newsy


"Nauczyciel na Medal" z ZSP 3 PDF

Miło nam poinformować, że I miejsce w powiecie krotoszyńskim w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła Pani Mariola Kaczmarek nauczycielka przedmiotów zawodowych w ZSP nr 3 w Krotoszynie. 12.12.2018 r. w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród, w której uczestniczył wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.

- Każdy nauczyciel jest nauczycielem na medal, natomiast państwo otrzymując tę nagrodę jesteście najlepszymi z najlepszych. To są nagrody pochodzące od osób, które wprost mają kontakt ze szkołami, spotykają się z nauczycielami. Nauczyciel to nie tylko ktoś kto uczy i przekazuje wiedzę, ale także formułuje, buduje pewną formację młodego człowieka. To, co człowiek odbiera podczas edukacji, jest tym, co następnie niesie przez życie - mówił wojewoda Zbigniew Hoffmann składając gratulacje nagrodzonym nauczycielom.

W tegorocznej, drugiej edycji plebiscytu czytelnicy wybierali „nauczycieli na medal” spośród 2000 kandydatur. Nagrody przyznane zostały w pięciu kategoriach. Dwie z nich dotyczyły szkół. Głosujący mogli zatem oddawać głosy nie tylko na samych dydaktyków, ale również wytypować laureatów w kategoriach „Szkoła przyjazna uczniom” oraz „Najlepsza szkoła niepubliczna”.

Nagrody zwycięzcom plebiscytu wręczyli redaktor naczelny Głosu Wielkopolskiego Adam Pawłowski oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Składamy serdeczne gratulacje Pani Marioli Kaczmarek i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym oraz zawodowym.

zobacz zdjęcia

 
Arkusze egzaminacyjne PDF

Polecam wszystkim stronę arkusze.pl. Znajdziecie tam wszystkie arkusze egzaminacyjne dot. matury, jak również egzaminów zawodowych. Łącze znajdziecie również w zakładce Linki.

Piotr Gabryelczyk

 
Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych PDF

11 grudnia 2018 r. odbyły się jednocześnie dwa konkursy -  WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH i WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. W konkursach, które zostały przygotowane przez  p. Annę Dulek i p. Marzenę Budnik, wzięli udział uczniowie Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia. Obydwie grupy uczniów musiały wykazać się wiedzą kulturoznawczą. Uczniowie dzielnie zmagali się z zagadnieniami politycznymi, literackim, geograficznymi i kulturowymi. Uczniowie, którzy zdobyli największą ilość punktów zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami.

W konkursie WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 • I miejsce zajął Szymon Knuła (klasa Ia)
 • II miejsce zajął Szymon Pachurka (klasa Ia) i Norbert Poczta (klasa IIa)
 • III miejsce zajął Arkadiusz Namyślak (klasa II b)

W konkursie WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

 • I miejsce zajął Aleksander Frąckowiak (klasa Id)
 • II miejsce zajął Michał Kryś (klasa IIa)
 • III miejsce zajęli Kaja Tyczyńska(klasa Id) i Mateusz Marszałek (klasa IIId)

Oprócz gratulacji wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody. Życzymy dalszych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów PDF

10.12.2018r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Kaliszu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Prezes Rady Ministrów przyznał swoje Stypendium na rok szkolny 2018/2019 najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół. Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły, Patrycja Kuś z klasy III b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

zobacz zdjęcia

 
Jarmark Świąteczny w Galerii Krotoszyńskiej PDF

8.12.2018 r. podczas jarmarku świątecznego nasza młodzież prezentowała swoje umiejętności zawodowe: gastronomiczne, fryzjerskie i kosmetyczne. Dziękujemy wszystkim, którzy dokonali zakupu ozdób świątecznych, pysznych pierników, rogali piernikowych i sernika oraz skorzystali z usług fryzjerskich i kosmetycznych, wspierając działalność Stowarzyszenia "Zawodowej Trójki".

zobacz zdjęcia

 
Jarmark Świąteczny Rynek 8.12.2018 r. PDF

Tego dnia Krotoszyn w świątecznej odsłonie, a na krotoszyńskim jarmarku jak zawsze niezawodna Trójka. Nasi uczniowie w towarzystwie nauczycieli chętnie prezentowali swoje kulinarne zdolności, oferując pyszne wypieki, krokiety oraz świąteczny grzaniec  mieszkańcom Krotoszyna. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

zobacz zdjęcia

 
Turniej świąteczny PDF

W piątek, 7 grudnia odbyła się XIV edycja Świątecznego Turnieju Piłki Nożnej Halowej. Zespół naszej szkoły w fazie grupowej pokonał Hufiec Pracy w Krotoszynie (5:0) oraz przegrał z ZSP nr 1 w Krotoszynie (0:3). Następnie w meczu o trzecie miejsce okazał się lepszy od I LO Krotoszyn (3:0). Team reprezentowali Norbert Kozieł, Artur Pauter, Martin Kuźnicki, Kacper Kuźnicki, Kacper Staniszewski oraz Kacper Staszewski.

 
Turniej OHP PDF

W wtorek, 4 grudnia reprezentacja naszej szkoły zaprezentowała się w Mikołajkowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanym przez Hufiec Pracy 15-2 w Krotoszynie. Nasz zespół okazał się najlepszy wygrywając w finale po serii rzutów karnych 3:2 z ZSP ze Zdun. Ponadto nagrodę najlepszego golkipera turnieju otrzymał Norbert Kozieł.

Team stworzyli Mateusz Domagała, Kacper Urny, Dawid Maryniak, Oskar Staszewski, Szymon Dąbrowski, Kacper Staniszewski, Kacper Kuźnicki oraz Norbert Kozieł. Opiekę nad grupą sprawował Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
Światowy Dzień AIDS PDF

Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z zakażenia wirusem HIV. Nieodłącznym elementem obchodów Światowego Dnia AIDS jest Czerwona Kokardka - symbol solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS oraz ich bliskimi. Obecność Kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Czytaj więcej http://www.psse.gda.pl/aktualnosci-i-komunikaty/860-1-grudnia-swiatowy-dzien-aids

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 82

Rekrutacja

Imieniny

Dzisiaj jest: 17 Lipiec 2019    |    Imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
21 czerwca 2019

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Bezpłatny projekt – edukacja matematyczna
  Fundacja Rozwoju Edukacji Matematycznej realizuje bezpłatny projekt z zakresu edukacji matematycznej  http://matzoo.pl/
 • Przekazanie informacji o wolnych miejscach w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia
  Państwo Dyrektorzy publicznych liceów ogólnokształcących, techników i branżowych szkół I stopnia województwa wielkopolskiego Dotyczy: przekazania informacji o wolnych miejscach w liceach ogólnokształcących, technikach i branżowych szkołach I stopnia w związku z rekrutacją na rok szkolny 2019/2020 Wielkopolski Kurator Oświaty przypomina, iż zgodnie z Zarządzeniem Nr 110.1.4.2019 z dnia 28 stycznia 2019 r. w sprawie terminów […]
 • Turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników
  Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i placówek oświatowych w zakresie kształcenia zawodowego Zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie formularza dotyczącego prowadzenia turnusów dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników od 1 września 2019 r. (formularz wypełniają tylko te szkoły/centra kształcenia zawodowego, które powyższe turnusy będą prowadziły od 1 września 2019 r.). Proszę o wypełnienie formularza w terminie […]
 • Tryb odwoławczy w postępowaniu rekrutacyjnym
  Rodzice Absolwenci dotychczasowych gimnazjów Absolwenci ośmioletniej szkoły podstawowej województwa wielkopolskiego Dotyczy: procedury odwoławczej w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych publicznych szkół ponadpodstawowych, klas wstępnych, na semestr pierwszy klas pierwszych publicznych szkół policealnych oraz do publicznych szkół podstawowych dla dorosłych W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy […]
 • Dotacja podręcznikowa – prezentacja

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!