newsy


Wycieczka do Kalisza PDF

Już miesiąc minął od ostatniej wycieczki klas 1e i 1g. Tym razem wychowawcy – Pani Marzena Budnik i Pani Justyna Politowicz wraz z opiekunem Panią Ewą Kmieć – w środę 25 stycznia 2017 r. zabrały młodzież ze swoich klas na wycieczkę do Kalisza. Pobyt w Kaliszu zaczęliśmy od zajęć sportowych na „Lodowisku – Rolkowisku”. Jazda na lodzie dostarczyła wszystkim dużo dobrej zabawy. Niektórzy z uczniów wykonywali przepiękne piruety, a inni zmagali się z „pingwinami”. Później pojechaliśmy do kina „Helios” na ostatni film polskiego reżysera Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Film przybliżył nam sylwetkę Władysława Strzemińskiego – polskiego malarza, teoretyka sztuki, pioniera awangardy lat 20 i 30 XX wieku. W drodze powrotnej młodzież dyskutowała na temat odtwórcy głównej roli, w którą wcielił się Bogusław Linda, była żywo zainteresowana sylwetką żony Władysława Strzemińskiego – Katarzyną Kobro – znaną rzeźbiarką, która w filmie w ogóle nie została przedstawiona. Młodzieży trudno było zrozumieć przedstawione w filmie mechanizmy działania władzy i manipulacja sztuką za czasów PRL. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

zobacz zdjęcia

 
Dopalacz niszczy życie PDF

25 stycznia uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu na temat szkodliwości dopalaczy. Prelekcję „Dopalacz niszczy życie” przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie: młodszy aspirant Piotr Szczepaniak i starszy sierżant Bartłomiej Karwik.

Młodzież z uwagą słuchała słów policjantów, którzy mają bardzo dużą wiedzę na ten temat oraz bazują na własnych obserwacjach i dlatego prowadzone przez nich zajęcia są bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie dobrze przemyślą, to co usłyszeli i zobaczyli na temat dopalaczy, które w ostatnim czasie są olbrzymim zagrożeniem wśród młodzieży.

Spotkanie przygotowali pedagodzy szkolni.

zobacz zdjęcia

 
Marzenia się spełniają !!! PDF

Biblioteka szkolna odpowiadając na propozycje zgłaszane podczas listopadowych wyborów książek postanowiła spełnić marzenia czytelników. Wśród zakupionych nowości znalazły się następujące tytuły:

●  Sezon burz  – A. Sapkowski

●  Papierowe miasta –  J. Green

●  Dziewczyna z pociągu –  P. Hawkins

●  Zanim się pojawiłeś –  J. Moyes

●  Kiedy księżyc jest nisko –  N. Haskimi

●  Książek Szaranek –  A. de Saint – Exupery zez obrozkami autora.

Przetminął na gwarę  wielkopolską Juliusz Kubel

Zapraszamy do lektury!!!

 
XXII Ogólnopolski Turniej Cukierniczy PDF

Przygotowanie jest najważniejszym kluczem do sukcesu….”

Henry Ford

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie kształci ludzi z pasją . Młodzież wybiera interesujący zawód, który nie tylko otwiera szansę na rynku pracy, ale staje się także źródłem satysfakcji przynosząc uznanie i podziw. Uczeń szkoły zawodowej, Mateusz Kaczmarek udowodnił, że systematyczna praca połączona z talentem, a także fachowe wsparcie życzliwych i kompetentnych nauczycieli, gwarantują rozwój umiejętności zawodowych na najwyższym poziomie.

17 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 we Wrześni odbył się etap wojewódzki XXII Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego. Do półfinału zakwalifikowało się 15 uczniów ze szkół województwa wielkopolskiego –w tym także Mateusz Kaczmarek z klasy IIIc ZSP nr3 w Krotoszynie zdobywający doświadczenie zawodowe w PSS „Społem” Krotoszyn. Do konkursu przygotowała go p. Mariola Kaczmarek, nauczycielka przedmiotów zawodowych przy współpracy z Krotoszyńską Izbą Rzemieślniczą.

Więcej…
 
Lekcje w Urzędzie Pracy PDF

13.01.2017 r. uczniowie klasy II b uczący się w zawodzie technik hotelarstwa wraz z nauczycielką przedmiotów zawodowych p. Izabelą Kossakowską udali się do Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie. To kolejna grupa młodzieży, która wzięła udział w zajęciach aktywizacyjnych pt. „Kierunek Biznes” wspomagających realizację szkolnego programu „Zacznij działać i myśleć pozytywnie”. Zajęcia w formie warsztatów poprowadziła pani Aneta Kotala. Dotyczyły one predyspozycji do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, szczegółowych zagadnień związanych z podejmowaniem działalności gospodarczej, źródłach jej finansowania, możliwych formach wsparcia finansowego dla początkujących przedsiębiorców oraz wysokości takiego wsparcia. Uczniowie mieli także możliwość testowania nowej aplikacji dla osób poszukujących pracy pn. SmartSab oraz poznali warunki przyznawania „Dotacji na zasiedlenie”.

zobacz zdjęcia

 
NOWY PLAN!!! PDF

Obowiązuje od 2.01.2017. Ostatnia aktualizacja 2.01.2017 godz. 12.00.

kliknij tutaj (pdf)

 
Podsumowanie akcji PDF

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest,

lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Jan Paweł II

 

Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom, wychowawcom, uczniom oraz ich rodzicom za to, że z ogromnym zaangażowaniem wsparliście akcję Caritas Diecezji Kaliskiej „TYTKA CHARYTATYWNA”, w której nasza szkoła wzięła udział już po raz drugi. Wszyscy okazaliście wielkie serce – RAZEM zebraliśmy 130 tytek.

Za wrażliwość, otwierającą serce dla tych, którzy potrzebują pomocy. Za bezinteresowną chęć do czynienia dobra.Za pomoc i życzliwość.

DZIĘKUJEMY!

Samorząd Szkolny oraz Szkolny Klub Wolontariatu

 
Składamy świąteczne życzenia PDF

Młodzież naszej szkoły odwiedziła ze świątecznymi życzeniami i słodkimi pierniczkami  urzędy i instytucje współpracujące ze szkołą oraz pana dyrektora Krzysztofa Grobelnego. W tej świątecznej atmosferze składaliśmy sobie wzajemnie najcieplejsze bożonarodzeniowe życzenia.

zobacz zdjęcia

 
Nasze kolędowanie PDF

W dniu dzisiejszym (19.12) uczniowie naszej szkoły odwiedzili w Krotoszynie: Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Opieki Paliatywnej oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Złożyliśmy wszystkim najserdeczniejsze życzenia od pracowników, nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Przeżyliśmy niezwykłe chwile radości jak i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim za gościnę, uśmiech i serdeczne przyjęcie.

Uczestnicy kolędowania: Wujczyk Marcelina, Skowrońska Aleksandra, Brajer Klaudia (1B), Magdalena Orpel (2A) oraz Kot Lidia, Laskowska Oliwia, Szarzyńska Mariola, Jankowska Paulina, Stegienta Daria, Patryas Agnieszka, Kubiak Agnieszka, Dwornik Katarzyna (2C), a także Przemysław Tonak (3C).

Robert Krawczyk

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
    Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
  • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
    - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
  • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
    Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!