newsy


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Do akcji  włączyli się  uczniowie naszej szkoły. Klasy: 2a i 2b czytały  wybrane fragmenty książki „Oskar i pani Róża”, natomiast klasa 1b „Króla Edypa”.

Dzień Głośnego Czytania zorganizowali nauczyciele – bibliotekarze oraz poloniści p. Marzena Kasprolewicz, p. Karol Olejniczak.

 
Otrzęsiny 2017 PDF

W dniu 27 września pierwszoklasiści oficjalnie zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły, uczestnicząc w tradycyjnych „otrzęsinach” klas pierwszych. Uczniowie podczas wspólnej zabawy rywalizowali w wielu konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na zaprezentowaniu swojej klasy przed publicznością – co nie było najłatwiejszym zadaniem. Następnie przedstawiciele klas brali udział w „wielkim teście o szkole” oraz w zmaganiach sportowych (bieg w workach, rzucanie piłeczką do kosza, zbiorowe skakanie na skakance). Pierwszaki, tak jak na prawdziwych „maluchów” przystało, musieli również wypić (na czas) mleko. Poddani zostali także badaniom emisji głosów i musieli wykazać się talentem muzycznym śpiewając piosenki. Na zakończenie uczniowie przyjęli gratulacje od Pani Dyrektor a najlepsi otrzymali nagrody – niespodzianki.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka do Poznania PDF

26 września 2017r uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz, kelner i technik hotelarstwa wraz z opiekunami p. M. Kaczmarek, p. M. Ilnicką, p. K. Kominek i p. L. Niedzielą mieli okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach POLAGRA GASTRO I INVEST-HOTEL w Poznaniu.

Udział w targach zawodowych jest doskonałą okazją, by przyjrzeć się z bliska najnowszym trendom w branży gastronomiczno-hotelarskiej, aby w przyszłości jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.

W czasie targów można było zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem i funkcjonowaniem zakładu gastronomicznego, nowymi produktami wykorzystywanymi dla gastronomii i hotelarstwa oraz spotkać znane osoby ze „świata gastronomii”, a także zdegustować wiele potraw i napojów.

Więcej…
 
Fryzjerki na Alei Filmowej PDF

W sobotę, 23 września w dawnym klubie Fabuła i w budynku kina „Przedwiośnie” odbył się festyn pod nazwą Aleja Filmowa. Uczennice naszej szkoły kształcące się w zawodzie fryzjer zaprezentowały swoje umiejętności. Przybyłym na wydarzenie dzieciom wplatały kolorowe pasma włosów tworząc modne warkoczyki, które okazały się dla nich niebywałą atrakcją sprawiającą wiele radości. Spowodowało to, że do końca trwania Alei Filmowej nasz salon fryzjerski cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecnym fryzjerkom serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Łopaczyk

zobacz zdjęcia

 
Stypendia Starosty Krotoszyńskiego 2017 PDF

„Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie masz” Zig Ziglar

20 września 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie się spotkanie pn. „Najzdolniejsi w powiecie”. Jego ideą jest wspieranie uzdolnień, promowanie osiągnięć i dostrzeżenie potencjału uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.

Spotkanie rozpoczął naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie – Przemysław Wójcik cytując Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Więcej…
 
„Senior z Inicjatywą” w Krotoszynie PDF

20 września w krotoszyńskiej bibliotece odbyła się konferencja naukowa w ramach projektu „Senior z Inicjatywą” zorganizowana przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Miłość się nie starzeje”. Podobnie jak w ubiegłym roku nasi uczniowie w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym mogli zaprezentować swoje umiejętności zawodowe. Oprawę gastronomiczną pod kierunkiem p. M. Kaczmarek przygotowali kelnerzy wypiekając różne słodkości i prezentując swoje umiejętności zawodowe przy obsłudze bufetu kawowego.

 
„SPACER DLA SERCA” W KROTOSZYNIE PDF

W dniu 16 września 2017 roku pod hasłem „Naładuj swoje serce” odbył się tradycyjny „SPACER DLA SERCA”, impreza o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym organizowana przez stowarzyszenie „POMÓŻMY SOBIE” przy współudziale stowarzyszenia „Centrum Wolontariatu Ziemi Krotoszyńskiej”.

W tym roku uczestnicy spaceru mieli okazję poznać zasady monitorowania stresu poprzez poznanie objawów stresu, określenie indywidualnych „sygnałów wczesnego ostrzegania” wysyłanych przez organizm i sposobów ograniczania ich negatywnego wpływu na nasz stan zdrowia. Zdobyta wiedza to nabyta umiejętność eliminowania kolejnego czynnika ryzyka chorób serca i układu krążenia oraz dbania o własne zdrowie.

„Spacer dla Serca” zakończył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie, w której przygotowano dla uczestników warsztaty relaksacyjne prowadzone przez uprawnione osoby.

zobacz zdjęcia

 
Odbywali staż we włoskim Riccione !!! PDF

We wrześniu wróciła trzyosobowa grupa absolwentów w zawodzie kelner, która pod koniec czerwca, wyjechała na trzymiesięczny staż do Włoch w miejscowości Riccione. Wyjazd stał się możliwy dzięki współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Edukacja Młodzież w Pleszewie w ramach realizacji programu ERASMUS+ projektu "Gastronomia i Hotelarstwo - Aktywność na Rynku Pracy - BIS" oraz z Powiatowym Urzędem Pracy w Krotoszynie.

W październiku na staż do Włoch wyjadą kolejni absolwenci kierunków: kucharz i kelner. Teraz ich celem będą Restauracje w pięknej miejscowości Spoleto.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wakacyjne praktyki na promie POLONIA UNITY LINE !!! PDF

Na przełomie czerwca i lipca nasz uczeń odbywał dwutygodniową praktykę zawodową na promie Polonia Unity Line.

Zdobyte w ten sposób doświadczenie i umiejętności pozwolą na bycie bardziej konkurencyjnym na rynku pracy. Umiejętności zawodowe nasz uczeń zdobywał pływając na trasie Świnoujście - Ystad (Szwecja) pod okiem doświadczonej załogi promu. M/f Polonia to nowoczesny prom pasażersko- kolejowo- samochodowy, pływający w barwach Unity Line.
Wyjazdy na praktyki zagraniczne koordynuje Szkolny Ośrodek Karier pod opieką pani Marioli Ilnickiej oraz pani Marioli Kaczmarek.

Mariola Kaczmarek

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 57

Zaproszenie na zabawę

Imieniny

Dzisiaj jest: 23 Styczeń 2018    |    Imieniny obchodzą: Maria, Ildefons, Rajmund

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!