newsy


Dopalacz niszczy życie PDF

25 stycznia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu na temat szkodliwości dopalaczy. Prelekcję „Dopalacz niszczy życie” przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie: młodszy aspirant Piotr Szczepaniak i starszy sierżant Bartłomiej Karwik.

Młodzież z uwagą słuchała słów policjantów, którzy mają bardzo dużą wiedzę na ten temat oraz bazują na własnych obserwacjach i dlatego prowadzone przez nich zajęcia są bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze przemyślą, to co usłyszeli i zobaczyli na temat dopalaczy, które w ostatnim czasie są olbrzymim zagrożeniem wśród młodzieży.

Spotkanie przygotowali pedagodzy szkolni.

zobacz zdjęcia

 
Marzenia się spełniają !!! PDF

Biblioteka szkolna odpowiadając na propozycje zgłaszane podczas listopadowych wyborów książek postanowiła spełnić marzenia czytelników. Wśród zakupionych nowości znalazły się następujące tytuły:

●  Sezon burz  – A. Sapkowski

●  Papierowe miasta –  J. Green

●  Dziewczyna z pociągu –  P. Hawkins

●  Zanim się pojawiłeś –  J. Moyes

●  Kiedy księżyc jest nisko –  N. Haskimi

●  Książek Szaranek –  A. de Saint – Exupery zez obrozkami autora.

Przetminął na gwarę  wielkopolską Juliusz Kubel

Zapraszamy do lektury!!!

 
XXII Ogólnopolski Turniej Cukierniczy PDF

Przygotowanie jest najważniejszym kluczem do sukcesu….”

Henry Ford

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie kształci ludzi z pasją . Młodzież wybiera interesujący zawód, który nie tylko otwiera szansę na rynku pracy, ale staje się także źródłem satysfakcji przynosząc uznanie i podziw. Uczeń szkoły zawodowej, Mateusz Kaczmarek udowodnił, że systematyczna praca połączona z talentem, a także fachowe wsparcie życzliwych i kompetentnych nauczycieli, gwarantują rozwój umiejętności zawodowych na najwyższym poziomie.

17 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki XXII Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego. Do półfinału zakwalifikowało się 15 uczniów ze szkół województwa wielkopolskiego –w tym także Mateusz Kaczmarek z klasy IIIc ZSP nr3 w Krotoszynie zdobywający doświadczenie zawodowe w PSS „Społem” Krotoszyn. Do konkursu przygotowała go p. Mariola Kaczmarek, nauczycielka przedmiotów zawodowych przy współpracy z Krotoszyńską Izbą Rzemieślniczą.

Więcej…
 
Lekcje w Urzędzie Pracy PDF

13.01.2017 r. uczniowie klasy II b uczący się w zawodzie technik hotelarstwa wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Izabelą Kossakowską udali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. To kolejna grupa młodzieży, która wzięła udział w zajęciach aktywizacyjnych pt. „Kierunek Biznes” wspomagających realizację szkolnego programu „Zacznij działać i myśleć pozytywnie”. Zajęcia w formie warsztatów poprowadziła pani Aneta Kotala. Dotyczyły one predyspozycji do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, szczegółowych zagadnień związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej, źródłach jej finansowania, możliwych formach wsparcia finansowego dla początkujących przedsiębiorców oraz wysokości takiego wsparcia. Uczniowie mieli także możliwość testowania nowej aplikacji dla osób poszukujących pracy pn. SmartSab oraz poznali warunki przyznawania „Dotacji na zasiedlenie”.

zobacz zdjęcia

 
NOWY PLAN!!! PDF

Obowiązuje od 2.01.2017. Ostatnia aktualizacja 2.01.2017 godz. 12.00.

kliknij tutaj (pdf)

 
Podsumowanie akcji PDF

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Jan Paweł II

 

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom oraz ich rodzicom za to, że z ogromnym zaangażowaniem wsparliście akcję Caritas Diecezji Kaliskiej „TYTKA CHARYTATYWNA”, w której nasza szkoła wzięła udział już po raz drugi. Wszyscy okazaliście wielkie serce – RAZEM zebraliśmy 130 tytek.

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.Za pomoc i życzliwość.

DZIĘKUJEMY!

Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariatu

 
Składamy świąteczne życzenia PDF

Młodzież naszej szkoły odwiedziła ze świątecznymi życzeniami i słodkimi pierniczkami  urzędy i instytucje współpracujące ze szkołą oraz pana dyrektora Krzysztofa Grobelnego. W tej świątecznej atmosferze składaliśmy sobie wzajemnie najcieplejsze bożonarodzeniowe życzenia.

zobacz zdjęcia

 
Nasze kolędowanie PDF

W dniu dzisiejszym (19.12) uczniowie naszej szkoły odwiedzili w Krotoszynie: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Opieki Paliatywnej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Złożyliśmy wszystkim najserdeczniejsze życzenia od pracowników, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Przeżyliśmy niezwykłe chwile radości jak i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim za gościnę, uśmiech i serdeczne przyjęcie.

Uczestnicy kolędowania: Wujczyk Marcelina, Skowrońska Aleksandra, Brajer Klaudia (1B), Magdalena Orpel (2A) oraz Kot Lidia, Laskowska Oliwia, Szarzyńska Mariola, Jankowska Paulina, Stegienta Daria, Patryas Agnieszka, Kubiak Agnieszka, Dwornik Katarzyna (2C), a także Przemysław Tonak (3C).

Robert Krawczyk

zobacz zdjęcia

 
Wigilia klasowa PDF

Zbliża się czas Bożego Narodzenia i „Wszyscy wszystkim ślą życzenia…”. Klasa 1e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik zorganizowała wigilię klasową. Przy dużym stole nie zabrakło makowca, piernika, pierogów i wielu innych pyszności, które przygotowali uczniowie z klasy 1e. Przy dźwięku kolęd wszyscy dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Pierwsza wigilia klasowa minęła w bardzo miłej i świątecznej atmosferze.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 50

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
23 czerwca 2017

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Helikopter zaatakował budynek Sądu Najwyższego. Maduro: próba zamachu stanu
    Helikopter policyjny z oficerem armii na pokładzie ostrzelał we wtorek budynek Sądu Najwyższego w stolicy Wenezueli - Caracas. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że był to "atak terrorystyczny będący fragmentem zamachu stanu". Okoliczności incydentu są niejasne.
  • Sasin o zajściach w Radomiu: wszyscy ponoszą odpowiedzialność
    Było mało policjantów, bo manifestacja KOD-u została zgłoszona przez osobą prywatną bez zaznaczenia jej charakteru - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS Jacek Sasin. Odniósł się do sobotniej awantury podczas demonstracji Komitetu Obrony Demokracji w Radomiu. W ocenie posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz to kolejny dowód na to, że policja pod zwierzchnictwem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka nie działa prawidłowo.
  • Mistrzostwa świata w rozbijaniu jajek na czole. Trafiasz surowe - przegrywasz
    W Lincolnshire w Wielkiej Brytanii odbyły się dwunaste "jajeczne" Mistrzostwa Świata. Jedną z konkurencji była swoista rosyjska ruletka. W konkurencji "jeden na jednego" uczestnicy otrzymują pudełko z sześcioma jajkami. Tylko jedno z nich jest surowe, reszta ugotowana. Zawodnicy na zmianę rozbijają kurze jajka na swojej głowie. Ten, kto trafi na jajko ugotowane może grać dalej. Przegrywa ten, kto rozbije surowe jajko. W innych konkurencjach jajkami rzuca się na odległość, do celu lub precyzyjnie przekazuje w sztafecie. Zawody wygrała kanadyjska zawodniczka Julie Moens, która triumfowała w dwóch z trzech konkurencji.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!