newsy


Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych PDF

Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, wzięli udział już po raz trzeci w programie edukacyjnym  "Lekcje z ZUS".

Projekt pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, ma na celu przybliżenie uczniom szkół ponadgimnazjalnych tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy uczestnicy projektu mogli sprawdzić swoją wiedzę w Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych,  która odbyła się 27 listopada 2017r.  Laureatkami etapu szkolnego zostały:  Wiktoria Kaczmarek, Dominika Kowalczyk, Iwona Kiszka. Niniejsze uczennice będą reprezentować  Naszą Szkołę podczas II etapu Olimpiady.

Życzymy sukcesów.

M. Kremer

 
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego PDF

W dniach 22 - 24 listopada 2017 roku odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Brało w nich udział 282 uczniów. Na stanowisko przewodniczącego SU kandydowało 12 osób, a do rady SU - 18. Kandydaci mogli zaprezentować swoje zainteresowania, zdolności oraz pomysły do pracy na rzecz szkoły na plakatach wyborczych. Mieliście możliwość zapoznania się z nimi na korytarzu na I piętrze szkoły.

W wyniku przeprowadzonych wyborów skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:

Przewodnicząca SU:  Weronika Ratajczyk, kl. 3b

Z-ca przewodniczącego: Michał Michalak, kl. 3a

Więcej…
 
Konkurs czytelniczy PDF

24 listopada b.r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy na recenzję książki ”Lubimy czytać”. I miejsce zdobył Tobiasz Krzyżaniak  z kl.2b, II miejsce Iwona Kiszka z kl.3a, III miejsce Tymoteusz Krystek z kl.2a. Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy!

Organizatorami konkursu były panie: Janina Jarzembska i Ewa Kmieć

zobacz zdjęcia

 
Konkurs Morski PDF

W piątek, 24 listopada odbył się Konkurs Morski, który składał się ze strzelania z karabinku pneumatycznego, rzutu linką ratowniczą oraz testu wiedzy morskiej i stopni marynarki wojennej. Nasza szkoła w składzie Natalia Stasik, Marek Furman oraz Szymon Gasik okazała się najlepsza! Natalia wraz z Markiem zwyciężyli też w rywalizacji par. Z kolei indywidualnie Marek był pierwszy, Natalia druga, a Szymon trzeci.

 
„Dziwny jest ten świat” – muzyczne talenty PDF

22 listopada 2017 r. w sali bankietowej Hotelu Restauracji Wawrzyniak w Perzycach koło Zdun już po raz VIII odbył się Młodzieżowy Przegląd Twórczości Czesława Niemena zorganizowany przez Zdunowski Ośrodek Kultury. Konkurs wokalny zgromadził na scenie solistów – uczniów ze szkół podstawowych, dawnych gimnazjów i szkół średnich m.in. z Krotoszyna, Koźmina Wlkp. i Ostrowa Wlkp. (szkoła muzyczna). Naszą „Trójkę” godnie reprezentował Adam Koziczyński z klasy IIf wykonując dwa utwory: „Wspomnienie” (do wiersza J. Tuwima) i „Dziwny jest ten świat”. Przegląd niewątpliwie ukazał wrażliwość artystyczną i muzyczne talenty wielu młodych ludzi przy wykonywaniu trudnych utworów Niemena „artysty wszechczasów”. Ponadto wykonawcy swoimi występami wprowadzili ciepłą, miłą atmosferę i wyjątkowy nastrój. Gratulujemy wszystkim solistom, w tym szczególnie Adamowi i życzymy dalszych sukcesów!

zobacz zdjęcia

 
Jesień w górach PDF

W dniach 16 – 17 listopada grupa uczniów z klas: 2e, 2g i 3e wraz z opiekunami p. Marzeną Budnik i p. Justyna Politowicz przebywała na wycieczce w Karpaczu.  W drodze do Karpacza zatrzymaliśmy się w miejscowości Bolków, aby zwiedzić jeden z największych  zamków na Dolnym  Śląsku. W Karpaczu odwiedziliśmy Świątynię Wang  oraz Muzeum Sportu i Turystyki, które gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody na terenie Karkonoszy. W piątek  pogoda nadal była łaskawa, z zapałem więc realizowaliśmy swój dalszy plan. Wraz z przewodnikiem i opiekunami wybraliśmy się na górę Chojnik. Góra ta wznosi się na wysokość 627 metrów n.p.m., a od jej południowo-wschodniej strony znajduje się 150-metrowe urwisko opadające do tzw. Piekielnej Doliny. Na niej usytuowany jest zamek o tej samej nazwie.

Więcej…
 
Światowy Dzień Rzucania Palenia PDF

Światowy Dzień Rzucania Palenia przypada w tym roku 16 listopada. Z tej okazji Fundacja „Promocja Zdrowia” zaapelowała o podjęcie działań, tak by Polska stała się krajem wolnym od dymu tytoniowego.

Więcej czytaj tutaj (pdf)

 
Regionalne Mistrzostwa PDF

W czwartek, 16 listopada w siedzibie Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie odbyły się Regionalne Mistrzostwa OHP w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej i Rzucie Lotką. Najlepsza okazała się nasza drużyna w składzie – Natalia Stasik, Marek Furman oraz Wiesław Berger. Wielkie gratulacje dla naszych strzelców.

zobacz zdjęcia

 
Święto Niepodległości PDF

Święto Niepodległości uczciliśmy w tym roku w inny sposób. Zorganizowaliśmy rajd, w którym przeszliśmy ulicą Bolewskiego na Szaniec, tam odśpiewaliśmy Rotę i zapaliliśmy znicz, światełko dla tych, którzy swoje życie oddali za wolność naszej ojczyzny. Następnie ulicą Wiewiórowskiego udaliśmy się do Strzelnicy Bractwa Kurkowego, gdzie nastąpiło podsumowanie zawodów strzeleckich o Puchar Dyrektora Szkoły, które odbyły się w strzelnicy LOK. Rywalizowano w trzech kategoriach: dziewczynki, chłopcy oraz nauczyciele. Na zakończenie rajdu uraczyliśmy się pyszną grochówką.

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 62

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!