newsy


Kolejne doposażenie pracowni zawodowych w Trójce.... PDF

Dobra wiadomość dla naszych obecnych i przyszłych uczniów. Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Czas zawodowców BIS – zawodowa Wielkopolska”.

08 kwietnia 2021 r. w ramach projektu szkoła wzbogaciła się o kolejny nowoczesny sprzęt komputerowy: 10 mobilnych stacji roboczych wraz z pakietem biurowym. Sprzęt doposaży pracownię obrabiarek sterowanych numerycznie dla zawodów: technik mechatronik, technik elektryk, operator obrabiarek skrawających.

Projekt realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego reprezentowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w partnerstwie z Politechniką Poznańską pod nadzorem Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+.

Zdjęcia FB

 
POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW TECHNIKUM NR 3 PDF

Do zobaczenia w dorosłym życiu na innej drodze, na innym szlaku …

30-04-2021 r. kolejny rocznik absolwentów opuścił mury Technikum nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie.

Szkołę ukończyły dwie klasy IV a oraz IV b, kształcące w zawodach: technik hotelarstwa, technik elektryk, technik mechanik.

Pomimo tego, że pandemia już po raz drugi uniemożliwiła organizację uroczystej akademii, to podczas pożegnania zorganizowanego w warunkach reżimu sanitarnego, wszystkim towarzyszył odświętny nastrój i jak to bywa przy pożegnaniach, ogromne wzruszenie.

Po przemówieniu pani dyrektor Izabeli Kossakowskiej oraz wychowawców klas pani Justyny Politowicz oraz pani Marzeny Kasprolewicz, nastąpiło wyczekiwane wręczenie upragnionych świadectw, listów gratulacyjnych dla rodziców uczniów, którzy ukończyły szkołę z wyróżnieniem oraz nagród i dyplomów będących uhonorowaniem działalności na rzecz szkoły, za pracę w samorządzie uczniowskim, pracę na rzecz wolontariatu, konkursy zawodowe oraz reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych. Były  krótkie wspomnienia i podziękowania. Teraz przed naszymi absolwentami kolejne wyzwania - matura i egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Wszystkim życzymy powodzenia i wielu sukcesów w dorosłym życiu.

Zdjęcia FB

 
Majowe święta PDF

Jedną z tradycji Trójki jest obchodzenie ważnych rocznic historycznych oraz świąt państwowych. Tegoroczna sytuacja, czas światowej pandemii nie sprzyja hucznej celebracji świąt, ale społeczność Szkoły pragnie choć symbolicznie zaznaczyć, że pamięta o tych świętach.

W szkole pojawiła się okolicznościowa gazetka, na dziedzińcu szkoły zostanie uroczyście wciągnięta flaga państwowa na maszt, a delegacja młodzieży złoży symboliczną wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja –która znajduje się na skwerku u zbiegu ulic Konstytucji 3 Maja i Mickiewicza.

W niniejszym szkicu chcielibyśmy też przedstawić krótki rys historycznych tych majowych świąt. Uczynimy to chronologicznie – czyli tak jak te święta się pojawiały.

Więcej…
 
Germanista Technikum 2021 PDF

Dnia 26 kwietnia 2021 roku wśród uczniów klas I, II, III i IV technikum został przeprowadzony konkurs „Germanista Technikum 2021”. Uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość języka niemieckiego, rozwiązując test w aplikacji Kahoot.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Ostatecznie tytuł zwycięzcy zdobył uczeń klasy 4b, Dawid Lis. II miejsce zajęła Weronika Nowak z klasy 4a, natomiast III miejsce przypadło Sandrze Chmielarz z klasy 2b. Konkurs przygotowała pani Mariola Koczorowska. Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Zdjęcia FB

 
Zbieraj nakrętki i pomóż Weronice i Paulinie PDF

Kochani Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy wiemy że możemy zawsze na Was liczyć. Zbierajcie nakrętki bo wspólnie pomagamy Weronice i Paulinie!!! Zapraszamy wszystkich do włączenia się do akcji która wspomoże leczenie tych dwóch małych cudnych słodziaków. Pamiętajcie DOBRO WRACA.

 
Ligi przedmiotowe – geografia PDF

Zakończyły się tegoroczne rozgrywki ligi przedmiotowej z geografii. Najlepiej z naszej szkoły zaprezentowały się Natalia Stróżyńska z klasy 4a, która w rundzie V zajęła III miejsce oraz Magdalena Kierzek z klasy 2 AP, która w rundzie VI zajęła również III miejsce.

Wielkie gratulacje dla całego zespołu.

 
Aktywni uczniowie brali udział w konkursie pn. Polskie serce pękło. PDF

W marcu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie "Polskie Serce Pękło. Katyń 1940".

Konkurs przeprowadzany był w trzech kategoriach:

• plastycznej - zadaniem było stworzenie projektu plakatu na temat związany ze Zbrodnią Katyńską;

• literackiej - zadaniem było przygotowanie pracy pisemnej na temat „Współczesny wymiar kłamstwa katyńskiego”;

• tekst piosenki - zadaniem było przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

Termin nadsyłania prac minął, dyplomy częściowo rozdane, prace wysłane, trzymamy kciuki za naszych uczniów. Uczestnicy na których czekają wyróżnienia i nagrody: Zuzanna Musiał, Julia Elias, Jakub Jamry, Zuzanna Ratajczyk, Dominika Jurdeczka.

BRAWO WY

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 
Kolejny sukces!!! PDF

Projekt Cyfrowa Szkoła Wielkopolska - Ligi Przedmiotowe w ZSP 3 Trwa III edycja Lig Przedmiotowych w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@2020. W związku z obecną sytuacją rundy rozgrywane są online. W III edycji nasi uczniowie biorą udział w rozgrywkach z języka polskiego, języka angielskiego, fizyki oraz geografii. 26.03.2021 r. odbyła się piąta rozgrywka Ligi Przedmiotowej z języka polskiego. Miło nam poinformować, że reprezentująca naszą Szkołę Julia Bondzior z kl. 2b, po bardzo zaciętej walce, zdobyła III miejsce. Dziękujemy Julii za wspaniałą grę oraz gratulujemy wiedzy i umiejętności opanowania stresu.

 
Konkurs plastyczny na kartkę wielkanocną rozwiązany PDF

Cieszymy się że jesteście aktywni i zawsze możemy na Was liczyć. Gratujemy!!!

I miejsce Sandra Buszkiewicz

II miejsce Jagoda Skrzęta

III Magdalena Nowacka

Wyróżnienia otrzymują: Aleksandra Tobuch oraz Karina Kaczmarek.

Na laureatów czekają dyplomy i upominki. Zapraszamy do biblioteki szkolnej we wtorek 30 marca na godzinę 10.00 po odbiór dyplomów i upominków.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!