newsy


Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej PDF

W środę, 13 grudnia reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Nasz zespół uplasował się na czwartym miejscu odnosząc jedno zwycięstwo z Zespołem Szkół Specjalnych w Krotoszynie (6:0). ZSP nr 3 reprezentowali – Bartosz Stachowiak, Adrian Sikora, Kacper Kuźnicki, Norbert Kozieł, Patryk Brajer i Kacper Michalski. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

 
Młodzież z „TRÓJKI” we WŁOSZECH PDF

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie  w dniach 03 -24.11.2017 r. odbywali staż zawodowy we Włoszech podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe w branży gastronomiczno-hotelarskiej. Młodzież kształciła swoje umiejętności w renomowanych hotelach – restauracjach we włoskim mieście Spoleto położonego niedaleko Asyżu. Uczestnicy stażu realizowali założenia projektu unijnego Erasmus+ pt:” Europejska mobilność- szansa na sukces Quattro” –„Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego” we współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacja-Młodzież.

Więcej…
 
Dlaczego warto czytać PDF

Od 30 listopada b.r. w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera  prezentowane są prace naszych uczniów. Pokonkursowa wystawa „Dlaczego warto czytać” promuje i zachęca do czytania książek. Wystawę oglądać można do końca grudnia 2017r.

 
Wycieczka do banku PDF

We wtorek, 5 grudnia uczennice klasy 3c odwiedziły Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Celem spotkania było zapoznanie się młodzieży z codziennym funkcjonowaniem placówki w ramach przedmiotu podstaw przedsiębiorczości.

Gości w siedzibie banku przywitała Barbara Wiatrak, która na wstępie powiedziała jak funkcjonują Banki Spółdzielcze na polskim i lokalnym rynku, kto jest klientem oraz jakie możliwości oferuje placówka. Następnie Mariola Torzecka przybliżyła tematy związane z depozytową ofertą, funkcjonowaniem rachunku płatniczego oraz bankowością internetową.

Tego dnia nie zabrakło informacji dotyczących działalności kredytowej banku. Jednak najbardziej atrakcyjną częścią spotkania okazało się bezpieczeństwo. Uczennice zainteresował temat bezpiecznych płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

Młodzież zobaczyła jak wygląda praca w Banku nie tylko od strony klienta, ale też w miejsca gdzie nie wszyscy mogą zajrzeć. Dział ryzyk bankowych, księgowość i dział informatyczny to miejsca bardzo istotne z punktu widzenia bankowości, ale nieznane wszystkim osobom.

 
Jarmark Świąteczny 2.12 -3.12.2017 r. PDF

Na stoisku naszej szkoły podczas Jarmarku Świątecznego na krotoszyńskim Rynku, można było skosztować: zupę rybną, krokiety z pieczarkami i żółtym serem, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi ruskie, pieczone pierogi ze szpinakiem i fetą + sos czosnkowy, ponadto pyszne wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie, piernik z masą pralinową w czekoladzie, pierniki lukrowane, miniszarlotki oraz napój rozgrzewający. Nasze wypieki: piernik z powidłami w czekoladzie oraz piernik z masą pralinową w czekoladzie, zgłoszono również do konkursu na najlepszy piernik. Jury konkursowe przyznało naszej szkole wyróżnienie w konkursie.

Oprawę gastronomiczną przygotowała młodzież kształcącą się na kierunku: kucharz oraz kelner pod opieką pani Marioli Kaczmarek. Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przygotowały i obsługiwały stoisko podczas jarmarku.

zobacz zdjęcia

 
Stypendia Premiera wręczone! PDF

W dniu 30 listopada 2017 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczania Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na tą uroczystość dostała zaproszenie stypendystka z naszej szkoły – Patrycja Kuś z klasy IIB, która osobiście odebrała nagrodę wraz z gratulacjami i życzeniami od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, p. Elżbiety Leszczyńskiej. Ten dzień dla Patrycji na pewno pozostanie niezapomniany. Gratulacje!

zobacz zdjęcia

 
Odwiedziny PDF

W środę, 29 listopada klasa Ic miała okazję odwiedzić LAB.krotoszyn. Tam pod okiem doświadczonych trenerów – Dawida Kujawskiego i Agnieszki Lepczyńskiej, nasza młodzież poznała tajniki popularnego w całym świecie CrossFitu. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wykonali dwa szybkie treningi, które miały pokazać zalety tego sportu. Opiekę nad grupą sprawowali Piotr Wiedemann i Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
Zajęcia na kwalifikacyjnych kursach zawodowych PDF
Od października 2017 r. w naszej szkole, odbywają się zajęcia na KKZ w kwalifikacji A.19 - wykonywanie zabiegów fryzjerskich. Oprócz zajęć teoretycznych słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne ze strzyżenia, ondulowania, formowanie fryzur oraz zabiegów pielęgnacyjnych, które będą niezbędne po skończeniu kursu, do wykonywania zawodu: fryzjer.

zobacz zdjęcia

 
spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem PDF

28 listopada br. grupa uczniów z kl. 2a wraz z opiekunami, panią Katarzyną Kruk-Mitulą i Ewą Kmieć udała się do Krotoszyńskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersem, autorem książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Pisarz tłumaczył jak niezwykła i jednocześnie niebezpieczna potrafi być cyfrowa rozrywka.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 62

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!