newsy


Lekcja w Urzędzie Skarbowym PDF

4 listopada br. uczniowie klasy III g uczący się w zawodzie sprzedawca wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Izabelą Kossakowską udali się do Urzędu Skarbowego w Krotoszynie.

Więcej…
 
Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” PDF

31 października br. gościła w naszej szkole pracownica Państwowej Inspekcji Pracy pani Luiza Kotowska, która przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły wykłady w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. W dwóch godzinnych wykładach wzięli udział uczniowie z klas: Ig, IId, Ic.

Więcej…
 
Lekcja historii w muzeum PDF

29 października klasa Ia wraz z wychowawczynią wybrała się do Muzeum Regionalnego im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie.

Więcej…
 
Lubimy czytać PDF

W dniu 22 października 2014 r. rozdrażewska grupa Dyskusyjnego Klubu Książki, do której należą również uczniowie Naszej szkoły wybrała się na spotkanie klubowiczów organizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Celem wizyty było spotkanie z Panią Joanną Jagiełło – autorką książek dla młodzieży oraz poznanie Jej pracy.

Więcej…
 
IX PAPIESKI BIEG POKOJU PDF

W dniu 23.10.2014 roku odbył się IX Papieski Bieg Pokoju, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły. Patronat nad biegiem objęli Starosta Krotoszyński Leszek Kulka i Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś. Uczestniczyli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z powiatu krotoszyńskiego. Wszystkich uczestników przywitał dyrektor szkoły p. Krzysztof Grobelny. Życzył im wielu wrażeń, satysfakcji z udziału w biegu i oczywiście sukcesów sportowych. Po raz pierwszy w biegu wystartowało także 8 uczniów szkół podstawowych. Na starcie stanęło 167 uczestników. W kategorii open wystartowało 8 zawodników. Biegacze rywalizowali ulicami - Łąkową, Karbowiaka, Bolewskiego z metą na ulicy Łąkowej. Po sportowej rywalizacji organizatorzy zaprosili gości na gorący poczęstunek. Następnie dyrektor, organizatorzy oraz zaproszeni goście, w tym także niektórzy sponsorzy wręczyli  dyplomy, puchary i cenne nagrody. Imprezę uświetnił występ kuglarstwa ucznia ZSP nr 3 Przemysława Tonaka.

Więcej…
 
„Jestem radosny, Wy też bądźcie” PDF

Pod takim hasłem nasza szkoła obchodziła kolejne,  9-te już Święta Patrona –Jana Pawła II. Najpierw spotkaliśmy się w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Boboli na uroczystej mszy świętej. Po złożeniu zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II przeszliśmy wszyscy do szkoły. Dalsze uroczystości odbywały się w sali gimnastycznej.

Więcej…
 
V Powiatowy Konkurs Piosenki PDF

V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…”

„Trzeba umieć używać swojej wolności,  wybierając to,  co jest dobrem prawdziwym”

20.10.2014 r. w sali Kina „Przedwiośnie” odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki „Ty pokazałeś nam drogę…” Tegoroczną edycję konkursu nasza szkoła przygotowała wspólnie z Krotoszyńskim Ośrodkiem Kultury pod honorowym patronatem Starostwa Krotoszyńskiego oraz Urzędu Miasta i Gminy Krotoszyn. Ideą konkursu jest rozpowszechnianie nauk i uczczenie pamięci wielkiego człowieka, św. Jana Pawła II , który już od dziewięciu lat jest naszym patronem.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe oraz perspektywy zatrudnienia w Niemczech PDF

W dniach 16-17 października 2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie  wizytę złożyli: prezes Stowarzyszenia Hotelarstwa i Gastronomii  Brandenburgii  oraz przedstawiciel  Niemieckiego Pośrednictwa Pracy. W rozmowach udział wziął także Starosta Krotoszyna.

Strony podpisały ramowy plan działań na kolejne lata. Współpraca ZSP nr 3 ze Stowarzyszeniem oraz Pośrednictwem stwarza możliwość odbywania przez uczniów praktyk zawodowych oraz nauki  języka niemieckiego.

Uczniowie kształcący się w Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 1 w Krotoszynie oraz w Technikum nr 3 mogą starać się o miejsce  na praktyki zawodowe a ich absolwenci  o legalną pracę poza granicami Polski.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Wielkopolskie Igrzyska PDF

W środę, 1 października w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2014/2015. Udział w imprezie wzięła także kadra lekko atletów z naszej szkoły. Z grona naszych podopiecznych najbliżej medalu były Weronika Ignasiak oraz Sławomir August.  Ignasiak w pchnięciu kulą uzyskała wynik 9,79m. Do miejsca na podium zabrakło naszej zawodniczce zaledwie 13cm. Jeszcze bliżej brązowego krążka był August, który w skoku w wzwyż pokonał poprzeczkę na wysokości 1,65m. Zawodnik, który zajął trzecią lokatę miał 1,70m. Po wymienionymi wystartowali także Adam Szczepanik (100m - 12,60 - 16 miejsce), Aleksander Sobański (200m - 28,46 - 13 miejsce), Piotr Marszałek (Oszczep - 37,25m - 5 miejsce), Sławomir Biel (Oszczep - 19,70m - 13 miejsce), Kamil Talarczyk (3km - 12,19 - 12 miejsce), Agnieszka Juszkiewicz (100m - 15,90 - 13 miejsce). Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 58 z 75

Imieniny

Dzisiaj jest: 18 Styczeń 2019    |    Imieniny obchodzą: Piotr, Małgorzata

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Młodociani pracownicy – procedura
  Wniosek – zgłoszenie zapotrzebowania na środki finansowe przeznaczone na dofinansowanie pracodawcom kosztów przygotowania młodocianych pracowników wg wzoru on-line umieszczonego pod adresem: http://mlodociani.ko.poznan.pl
 • Zawody okręgowe Olimpiady Statystycznej
  Dnia 9 stycznia 2019 r. Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Leszczyńska wzięła udział na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu w zawodach okręgowych trzeciej edycji Olimpiady Statystycznej. Zwycięzcą etapu okręgowego w Województwie Wielkopolskim została uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Na zakończenie Pani Kurator wręczyła finalistom upominki oraz dyplomy. Olimpiada została objęta honorowym patronatem Wielkopolskiego […]
 • Opinia w sprawie planu sieci publicznych szkół od 1 września 2019 r.
 • Miejsca etapów wojewódzkich
  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego i Matematyki [pdf] Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego [docx] Wojewódzki Konkurs Języka Francuskiego [docx] Wojewódzki Konkurs Języka Hiszpańskiego [docx] Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego [docx] Wojewódzki Konkurs Biologiczny [docx] Wojewódzki Konkurs Chemiczny [docx] Wojewódzki Konkurs Fizyczny [docx] Wojewódzki Konkurs Geograficzny [docx] Wojewódzki Konkurs Historyczny [docx] Przypominamy, że uczeń przystępujący do poszczególnych etapów konkursu […]
 • Wielkopolska Regionalna Konferencja Rad Rodziców
  Dnia 14 grudnia 2018 r. Wicekurator Oświaty dr Zbigniew Talaga wziął udział w Wielkopolskiej Regionalnej Konferencji Rad Rodziców. Podczas spotkania mówiono o roli rad rodziców w tworzeniu szkolnego środowiska oraz o ich znaczeniu w polskim systemie oświaty i realizacji podstawy programowej. W trakcie konferencji nie zabrakło dyskusji oraz wielu pytań. Uczestnicy wyjaśniali zagadnienia dotyczące gospodarki […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!