newsy


Krotoszyn w cieniu swastyki – lekcja muzealna PDF

Dnia 2 marca 2018 r. klasa 2e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik była w Muzeum im. Hieronima Ławniczaka w Krotoszynie na zajęciach dydaktycznych „Krotoszyn w cieniu swastyki”. Zajęcia odbyły się w salach muzealnych, w których prowadzący zajęcia łączył bardzo ciekawą prelekcję z pokazem eksponatów muzealnych. Uczniowie mogli poznać znane sylwetki Krotoszynian związanych z działalnością w okresie okupacji, ruchem oporu i walkami z okupantem. Nazwiska niektórych zasłużonych osób uczniowie znali tylko z nazw ulic w naszym mieście, np. Antoni Piaczyński (pseudonim „Grzebyk”), czy Genowefa Młynarz, która była kurierką wywiadu. Wśród wielu eksponatów muzeum posiada również różaniec z chleba wykonany przez Genowefę Młynarz w niemieckim więzieniu w berlińskim Moabicie. Zajęcia w Krotoszyńskim muzeum bardzo podobały się naszej młodzieży.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Zajęcia sportowo – wychowawcze PDF

Dnia 1 marca 2018 r. klasa 2e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik miała zajęcia sportowo – wychowawcze na kręgielni w Krotoszynie. Uczniowie próbowali swych sił i możliwości na wspólnym torze przy zrzucaniu kręgli. Niektórzy okazali się bardzo dobrymi graczami, zdobyli bardzo dużo punktów. Podczas klasowej rywalizacji nie brakowało emocji. Na koniec uczniowie zagrali w cymbergaja, a potem odpoczęli przy wspólnej herbatce.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
„Przedwiośnie” lekturą Narodowego Czytania 2018 r. PDF

W Pałacu Prezydenckim odbyła się inauguracja siódmej edycji akcji Narodowe Czytanie. Ponieważ tegoroczna odsłona ma miejsce w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, stąd wyjątkowa formuła wydarzenia. Para Prezydencka proponuje do czytania przez cały rok 2018 teksty Antologii Niepodległości, które niosą szczególny przekaz, związany z dziejami naszej ojczyzny. Natomiast lekturą Narodowego Czytania na punkt kulminacyjny akcji, który odbędzie się 8 września 2018 roku, jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

 
Dzień Pamięci PDF

Pierwszego marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wieczornicy w krotoszyńskim muzeum, aby oddać należną cześć niezłomnym bohaterom. Opiekę nad grupą sprawowała Justyna Politowicz.

 
VI Ogólnopolski Konkurs "Normalizacja i ja" PDF

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Ogólnopolskim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Normalizacja i ja”, zorganizowanym przez Polski Komitet Normalizacyjny pod hasłem „Normy w ochronie środowiska”, którego celem było upowszechnienie wiedzy o roli norm technicznych w ochronie środowiska. Gabriela Siwek z klasy IIg, Zuzanna Całujek i Weronika Piskorska z klasy IIf przygotowały prace w kategorii komiks. Ich opiekun p. Aneta Kotala opracowała natomiast do oddzielnej kategorii praca nauczyciela scenariusz lekcji i ostatecznie zajęła III miejsce. Szczegóły na stronie https://wiedza.pkn.pl/…/podsumowanie-vi-konkursu-%E2%80%9En…

zobacz zdjęcia

 
Marsz pamięci PDF

W mroźne popołudnie, 9 lutego br. młodzież z ZSP nr 3 wraz ze Sztandarem Szkoły zgromadziła się na Alejach Powstańców Wielkopolskich, gdzie miał swój początek  III Marsz Pamięci Powstania Wielkopolskiego. Na trasie marszu znalazł się Ratusz, Pomnik Wolności, Starostwo Powiatowe oraz Pomnik  Powstańców Wielkopolskich. W ten sposób wszyscy zgromadzeni mieli możliwość oddać hołd tym, którzy w zapisali się w walce o polskość jak również uczestniczyć w żywej lekcji historii.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka zawodowa do Mahle PDF

Dnia 9 lutego 2018 r. klasa Ib ucząca się w zawodzie technik mechanik wraz z opiekunami p. Dariuszem Zarembą i p. Mariuszem Filipiakiem była na wycieczce zawodowej w patronackiej firmie MAHLE. Celem wycieczki było zapoznanie się z procesami technologicznymi oraz procesami wytwarzania tulei, tłoków i zaworów. Wycieczka była bardzo ważna dla przyszłych techników mechaników, ponieważ mogli zobaczyć wszystkie działy produkcyjne w MAHLE, począwszy od odlewni, poprzez dział obróbki, kończąc na dziale wyrobów gotowych i magazynie. Nasz zakład patronacki umożliwił uczniom zapoznanie się z metodami odlewania produktów ze stopów żeliwa i aluminium. Uczniowie obserwowali linie technologiczne obróbki tłoków, cylindrów i zaworów. Klasa Ib była pierwszą grupą uczniów w historii, która mogła zapoznać się z najnowszą i unikatową, na skalę europejską, linią wytwarzania tłoków stalowych. Dzięki wizycie w zakładzie patronackim MAHLE łatwiej będzie uczniom przyswajać teorię w szkole na przedmiotach zawodowych.

Dariusz Zaremba

 
BITWA O KASĘ - II EDYCJA PDF
8 lutego o godz. 9:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie odbyła się druga edycja konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Krotoszynie: „BITWA O KASĘ”. Laureatami etapu szkolnego zostali: Jacek Maćkowiak oraz Marek Furman, uczniowie klasy III o specjalności technik mechanik.  Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora. Naszym wspaniałym Laureatom gratulujemy sukcesu!
Monika Kremer
 
Walentynki 2018 PDF

Dzień Świętego Walentego obchodziliśmy w tym roku już 7 lutego. Samorząd Uczniowski zaplanował dla wszystkich walentynkową niespodziankę – każdy miał możliwość szukania swojej „drugiej połowy”. Dla przedstawicieli klas został zorganizowany konkurs, w którym trzeba było wykazać się znajomością romantycznych filmów i utworów muzycznych. Na terenie szkoły działała również poczta walentynkowa. Z niej skorzystała również nasza Pani Dyrektor, przekazując życzenia wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły – DZIĘKUJEMY!

W ramach walentynek został przeprowadzony projekt zdrowotny Bezpieczne Walentynki. Młodzieżowi liderzy zdrowia rozdawali materiały dotyczące profilaktyki HIV AIDS, przygotowane przez PSSE w Krotoszynie. Najciekawsze prace plastyczne prezentujemy na zdjęciach.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 66

Imieniny

Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Alfred, Wincenty, Włodzisław

Rekrutacja

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Grzmi na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Burze kierują się na południe
  Nad Polską przechodzą burze. Lokalnie są silne. Kierują się na południe i towarzyszą im opady deszczu oraz porywisty wiatr.
 • Komisja Europejska pozywa Węgry. Za antyimigranckie przepisy
  Komisja Europejska podjęła w czwartek decyzję o skierowaniu do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej sprawy przeciwko Węgrom za restrykcyjne przepisy antyimigracyjne. Uznała, że są one sprzeczne z prawem unijnym.
 • Były szef CBA z zarzutami. "Sytuacja jak z Kafki"
  Dwa zarzuty karne usłyszał w czwartek w krakowskiej prokuraturze były szef CBA Paweł Wojtunik. Prokurator dowodzi, że pomógł uniknąć odpowiedzialności swojemu podwładnemu. Tymczasem - jak w oficjalnych źródłach potwierdzili dziennikarze tvn24.pl - Wojtunik złożył doniesienie na tego agenta. Dziś agent jest oskarżony przed sądem o przestępstwa korupcyjne, co może się skończyć odebraniem mu nawet emerytury.  
 • Dachowanie na trasie S2, dwie osoby w szpitalu
  - Na Południowej Obwodnicy Warszawy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich jest na dachu - informował reporter tvnwarszawa.pl. Jezdnia w kierunku Puławskiej była zablokowana.
 • Żywe dzieła sztuki na Festiwalu Malowania Ciała
  W tym roku w 21. edycji Festiwalu Malowania Ciała wzięło udział co najmniej 300 zespołów artystycznych z ponad 50 krajów. Wszystko po to, by stworzyć niezapomniane kreacje, które zaskoczą odwiedzających, a czasem też ich rozśmieszą. Impreza odbyła się w Klagenfurcie w Austrii.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!