newsy


Kelnerzy „Trójki” w gimnazjum w Kobylinie PDF

W środę 22 marca 2017 r. uczniowie ZSP nr 3 uczący się w zawodzie kelner gościli w Gimnazjum w Kobylinie na Szkolnych Targach Edukacyjnych i Targach Pracy. Impreza była zorganizowana dla uczniów klas III gimnazjum tej szkoły. Jak zwykle “nasze perełki” dały z siebie wszystko. Nasi uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się w obsłudze kelnerskiej serwisem synchronicznym do utworu Michaela Jacksona.

E. Patalas – Poślednicka  i M. Kaczmarek

 
Bełchatów PDF

W dniu 16 marca br 25 uczniów Technikum Elektrycznego wraz  z opiekunami p. Aldoną Gogolewską i p. Cezarym Popielem  uczestniczyło w wycieczce do Bełchatowa. Celem wycieczki była zwiedzenie Kopalni Węgla Brunatnego i Elektrowni Bełchatów. Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy się od projekcji filmu przedstawiającego powstanie i rozwój kopalni oraz zwiedzenia sali tradycji. Z punktu widokowego w Kleszczowie mogliśmy podziwiać ogromne wyrobisko powstałego po wydobyciu węgla brunatnego oraz elektrownię wiatrową. Kolejnym punktem wycieczki była elektrownia, gdzie po obejrzeniu filmu zwiedziliśmy  Centrum Dowodzenia Elektrowni oraz hale produkcyjne. Wraz z przewodnikiem uczniowie  obejrzeli  pomieszczenia elektrowni oraz. poznali proces i sposób „produkcji” energii elektrycznej z węgla brunatnego.

Uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i pełni wrażeń przyznali, że wyjazd był bardzo ciekawy i jest  godny polecenia.

Aldona Gogolewska

zobacz zdjęcia

 
Nowe stroje PDF

W zeszłym roku wśród nauczycieli wychowania fizycznego pojawiła się myśl, żeby zakupić dla naszych uczniów nowe stroje sportowe. Do sfinansowania strojów przyczynili się liczni przedsiębiorcy współpracujący z naszą szkołą. Wśród sponsorów są:
- Marek Wojciechowski - Mechanika pojazdowa
- Jan Polański "Dager"
- Anna Barczynska - Biuro podatkowe
- Eugeniusz Grześkowiak - Instalatorstwo sanitarne
- Monika Panek-Siudy - Sklep wielobranżowy MTS
- Przemysław Nowaczyk - Agencja Usługowo Handlowa MARS
- Piotr Wawrzyniak - Hotel i Restauracja Wawrzyniak
- Przemysław Poprawa, Krzysztof Białek - Hardbit
- Paweł Szydlak - Zakład Elektromechaniczny
- Firma FUGOR
oraz inne firmy proszące o anonimowość.
Pozyskiwaniem sponsorów, rozwiezieniem podziękowań i zakupem strojów zajmowali się  Piotr Wiedemann i Radosław Stefański.

Opracował Piotr Wiedemann

 
Odwiedziny w LAB-ie PDF

W pierwszej części marca klasy Ig i If miały okazję odwiedzić LAB.krotoszyn. Tam pod okiem doświadczonego trenera - Dawida Kujawskiego nasza młodzież poznała tajniki popularnego w całym świecie CrossFitu. Po krótkiej rozgrzewce uczniowie wykonali dwa krótkie treningi, które miały pokazać zalety tego sportu. Opiekę nad grupą sprawowali Katarzyna Kruk - Mitula, Paweł Zwierz i Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
II Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy PDF

15 marca 2017 roku zorganizowane zostały II Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy. Organizatorami targów było Starostwo Powiatowe w Krotoszynie i Urząd Miejski w Krotoszynie.

Impreza odbyła się na terenie hali sportowo-widowiskowej w Krotoszynie. Gimnazjaliści ze szkół z całego powiatu krotoszyńskiego mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 750 trzecioklasistów z 16 gimnazjów, których oprowadzali wolontariusze z naszej szkoły, których pracę koordynował pan Piotr Wiedemann.

Uczestników Targów powitali – starosta krotoszyński Stanisław Szczotka, burmistrz Krotoszyna Franciszek Marszałek oraz wicestarosta Paweł Radojewski. Wszyscy zachęcali do skorzystania z oferty szkół z terenu powiatu.

Stoisko naszej szkoły godnie reprezentowali i promowali uczniowie kształcący się na kierunkach: technik mechanik, technik elektryk, technik hotelarstwa, kelner, kucharz oraz fryzjer. Uczniowie kształcący się w zawodach gastronomicznych pod okiem pani Marioli Kaczmarek, przygotowali kawiarenkę z pysznymi wypiekami.

Wśród wystawców znalazły się również instytucje oświatowe i wspierające rynek pracy, a także współpracujące ze szkołami powiatu przedsiębiorstwa.

Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Zostań honorowym dawcą krwi i szpiku kostnego !!! PDF

W dniach 14,17 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się spotkania uczniów klas II i III z honorowym krwiodawcą, prezesem ZR PCK w Krotoszynie Panem Krzysztofem Kierzkiem, których inicjatorami byli p. Izabela Kossakowska i p. Piotr Wiedemann. Celem spotkań było propagowanie wśród uczniów naszej szkoły idei honorowego krwiodawstwa i promocja szpiku kostnego.

Pan Krzysztof Kierzek wyjaśnił uczniom czym jest krew, dlaczego jest tak bardzo potrzebna oraz jakie warunki należy spełnić, aby zostać honorowym krwiodawcą. Uczniowie z uwagą słuchali wystąpienia naszego gościa, mieli również możliwość zadawania pytań.

Mam nadzieję, że nasza młodzież chętnie weźmie udział w akcji honorowego krwiodawstwa „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”. Akcja odbędzie się 7 kwietnia 2017 r. na boisku szkolnym, kiedy będziemy obchodzić Światowy Dzień Zdrowia. Pragnę przypomnieć, że każdorazowe oddanie krwi nagradzane jest pochwałą w wysokości 30 punktów.

Wszystkim uczniom, którzy już włączyli się do akcji i oddają krew serdecznie dziękuję.

Opiekun SK PCK Izabela Kossakowska

 
Międzynarodowy Dzień Liczby Pi PDF

Dzisiaj (14.03) obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. W związku z tym odbyły się szkolne zawody szachowe. Rywalizacja była bardzo zacięta, uczestnicy wykazali się dużym umiejętnościami w tej królowej wszystkich gier. Najlepsi okazali się: Tobiasz Krzyżaniak i Michał Wojtkowiak z klasy pierwszej, natomiast drugie miejsce zdobył Robert Wilczura z klasy czwartej. Na następnych miejscach uplasowali się Marek Furman z klasy II i Tomasz Filipczak z klasy Ic. Sprawdzaliśmy także umiejętność układania kostki Rubika, w tej kategorii bezkonkurencyjny okazał się Jakub Błaszczyk z klasy czwartej, który potrzebował na to zadanie tylko 44 sekund. Uczniowie mieli także możliwość sprawdzenia umiejętności logicznego myślenia przy rozwiązywaniu Sudoku oraz krzyżówki matematycznej. Dziewczęta zainteresowała sztuka układania różnych przedmiotów z papieru czyli Origami.  Na zwycięzców czekały dyplomy i małe upominki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę!

zobacz zdjęcia

 
XIII Wielkopolska Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej PDF

13 marca 2017 w Liceum im. St. Staszica w Pleszewie odbył się powiatowy etap XIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej.  Patronat nad Olimpiadą objął Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Marszałek Województwa Wielkopolskiego. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie reprezentowali: Anna Talaga IIIa, Jacek Maćkowiak oraz Marek Furman IIb.

M. Kremer,  I. Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
SZOK-ujące wydarzenia w TRÓJCE PDF

Szkolny Ośrodek Karier działający już od dwóch lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, kolejny raz dołożył wszelkich starań, by młodzież kształcąca się między innymi w zawodach technik hotelarstwa oraz kelner mogła doskonalić swoje umiejętności zawodowe oraz językowe także za granicą biorąc udział w przedmiotowych  warsztatach zawodowych. W  miesiącach styczeń – marzec 2017 roku łącznie 14 osób skorzystało z naszej oferty doskonalenia zawodowego  za granicą.

Pierwsza dziewięcioosobowa grupa praktykantów współpracowała od 26.01.2017 do 01.03.2017 z hotelem BALTIC Hotel & SPA na wyspie Uznam. Uczestnicy odbywali praktyczne zajęcia we wszystkich jednostkach organizacyjnych hotelu, realizując wytyczne  programów  nauczania przeznaczonych do kształcenia technika hotelarstwa oraz kelnera pod okiem wyspecjalizowanej kadry kierowniczej hotelu.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
    Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
  • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
    - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
  • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
    Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!