newsy


Narodowe Czytanie 2017 PDF

Podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego, prezydent Andrzej Duda poinformował o wyborze lektury na Narodowe Czytanie 2017. Wygrało „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Do 15 lutego br. każdy mógł zagłosować na ulubioną lekturę, poprzez ankiety zamieszczone na stronie www.prezydent.pl oraz na kontach Kancelarii Prezydenta. Można było wybierać spośród czterech zgłoszonych utworów:

 • „Przedwiośnie” Stefana Źeromskiego
 • „Pamiątki Soplicy” Henryka Rzewuskiego
 • „Beniowski” Juliusza Słowackiego
 • „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Narodowe Czytanie „Wesela” odbędzie się w roku poprzedzającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Oficjalna inauguracja tegorocznego Narodowego Czytania odbędzie się 2 września.

 
Konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer” PDF

W poniedziałek 27 lutego 2017r. odbył się konkurs „Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer”, w którym udział wzięło 10 uczennic - z klasy 2c oraz 3c. Konkurs składał się  z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej oceniany był test z zakresu teoretycznych przedmiotów zawodowych: technologii fryzjerstwa, stylizacji, materiałów fryzjerskich oraz higieny. W części praktycznej temat wykonywanej fryzury brzmiał: ”Lekko, zwiewnie, wiosennie”.

W tej części ocenie podlegały:

- porządek na stanowisku,

- dobór narzędzi i przyborów,

- organizacja czasu pracy,

- zgodność z tematem,

- efekt końcowy.

Po podsumowaniu obu części konkursu I miejsce zdobyła Jagoda Aleksandrzak z klasy 2c, II miejsce zajęła Natalia Szkudlarek z klasy 2c, a III Pamela Jarus z klasy 3c. Uczennicom serdecznie gratulujemy.

Konkurs przygotowały: p. Renata Nele oraz  p. Aleksandra Łopaczyk.

zobacz zdjęcia

 
Warsztaty savoir vivre PDF

W ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła Dobrego Wychowania” w piątek 24 lutego 2017 r. Pani Monika Kremer przeprowadziła z grupą hotelarzy z klasy II b warsztaty dotyczące savoir vivre. Najpierw młodzież zapoznała się z krótkim filmem dotyczącym dobrych manier i zachowania, a później dyskutowała na temat tego jak uczniowie zachowują się w szkole. Na koniec młodzież z klasy II b opracowała i  przygotowała Szkolną Kartę Zasad Dobrego Zachowania.

Oprac. Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Konkurs Języka Angielskiego PDF

Dnia 20.02.2017 w ZSP im. J.Marcińca w Koźminie Wlkp. odbył się Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Lions Club Krotoszyn. Konkurs składał się z czterech części: rozumienie tekstu słuchanego, rozumienie tekstu czytanego, znajomość gramatyki i leksyki i wiadomości o krajach anglojęzycznych. Naszą Trójkę reprezentowało dwóch uczniów Kacper Wudarski z klasy Ia Technikum oraz Tobiasz Krzyżaniak z klasy Ib Technikum. Kacper Wudarski zajął czwarte miejsce. Gratulujemy!

 
Walentynki 2017 PDF

W piątek 17.02 bawiliśmy się w naszej Trójce na spóźnionych, ale zawsze aktualnych Walentynkach. Dziesięcioosobowe drużyny tańczyły, śpiewały oraz sprawdzały swoją wiedzę w turnieju "Familiada" w kategoriach jaka to piosenka, sławne pary i przysłowia o miłości. Na koniec zjednoczyły się w szalonej "Zorbie".

zobacz zdjęcia

 
„Minęła studniówka…" PDF

W piątek 27 stycznia 2017r. uczniowie klasy IV A wraz z zaproszonymi gośćmi bawili na się na Zabawie Studniówkowej. Pierwsze dźwięki muzyki zabrzmiały w pięknej scenerii Restauracji „Przepiórka” w Orpiszewie już o godz. 18-tej. Aby  uczynić zadość staropolskim obyczajom,  zabawę rozpoczął dyr. szkoły p. E. Janiczek powtarzając za wieszczem -"Poloneza czas zacząć!".

Młodzież przygotowała kwiaty i wzruszające podziękowania dla rodziców i nauczycieli. Symbolicznym toastem życzyliśmy naszym potencjalnym absolwentom powodzenia na maturze i dobrych wyników na egzaminach zawodowych. Humory dopisywały, więc piękna zabawa trwała do białego rana… a teraz pozostały już tylko piękne wspomnienia świadomość, że:

…Czas ucieka i matura coraz bliżej…

zobacz zdjęcia

 
SzOK - ujemy !!!!! Nie próżnujemy !!!!! PDF

Ruszyła nowa współpraca zagraniczna w naszej szkole koordynowana przez Szkolny Ośrodek Karier. 26 stycznia 2017 roku, uczniowie kształcący się w zawodach: technik hotelarstwa oraz kelner pod opieką pani Marioli Ilnickiej rozpoczęli miesięczne zajęcia warsztatowe w Niemczech w Hotelu Baltic w miejscowości Zinnowitz.

Udział w praktykach zagranicznych to wspaniała okazja dla naszych uczniów na pogłębienie wiedzy, umiejętności i kwalifikacji zawodowych oraz na zwiększenie szans na zatrudnienie na krajowym i europejskim rynku pracy. Obiekt Baltic Zinnowitz jest doskonałym ośrodkiem, który umożliwi naszym uczniom przeszkolenie w zakresie planowania i realizacji usług w recepcji, obsługi gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie, organizacji usług gastronomicznych oraz wykonywania usług kelnerskich.

Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Konkurs „MISTRZ SAVOIR VIVRE” PDF

Dnia 18 stycznia 2017 roku Marzena Budnik przeprowadziła ogólnoszkolny konkurs wiedzy „MISTRZ SAVOIR VIVRE” w ramach ogólnopolskiego konkursu „Szkoła dobrego wychowania” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W konkursie wzięło udział 29 uczniów, którzy rozwiązywali test z zakresu znajomości zasad dobrego wychowania i dobrych manier. Dyplom „Mistrza savoir vivre” otrzymali następujący uczniowie: Krystian Krawczyk, Weronika Baran, Nicole Bogucka, Damian Genderka, Piotr Młynarz, Borys Filipczak, Patryk Deryło, Apoloniusz Molka.

zobacz zdjęcia

 
„BITWA O KASĘ” trwa.... PDF

26 stycznia o godz. 9:00 odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 szkolny etap konkursu organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Krotoszynie:  „BITWA O KASĘ”. Celem konkursu jest popularyzacja  wiedzy o finansach, bankowości i działalności Banku Spółdzielczego w Krotoszynie. Uczniowie, którzy w etapie szkolnym zajęli trzy pierwsze miejsca zdobyli cenne nagrody w postaci urządzenia: powerbank oraz pamiątkowe dyplomy. Laureatami etapu szkolnego zostali: Marek Furan klasa IIb, Anna Talaga klasa IIIa oraz Sandra Milewska klasa IIb. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Organizatorzy:  I. Kossakowska,  M. Kremer

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
 • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
  Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
 • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
  - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
 • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
  Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!