 1e - A. Łopaczyk- sala nr 12
 • 1f - A. Podziomek- sala nr 16
 • 1a - J. Politowicz - sala nr 17
 • 1b - M. Kasprolewicz- sala nr 20
 • 2a - K. Olejniczak –sala nr 18
 • 3a - A. Wójcik- sala nr 5
 • 3ap - R. Nele –sala nr 26
 • 3b- M. Kaczmarek- sala nr 19
 • 4a - E. Rożek- sala nr 3
 • 4b - M. Muszyńska –sala nr 24

 

 
INFORMACJA PDF

Wyniki egzaminów zawodowych z sesji letniej 2020/2021 będą wydawane w sekretariacie szkoły od dnia 9 września 2021 r.

 
Wykaz podręczników PDF

Wykaz podręczników na rok 2021/22 (pdf)

TechnikumBS

 
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 PDF

Drodzy Nauczyciele, Szanowni Rodzice, Kochani Uczniowie!

Mijający rok szkolny 2020/2021 - to czas wielu zmian, to czas borykania się z problemami w nowej rzeczywistości, która określiła trudne wyzwania i zadania. W tej nowej sytuacji odnaleźliście się wszyscy bardzo dobrze, a wszystko to dzięki Waszej wyrozumiałości, wytężonej pracy i osobistemu zaangażowaniu

 • Drodzy Nauczyciele!

Dziękuję Wam za Waszą pracę i poświęcenie. Niech podejmowany przez Was trud pracy dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej stanie się źródłem wdzięczności uczniów i uznania społecznego.

 • Szanowni Rodzice!

Pragnę złożyć Wam szczere i pełne uznania słowa podziękowania za pracę, wysiłek, wytrwałość w pracy z dziećmi podczas zdalnego nauczania.

Niech osiągane przez Wasze dzieci sukcesy będą dla Was Drodzy Rodzice powodem do dumy, a współpraca ze szkołą niech stanie się wsparciem w trudnym procesie kształcenia osobowości Waszych pociech.

 • Kochani Uczniowie!

Pragnę pogratulować Wam wytrwałości i konsekwencji w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas zdalnej nauki. To od Waszego , Drodzy Uczniowie wysiłku i ambicji w głównej mierze zależało, w jakim stopniu dane Wam możliwości wykorzystaliście, jakie umiejętności nabyliście i jakie wyniki uzyskaliście. Mam nadzieję, że jesteście dumni ze swoich osiągnięć. Zasłużyliście z całą pewnością na odpoczynek.

 

Życzę wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, by nadchodzące wakacje były okresem radości, zdrowia, spokoju oraz mądrego i bezpiecznego wypoczynku.

Dyrektor szkoły

Izabela Kossakowska

 
Pożegnanie Absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia nr 1 im. Jana Pawła II w Krotoszynie PDF

"Nie uda nam się mieć wszystkiego naraz, coś kończy się, żeby coś mogło trwać"


 

25.06.2021 r. kolejny rocznik absolwentów opuścił mury BS I stopnia. Szkołę ukończyły cztery klasy.

Pomimo tego, że pandemia już po raz drugi uniemożliwiła organizację uroczystej akademii, to podczas pożegnania zorganizowanego w warunkach reżimu sanitarnego, wszystkim towarzyszył odświętny nastrój i jak to bywa przy pożegnaniach, ogromne wzruszenie.

Po przemówieniu pani dyrektor Izabeli Kossakowskiej oraz wychowawców klas pani Natalii Szymury, pani Aleksandry Łopaczyk, pana Pawła Zwierza oraz pana Grzegorza Nowaka, nastąpiło wyczekiwane wręczenie upragnionych świadectw, listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy ukończyły szkołę z wyróżnieniem oraz nagród i dyplomów będących uhonorowaniem działalności na rzecz szkoły, za pracę w samorządzie uczniowskim, pracę na rzecz wolontariatu, konkursy zawodowe oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych.

Były krótkie wspomnienia i podziękowania.

Teraz przed naszymi absolwentami kolejne wyzwania - egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz egzaminy czeladnicze. Wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Zdjęcia FB

 
Bezpieczne wakacje PDF

Wakacje to dla młodzieży czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominaj jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły  mieć tylko dobre wspomnienia. Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły-to bardzo dobrze, zobacz jednak, czy nie można ich zmodyfikować.

 1. Wyjeżdżając, zawsze pozostaw najbliższym informację, gdzie i z kim będziesz spędzać czas. Zostaw wszystkie możliwe numery telefonów-swoje i przyjaciół. Umów się na określone hasło, które wypowiedziane przez Ciebie będzie oznaczało, że czujesz się zagrożony i potrzebujesz natychmiastowej pomocy. To nie przesada - to podstawowe zasady bezpieczeństwa!
 2. Nie afiszuj się zbytnio posiadanymi dobrami - nigdy nie wiesz, kto może Cię obserwować. Podczas płacenia staraj się nie pokazywać zawartości portfela. Dobrym wyjściem jest np. noszenie przy sobie drobnych sum. Natomiast sposobem na natrętnych "wyłudzaczy" jest posiadanie w kieszeni drobnych "na odczepne". Korzystaj z takiego rozwiązania, gdy sytuacja staje się napięta. Dobrze jest się wtedy oddalić obserwując, czy napastnik nie podąża za Tobą.
 3. Podróżując pociągiem zawsze zajmuj miejsca z dala od podejrzanych osób i - jeśli to możliwe - blisko konduktora, bądź służby ochrony kolei. Nie siadaj samotnie w przedziałach i trzymaj się blisko ludzi. Często to wystarczy, aby odstraszyć potencjalnego napastnika. Staraj się nie podróżować nocą. Pamiętaj - napastnik lub złodziej zawsze korzysta z okazji. Nigdy też nie podróżuj autostopem sam - zawsze w gronie przyjaciół. Nie wsiadaj do auta jeżeli kierowca od razu nie wzbudzi Twojego zaufania lub będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości. Wracając z imprezy nocą nigdy nie korzystaj z ofert podwiezienia przez obcych.
 4. Kiedy ktoś Cię zaczepia, nie wdawaj się w rozmowy - czasami lepiej udać, że się nie słyszy i iść dalej. Kiedy zaczepki się nasilą, odpowiadaj pewnie, krótko, bez wdawania się w dyskusję. Nie obrażaj napastnika. Kiedy ktoś Cię celowo potrąci, nie odwracaj się i idź dalej. Można również przeprosić-dla własnego dobra.
 5. Przebywając na plaży, pływalni czy w wakacyjnym tłumie, uważaj na swoją torbę, portfel, telefon. Nie noś portfela i dokumentów razem i nigdy nie wkładaj ich do tylnej kieszeni. Dokładnie zapinaj plecaki i torby. Torebkę trzymaj, obejmując ją całą od spodu, pamiętając przy tym, aby zawsze była zamknięta. Wartościowe rzeczy noś tylko w zamykanych kieszeniach. Jeśli bawisz się na imprezie, nigdy nie pozostawiaj swoich rzeczy bez opieki - kradzieże torebek, portfeli, telefonów komórkowych zdarzają się w klubach niezwykle często. Złodziej prowadzi wnikliwą obserwację wybierając swoje ofiary.
 6. Zawsze i wszędzie pilnuj swoich napojów. Przypadki dosypywania i dolewania różnych specyfików są coraz większym problemem. Po takich substancjach tracisz samokontrolę a nazajutrz niczego nie pamiętasz. Nigdy nie przyjmuj napojów od nieznanych lub mało znanych Ci osób. Jeśli idziesz na parkiet, napoje zostaw pod opieką osoby zaufanej.
 7. Nigdy nie wybieraj się na dyskotekę sam - zawsze w gronie znajomych. Nie wychodź z dyskoteki samotnie - staraj się wracać do miejsca zamieszkania w towarzystwie przyjaciół.
 8. Wakacje to okres wzmożonej działalności dealerów narkotykowych. Pamiętaj, że mitem jest, iż "dopalacze" pomagają w dobrej zabawie. Naucz się być asertywnym! Naucz się odmawiać.
 9. Wakacje to czas relaksu i zabawy, ale nie każdy pomysł na zabawę jest dobry. Nierzadko ostatni szkolny dzwonek czy ostatni egzamin jest dla młodych ludzi sygnałem do sięgania po alkohol. Nie daj szans, aby wakacyjne picie powiększyło związane z tym statystyki tragicznych wydarzeń. Alkohol wzmaga agresję, a jednocześnie nietrzeźwy nastolatek jest łatwiejszą ofiarą przestępstwa. Nadmiar alkoholu nierzadko też prowadzi do ryzykownych zachowań, a to groźba m.in. zakażenia chorobami przenoszonymi drogą płciową.
 10. Okres wakacji to również intensywny werbunek prowadzony przez sekty. Nie opowiadaj nowo poznanym ludziom o swoich kłopotach czy marzeniach. Możesz być zaproszony na "bardzo ważne spotkanie". Jeżeli osoba jest bardzo życzliwa, ale nie chce odpowiedzieć na Twoje pytanie o cel spotkania i osoby lub instytucje je organizujące: "bo tam się wszystkiego dowiesz", bądź ostrożny. Nie idź, jeżeli wcześniej nie sprawdzisz, kim są ludzie, którzy Cię zapraszają i o co im chodzi.

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU 2021R. !!!

 
Kolejne doposażenie PDF

Miło nam poinformować o kolejnym w tym roku szkolnym doposażeniu szkoły w sprzęt komputerowy. Nasza Szkoła bierze udział w projekcie Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020 - III edycja Projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Projekt realizowany jest w ramach WRPO na lata 2012 - 2020.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji ICT nauczycieli i uczniów z 600 wielkopolskich szkół. 23.06.2021r. nasza szkoła w ramach projektu wzbogaciła się o kolejny sprzęt komputerowy - 32 laptopy.

Zdjęcia FB

 
Telc language test w ZSP 3 PDF

Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje językowe z języka niemieckiego. Wszystko dzięki udziałowi naszej szkoły w projekcie unijnym "Otwieramy drzwi do kariery". 24.06.2021 r. 24 uczniów Technikum nr 3 zdawało egzamin Telc Deutsch z języka niemieckiego poziom A1 i A2. Egzamin składa się z części pisemnej oraz ustnej. Uczeń, który zda egzamin otrzymuje certyfikat TELC.

 • Certyfikaty TELC są honorowane przez pracodawców we wszystkich krajach Unii Europejskiej, co stwarza szansę szybszej i skuteczniejszej kariery zawodowej, ale przede wszystkim możliwość pełniejszego i świadomego uczestnictwa w życiu społecznym Europy i świata.
 • Certyfikat TELC jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej,
 • Certyfikat TELC stanowi ujednolicone świadectwo znajomości języka obcego uznawane w krajach Unii Europejskiej,
 • w Polsce egzaminy TELC są uznawane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Już wkrótce kolejna grupa uczniów będzie rozwijała kompetencje językowe, tym razem będzie to język angielski.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!