newsy


Zakończenie roku szkolnego 2020/21 PDF

W dniu 25 czerwca 2021r. o godz.8:00 w Kościele p.w. Św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie odbędzie się Msza Święta.

O godzinie 9:00 uczniowie udają się ze swoim wychowawcą do następujących klas:

 • 1a- sala nr 18
 • 2dbp-sala nr 27
 • 1c-sala nr 24
 • 2ebp-sala nr 16
 • 1d-sala nr 26
 • 2c- sala nr 29
 • 1e- sala nr 21
 • 2d-sala nr 20
 • 2a-sala nr 12
 • 2e- sala nr 10
 • 2b-sala nr 19
 • 2f- sala nr 5
 • 2ap-sala nr 17
 • 3a- sala nr 3
 • 2cbp- sala nr 25
 • 3b- sala nr 30

 
Narodowy Spis Powszechny PDF

 
Nieczynne PDF

Informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021r. sekretariat będzie nieczynny.

 
Wycieczka klasy 2b do Poznania PDF

Dnia 31 maja uczniowie klasy 2b wraz z wychowawcą Mariolą Koczorowską oraz opiekunem Iwoną Rau-Gałęską zwiedzili przepiękny Poznań.

Wspaniała aura sprzyjała wiosennemu spacerowi po poznańskiej Starówce. Młodzież zobaczyła najbardziej interesujące miejsca, które są największą atrakcją turystyczną miasta.

Po intensywnym zwiedzaniu, przyszedł moment na relaks w kinie Helios. Wszyscy trochę zmęczeni, ale szczęśliwi, wrócili bezpiecznie do domu.

Zdjęcia FB

 
Święto Patrona Szkoły PDF

21 maja 2021 roku społeczność naszej szkoły świętowała kolejny Dzień Patrona. O godzinie 8:30 wszyscy zebrali się na dziedzińcu szkoły, gdzie po uroczystym wciągnięciu flagi państwowej na maszt, dyrektor szkoły p. I. Kossakowska rozpoczynając uroczystość przywitała wszystkich zebranych i poprosiła delegację uczniów o złożenie kwiatów i zniczy pod obeliskiem upamiętniającym Jana Pawła II. Następnie część uczniów wraz z opiekunami wyruszyła na rajd rowerowy, który –ze względu na pandemię- stanowił swego rodzaju zamiennik Biegu Papieskiego. Pozostała część uczniów i nauczycieli udała się do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. Mszę świętą w intencji szkoły sprawował ks. Stanisław Trzeciak, który nawiązując do nauk naszego patrona wskazał na konieczność realizowania w codziennym życiu posłannictwa miłości bliźniego i umiejętność przebaczania wyrządzonych krzywd. Uczniowie naszej szkoły w krótkiej części artystycznej przypomnieli najważniejsze wydarzenia z historii szkoły. Zwrócili szczególną uwagę miejsca w szkole związane z postacią Jana Pawła II -pamiątkowy obelisk upamiętniający to wyjątkowe wydarzenie z 21 października 2005 r. – poświęcenie sali gimnastycznej i nadanie szkole imienia tego wielkiego Polaka i przyjaciela młodzieży. Podkreślili również sens Misji Szkoły. Słowa: NIE BÓJ SIĘ, WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ! Są one dziś skierowane są do każdego z nas. Wypłynąć na głębię, to pokonać swoje słabości i zniechęcenia, rozwinąć swe talenty. Uczniowie zwrócili też uwagę, że w tym roku obchodzimy 15 tą rocznicę poświęcenia naszego sztandaru. To podniosłe wydarzenie miało miejsce 8.10.2006 r. Wtedy to o godz. 12:30 Krakowie w kaplicy arcybiskupów aktu poświęcenia dokonał kardynał Stanisław Dziwisz.

Następnie Dyrektor szkoły Izabela Kossakowska podkreśliła, że przez wszystkie lata Dyrekcja i nauczyciele cały czas pracują nad zachowaniem tradycji szkoły i wychowaniem kolejnych pokoleń uczniów w duchu ideałów Jana Pawła II.

Po mszy świętej uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem Jana Pawła II, a później wszyscy przeszli do szkoły, gdzie na boisku szkolnym odbyły się dalsze obchody uroczystości. Uczniowie mogli wziąć udział w konkurencjach sportowych, w których rywalizowali nie tylko między sobą, ale także z kadrą nauczycielską - co dostarczyło wielu emocji i satysfakcji. Po skończonych rozgrywkach, korzystając ze słonecznej pogody, wszyscy biesiadowali wspólnie przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez uczniów naszej szkoły.

Nawiązując do trudnego czasu pandemii, jaki stał się naszym udziałem, to właśnie zbiór zasad, wartości i idei głoszonych przez Jana Pawła II, mógł być naszą ochroną, pociechą i wskazówką. Wiedząc jak różne doświadczenia mają wszyscy ludzie, postanowiliśmy dzisiaj utworzyć

„Łańcuch wsparcia z Janem Pawłem II”. Trzy zastępy uczniowskie przekazywały społeczności naszego miasta wspaniałe myśli, wskazówki zaczerpnięte z nauk Papieża Polaka. Niech te przesłania dodadzą nam wszystkim nadziei na nowy lepszy czas - na to, że odbudujemy nasze relacje szkolne i społeczne, a mimo często przykrych doświadczeń z tego okresu, będziemy potrafili odnaleźć prawdziwą wartość przyjaźni i szacunku do drugiego człowieka.

Zdjęcia FB

 
13 maja - 40. rocznica zamachu na Papieża Jana Pawła II PDF

13 maja 1981 r. doszło do zamachu na Papieża Jana Pawła II. Zamachowiec, Turek – Mehmet Ali Agca z odległości kilku metrów ugodził dwiema kulami Ojca Świętego, w brzuch i rękę, błogosławiącego z otwartego samochodu tłumy wiernych zgromadzonych na Placu Św. Piotra w Rzymie. Jan Paweł II został ciężko ranny. W tym roku mija 40. rocznica tego tragicznego wydarzenia.

https://www.wychowujmy.pl/zaatakowany.html

 
Szkolny konkurs Młodych Kelnerów PDF

Podczas tegorocznej edycji szkolnego konkursu „Najlepszy uczeń́ w zawodzie” wyłoniono najlepszego kelnera. W konkursie, który odbywał się̨ w dniach 10 i 13 maja 2021 r. uczniowie mieli za zadanie rozwiązać́ test z wiedzy teoretycznej oraz wykazać́ się̨ umiejętnościami praktycznymi w zawodzie. W zmaganiach konkursowych o tytuł „Najlepszego kelnera” wzięło udział 13 uczestników. Zadaniem uczestników było przygotowanie nakrycia stołu dla dwóch lub trzech osób według wylosowanego zestawu zgodnie z dobranym menu, sporządzenie potraw i napojów oraz profesjonalna, indywidualna obsługa gości z zastosowaniem rożnych metod i technik obsługi. Po ostrej rywalizacji kelnerzy „zaserwowali” sobie: I miejsce - Aleksandra Koncewicz II miejsce - Sandra Chmielarz III miejsce - Julia Bondzior Tegoroczny konkurs pokazał, że wielu uczniów posiada ciekawe pomysły i wiele umiejętności, które właśnie ujawniają̨ się w tego typu przedsięwzięciach. Każdy uczestnik wykazał się̨ kreatywnością̨ i dużym zaangażowaniem. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

Zdjęcia FB

 
Webinar dla kandydatów PDF

Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

 
Konkursy PDF

W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się kolejne konkursy:

Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach oraz Konkurs na list otwarty do koleżanek i kolegów „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w rywalizacji. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie pandemii, liczy się każda aktywność, każda próba udowodnienia, że można normalnie uczyć się i pracować.

Wszystkie nadesłane prace prezentowały wysoki poziom i pokazały Wasze ogromne zaangażowanie , co było niezwykle przejmujące i budujące. Dlatego też Jury miało trudne zadanie. Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców.

Szkolny Konkurs Wiedzy o Polskich Noblistach

TECHNIKUM

 • I MIEJSCE MUSIAŁ ZUZANNA KLASA II AP
 • II MIEJSCE BUSZKIEWICZ SANDRA KLASA I A
 • III MIEJSCE KANDZIERSKI MIKOŁAJ KLASA III B

 

BSI i ZSZ

 • I MIEJSCE KULKA AMELIA KLASA II CBP
 • II MIEJSCE MOGIŁKA WERONIKA KLASA II E
 • III MIEJSCE KONRADY ZUZANNA KLASA III E

 

Szkolny Konkurs „ # Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”

TECHNIKUM

 • I MIEJSCE MUSIAŁ ZUZANNA KLASA II AP
 • II MIEJSCE BUSZKIEWICZ SAMANTA KLASA I A
 • III MIEJSCE EX-EQUO BUSZKIEWICZ SANDRA KLASA I A, KANDZIERSKI MIKOŁAJ KLASA III B

Pragniemy także podkreślić, że wszystkie prace nadesłane do konkursu „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie” były wyjątkowe i wzruszające ... jesteśmy z Was naprawdę dumni:) W Waszych listach otwartych dominowało silne przekonanie, że jeszcze wrócą czasy normalnej szkolnej nauki, spotkań z rówieśnikami, swobody korzystania z uroków szeroko rozumianej wolności. Widać, jak wszystkim Nam tego bardzo brakuje …

Postanowiliśmy- za zgodą autorów - opublikować najciekawsze fragmenty prac. Czytając je na pewno wielu z Was odnajdzie swoje odczucia i przemyślenia. Niech staną się one także wsparciem i promykiem nadziei dla tych, których pandemia doświadczyła szczególnie ciężko- „# Nie łam się, jeszcze będzie normalnie”

„Dotknął nas ciężki czas kiedy nie możemy szaleć razem z przyjaciółmi (…) Zamiast tego siedzimy w domu ,zamknięci w czterech ścianach, czekając na lepsze jutro. (…)”

„Dlatego zaczęliśmy marzyć i planować(…) Wiele rzeczy nas ominie przez pandemię, ale znajdzie się czas, by to wszystko nadrobić(…)Nie będzie to już ta sama normalność tylko nowa, którą sami stworzymy- czego Wam i sobie życzę.”

„Pandemia odciska piętno na całym społeczeństwie- to, co do tej pory było dostępne, teraz jest poza zasięgiem. To, co było na wyciągnięcie ręki, teraz jest nieosiągalne. Doświadczyliśmy wielu strat…”

„Uczymy się organizować czas samodzielnie, więcej czytamy, dla wielu z nas jest to czas przemyślenia. To jest moment, w którym wracamy swoich pasji”

„Nasza normalność wróci. Wielu z Nas zagubiło się w tej rzeczywistości, ale wspólnie, razem z pomocą przyjaciół, mając silne oparcie przetrwamy i z większą siłą, chęcią i dobrym sercem wrócimy do „nowego świata”, który stoi dla Nas otworem…”

„Czas pandemii, który nauczył, nauczy Nas pokory i szacunku do drugiego człowieka skończy się i wrócimy do szkół, spotkań, kontaktów. Myślę, że dzięki tej nauce lepiej będziemy się rozumieć, a nasze przyjaźnie będą owocniejsze. Dlatego jeszcze troszkę, jeszcze chwilkę i wakacje spędzimy razem.”

„Na początku cieszyłam się, że nie pójdziemy do szkoły. Potem odczułam, co to tak naprawdę znaczy. Teraz stwierdzam, że szkoła była dla mnie miejscem, gdzie czułam się swobodnie, gdzie zapominałam o innych problemach.”

„Wiem, że niektóre rzeczy się zmienią. Nie będziemy tak bardzo ufni i będziemy odczuwać skutki tej izolacji. Jednak wierzę, że sobie z tym poradzimy, pomimo tej stresującej sytuacji. Wszyscy musimy w to uwierzyć, inaczej nie damy rady.”

„Pamiętajcie, że nie jesteście osamotnieni w tym okresie. Nie bójcie się, gdyż nie wszystko co złe trwa wiecznie. Rówieśnicy! Bądźmy silni! Jest to dla nas bardzo trudna próba wytrzymałości. „

„Nikt z nas nie wiedział, że koronawirus dotknie nas aż tak bardzo. Zdecydowana większość uczniów wręcz cieszyła się z tego, że na dwa tygodnie będzie mogła odpocząć od nauki, szkoły, nielubianych nauczycieli. Mijały kolejne dni i tygodnie, a coraz więcej ludzi zaczęło się bać o zdrowie swoje i swoich najbliższych”

„Kluczem do sukcesu, by przeżyć pandemię jak najlepiej, jest zagospodarować swój czas w taki sposób, by sprawiał nam przyjemność. Jak najwięcej czerpać z tego co dostaliśmy.”

„Wiele osób zniechęciło się do aktywności szkolnej, lecz wtedy przyszły nam z pomocą portale, na których możemy połączyć się całą klasą wraz z nauczycielami. Jest to zdecydowanie łatwiejsze niż opracowywanie materiałów samemu. Trzeba również pamiętać o tym, że nauczycielom też nie jest łatwo. Przez wiele lat edukowali swoich uczniów i mieli z nimi wspaniały kontakt, a teraz zostało to ograniczone.”

„Nasze społeczeństwo dostało ogromną naukę, jak radzić sobie właśnie z takimi sytuacjami. Dzięki temu wszyscy ludzie powrócą do normalności z większą siłą i będą potrafili znaleźć rozwiązania na różnorakie problemy. „

„Najważniejsze dla nas wszystkich, aby nie łamać się, ponieważ jeszcze nastaną normalne czasy, gdy koronawirus nie będzie zagrażał naszemu życiu i będziemy żyć dokładnie tak jak przed pandemią.”

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!