newsy


Program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa” PDF

7.12.2016 r. już po raz czwarty gościła w naszej szkole pani Luiza Kotowska z Państwowej Inspekcji Pracy, która przeprowadziła dla uczniów naszej szkoły wykłady w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.  W dwóch godzinnych wykładach wzięli udział uczniowie klas technikum i zasadniczej szkoły zawodowej: If, Ic, Ie, Ig, II b.

Wykłady miały na celu kształtowanie świadomości zagrożeń występujących w środowisku pracy oraz podniesienie poziomu wiedzy dotyczącej prawa pracy i informowaniu o rozwiązaniach prawnych zapewniającym młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy ochronę i bezpieczne warunki pracy. Nasi uczniowie mieli również możliwość zadawania pytań na nurtujące ich tematy związane z wykonywaniem pracy jako młodociani pracownicy.

Spotkanie przygotowała p. Izabela Kossakowska

zobacz zdjęcia

 
Mikołajkowy turniej PDF

W pierwszą środę grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Krotoszyńskiego. Zawodnicy naszej szkoły uplasowali się na drugim miejscu przegrywając w finale z Zespołem Szkół Zawodowych w Kobylinie 2:3. Trójkę reprezentowali Norbert Kozieł, Kamil Talarczyk, Adam Szczepaniak, Remigiusz Kotecki, Bartosz Stachowiak, Dawid Maciejewski i Tomasz Jagła. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

 
Nowa współpraca zagraniczna w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie PDF

Szkolny Ośrodek Karier działający w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krotoszynie w ramach swoich zadań nawiązał współpracę z kolejnym hotelem w Niemczech , w którym od lutego 2017 roku technicy hotelarstwa oraz kelnerzy będą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

Hotel ten znajduje się przy plaży w kurorcie Zinnowitz na wyspie Uznam i oferuje posiłki w ramach opcji all inclusive. W spa Bernstein-Therme goście mogą skorzystać z basenu z morską wodą i torami o długości 25 metrów, krytych i odkrytych basenów termalnych z wodą o temperaturze 32°C oraz sauny z dostępem do morza położonej na nadbałtyckiej plaży. Goście mogą także odpocząć w pubie Edvard's z oranżerią lub w salonie przy kominku.

Więcej…
 
Mikołajkowa wycieczka do Wrocławia PDF

5 grudnia 2016 r. klasy II a, II b oraz III a pod opieką wychowawczyń  p. I. Wojciechowskiej, p. M.Ilnickiej oraz I.Kossakowskiej z okazji Mikołajek wyjechały na wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia. Wspaniałe humory oraz słoneczna grudniowa pogoda, towarzyszyły nam od samego wyjazdu.

 

Więcej…
 
Bitwa o Kasę PDF

uczniowie ZSP nr 3  przystąpili do konkursu: „Bitwa o Kasę”, organizowanego przez Bank Spółdzielczy w Krotoszynie. Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół powiatu krotoszyńskiego. Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy z zakresu finansów i bankowości. Uczestnicy do maja 2017 wezmą udział w różnych formach rywalizacji. By zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo, rozwiążą nie tylko testy, ale także wezmą udział w popularyzacji oszczędzania oraz będą przygotowywać grafiki reklamujące rachunek bankowy.

 
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami PDF

2.12.2016 r. w krotoszyńskim Kinie Przedwiośnie odbyła się Uroczysta Gala z okazji Jubileuszu 20–Lecia Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych połączona z Międzynarodowym Dniem Osób z Niepełnosprawnościami. Oprawę gastronomiczną przygotowali uczniowie naszej szkoły: kucharze oraz kelnerzy pod kierunkiem p. M.Kaczmarek; pomocą wolontariacką służyli uczniowie klasy I a.

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

30.11.2016 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła uroczystość wręczenia  Stypendium Prezesa Rady Ministrów .

Wyróżnienia te wręczane są uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, zdobyli najwyższą w szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki.

Po krótkiej część artystycznej,  Zbigniew Hoffmann -  Wojewoda Wielkopolski oraz Elżbieta Leszczyńska - Wielkopolski Kurator Oświaty, wręczyli uczniom dyplomy potwierdzające przyznanie Stypendium Rady Ministrów za wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Anna Talaga z klasy IIIa. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

zobacz zdjęcia

 
Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” PDF

29 listopada 2016r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 wzięli udział w Olimpiadzie: „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureatami etapu szkolnego zostali: Jacek Maćkowiak kl. IIb, Marek Furman kl. IIb oraz Sandra Milewska kl. IIb.

Zwycięzcom etapu szkolnego gratulujemy!

I. Kossakowska, M. Kremer

zobacz zdjęcia

 
"TYTKA CHARYTATYWNA" w TRÓJCE !!!! PDF

Już po raz drugi ZSP nr 3 w Krotoszynie włączył się do akcji Caritas Diecezji Kaliskiej „TYTKA CHARYTATYWNA”. Akcja polega na wypełnieniu papierowej „tytki” artykułami spożywczymi lub środkami czystości. Na papierowej torbie, zawarta jest cała prosta idea tej akcji: „Tytka Charytatywna” - Zabierz i wypełnij artykułami. Proponowane są produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Zachęcamy wszystkie klasy naszej szkoły aby przyłączyły się do akcji. Tytki są do pobrania w bibliotece szkolnej. Jest to świetna okazja, by w ten przedświąteczny czas zrobić WSPÓLNIE coś dobrego dla innych. Akcję w naszej szkole prowadzi Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariatu. Podsumowanie akcji 9 grudnia.

Jednocześnie przypominamy o akcji zainicjowanej przez klasę II a, która zbiera żywność oraz koce dla bezdomnych zwierząt z krotoszyńskiego schroniska.
Udowodnijmy po raz kolejny, że potrafimy POMAGAĆ !!!!

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 50

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
23 czerwca 2017

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • "Pitu-pitu", "korupcja polityczna". Reakcje polityków na słowa Biedronia o szantażu
    - To jest takie bajanie, ale jednak - myślę, że nie będzie obrażony tym porównaniem - do wielkiego bajkopisarza biskupa Ignacego Krasickiego to panu Biedroniowi dużo brakuje - tak Ryszard Czarnecki (PiS) skomentował słowa prezydenta Słupska. Robert Biedroń mówił w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24, że był szantażowany przez posłów partii rządzącej.
  • "Skończył się świat, który żeśmy znali". Zniszczenia w gminie Sośno
    - Nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś takiego. Nie chcę więcej przeżywać - mówi mieszkanka gminy Sośno, która jest jedną z tych, które ucierpiały najbardziej podczas nawałnic w Kujawsko-Pomorskim.
  • Trzy polskie filmy wśród pierwszej selekcji do europejskich Oscarów
    Najnowsze filmy mistrzów i głośne odkrycia festiwalowe powalczą o Europejską Nagrodę Filmową 2017, będącą odpowiednikiem Oscarów na Starym Kontynencie. Wśród wyselekcjonowanych 51 pełnometrażowych fabuł znalazły się trzy polskie: "Pokot" Agnieszki Holland, "Powidoki" Andrzeja Wajdy i "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!