newsy


„Różowa Skrzyneczka” w ZSP3 PDF

8 marca 2021 r.  przedstawiciele stowarzyszenia Polska 2050 przekazali różowe skrzyneczki do szkół oraz ośrodka pomocy społecznej.

RÓŻOWA SKRZYNECZKA to ogólnopolska akcja mająca na celu wyeliminowanie w jak największym stopniu problemu jakim jest ubóstwo menstruacyjne.

Dzięki akcji również w naszej szkole ustawiona została różowa skrzyneczka z darmowymi podpaskami i tamponami. Celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu oraz zwiększenie dostępności do artykułów higienicznych, potrzebnych na czas menstruacji.

 
Kolejny projekt PDF

Uczniowie Technikum nr 3 w kolejnym projekcie: Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020, podprojekt Uczniowskie Laboratoria Informatyczne – zajęcia ukierunkowane na rozwój myślenia krytycznego i kompetencji cyfrowych, skierowane do uczniów w każdym wieku. Podczas warsztatów uczniowie będą zdobywać wiedzę i umiejętności z zakresu programowania i robotyki.

Zdjęcia FB

 
PĄCZEK NIEJEDNO MA IMIĘ PDF

24.02 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Kochani uczniowie bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane prace. Cieszy nas ogromnie Wasze zaangażowanie i to, że mimo trudności chce Wam się czegoś więcej.

Mieliśmy bardzo trudne zadanie, by wyłonić najciekawsze prace, zdajemy sobie sprawę, że w ich przygotowanie włożyliście swoje serce. Po naradach, postanowiliśmy  wyróżnić następujące osoby:

 

 • Weronika Kasperczyk
 • Piotr Kluczek
 • Amelia Kulka
 • Martyna Leśniak
 • Marta Sosnowska
 • Zuzanna Walczak

 

Dziękujemy wszystkim za udziału. I do zobaczenia w kolejnym konkursie

 
Przyroda zimą PDF

W lutym samorząd uczniowski zorganizował konkurs fotograficzny o tematyce „PRZYRODA ZIMĄ”. Uczniowie wysyłali zrobione przez siebie zdjęcia ukazujące piękno fauny i flory w zimowym wydaniu.

Nadesłano bardzo dużo prac, dlatego ciężko było zadecydować, które z nich są najlepsze. Wybraliśmy jednak 3 laureatów którzy wykazali się dobrym okiem i kreatywnym podejściem do tematu. Oto lista zwycięzców:

I miejsce – Adam Mądry

II miejsce – Filip Wachowiak

III miejsc – Zuzanna Musiał

Chcielibyśmy również wyróżnić prace Wiktorii Kindy, Karoliny Kurzawy, Magdy Talarczyk, Sandry Weber, Zosi Pawlickiej, Mateusza Sobierajczyka oraz Oliwiera Barana. 23 lutego zwycięzcy odebrali nagrody i dyplomy. Wszystkim uczestnikom konkursy bardzo dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia FB

 
Konkurs o normalizacji PDF

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Krotoszynie 19 lutego 2021 roku odbył się Etap Szkolny Konkursu Wiedzy o działalności normalizacyjnej PKN. W konkursie wzięli udział uczniowie klas II i III.

Celem konkursu było przyswojenie przez uczniów podstawowej wiedzy normalizacyjnej, zwiększenie ich świadomości na temat działalności Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz znaczenia udziału w systemie dobrowolnej normalizacji.

Kolejny etap odbędzie się 17 marca. Życzymy powodzenia.

 
Rozstrzygnięcie konkursu walentynkowego "Z miłości do piękna" PDF

Wszystkie nadesłane stylizacje były bardzo ciekawe i pełne miłości. Spośród licznie nadesłanych prac na nagrody zasłużyły:

 • I miejsce: Zuzanna Cierniewska 2EBP
 • II miejsce: Dominika Ogrodowska 2EBP
 • III miejsce: Anita Łęcka 1E
 • Wyróżnienie: Jagoda Stróżyńska 3E Paulina Talaga 1E

Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów w piątek 19.02.2021 o godz. 14:00 do szkoły. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie!

Zdjęcia1 FB

Zdjęcia2 FB

 
Najlepszy uczeń w zawodzie Technik Hotelarstwa PDF

15 lutego w naszej szkole odbył się konkurs "Najlepszy uczeń w zawodzie Technik Hotelarstwa". Uczennice miały do rozwiązania pisemny test składający się z pytań zamkniętych  oraz napisanie w wybranym przez siebie języku dokumentu hotelowego.

Laureatami zostali:

I miejsce Jagoda Adamczyk

II miejsce Natalia Ostój

III miejsce Weronika Nowak, Natalia Stróżyńska

Uczennice odebrały dyplomy oraz nagrody z rąk dyrektor ZSP nr 3, Pani Izabeli Kossakowskiej

Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia FB

 
Filmowy Konkurs Walentynkowy PDF

Samorząd uczniowski zorganizował 15 lutego FILMOWY KONKURS WALENTYNKOWY. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać quiz w aplikacji QUIZZIZ, dotyczący 10 filmów o miłości. Konkurs został rozstrzygnięty a zwycięzcy wyłonieni.

Znamy już największego filmowego Freak’a

I miejsce – Klaudia Banaszek

II miejsce – Paulina Talaga

III miejsc – Martyna Płonczyńska

Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy a zwycięzcom gratulujemy!

Zdjęcia FB

 
Doposażenie szkoły w sprzęt komputerowy PDF

W ramach rządowego programu Aktywna Tablica 2020 nasza szkoła doposażona została w sprzęt komputerowy: 7 laptopów wraz ze słuchawkami. Źródło finansowania: 80% budżet państwa, 20% budżet organów prowadzących (wkład własny).

Dzięki dofinansowaniu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, szkoły powiatu krotoszyńskiego prowadzące kształcenie zawodowe zyskały kolejne komputery do zdalnej nauki. Sprzęt dedykowany jest zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

W ramach projektu pn. Wzrost jakości nauczania zdalnego w szkołach Powiatu Krotoszyńskiego prowadzących kształcenie zawodowe, poprzez doposażenie w sprzęt komputerowy realizowany jest w ramach Poddziałania 8.3.1. Kształcenie zawodowe młodzieży – tryb konkursowy oraz tryb nadzwyczajny w zakresie epidemii COVID-19, Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 do naszej szkoły trafiło 6 laptopów, 2 głośniki bezprzewodowe oraz słuchawki.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!