newsy


Warsztaty 2018 PDF

W dniu 16 marca 2018r młodzież kształcąca się w zawodach hotelarsko-gastronomicznych uczestniczyła w warsztatach zawodowych w murach Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu pod opieką p. Marioli Ilnickiej, Marioli Kaczmarek oraz Piotra Wawrzyniaka. Studenci WSHiG w Poznaniu prezentowali swoje umiejętności barmańskie, przekazując naszym przyszłym fachowcom tajniki przyrządzania wyszukanych koktajli i drinków. Poza tym młodzież wzięła udział w krótkim szkoleniu "Carving - sztuka tworzenia", które prowadziła Andżelika Gołębiowska - mistrzyni Ogólnopolskiego Konkursu Carvingu.
Mistrzyni wykonywała fantazyjne dekoracje z warzyw i owoców. Każdy wykonany element był małym dziełem sztuki. Uczelnia urządzona wewnątrz jak hotel, posiadająca własną restaurację wspaniale oddała klimat pracy przyszłych specjalistów,

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
III Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy PDF

14.03.2018 r. w hali Sportowo - Widowiskowej w Krotoszynie, odbyły się III Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy. Tegoroczni absolwenci gimnazjów mieli okazję zapoznania się z ofertą kształcenia w naszym powiecie. Słodki poczęstunek przygotowali uczniowie kierunków gastronomicznych pod kierunkiem pani Marioli Kaczmarek. Ogromne podziękowania dla nauczycieli i uczniów, którzy przygotowali stoisko naszej szkoły oraz wolontariuszom... jak zawsze można na Was liczyć!!!

zobacz zdjęcia

 
Memoriał Aleksandra Talarczyka PDF

W niedzielą, 11 marca na strzelnicy ZP LOK w Krotoszynie odbyły się otwarte zawody strzeleckie z broni pneumatycznej w ramach XXV edycji Memoriału Aleksandra Talarczyka. Bardzo dobrze spisał się na nich Marek Furman. Nasz uczeń zajął drugie miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego oraz karabinku pneumatycznego.

 
Awans siatkarzy z ZSP nr 3 do półfinału mistrzostw województwa!!! PDF

Kolejny sukces naszych siatkarzy.

14.03.2018 r. nasza drużyna siatkarska chłopców wywalczyła awans do półfinału mistrzostw województwa. Zawody rejonowe rozegrano w Kaliszu. Po bardzo zaciętych meczach nasi siatkarze zajęli II miejsce i wywalczyli awans do dalszego etapu rozgrywek. Skład drużyny: Maksymilian Grządka, Mateusz Sroczan, Dominik Król, Patryk Śnieciński, Jakub Sobkowiak, Wiktor Grześkowiak, Damian Wróbel, Adrian Plewa.

Opiekun drużyny pani Renata Marszałek - Popiel. Chłopaki dziękujemy i kibicujemy w kolejnym etapie rozgrywek.

 
Siatkarze Trójki mistrzami powiatu!!!! PDF

Miło nam poinformować, że siatkarze z ZSP nr 3 wygrali zawody powiatowe w piłce siatkowej w ramach Licealiady i to oni w tym roku będą reprezentowali Krotoszyn w zawodach rejonowych w Kaliszu. Mecze eliminacyjne były bardzo wyrównane, ale to nasi uczniowie z tylko jedną porażką uplasowali się na pierwszym miejscu w powiecie. Skład naszej reprezentacji: Maksymilian Grządka, Mateusz Sroczan, Adrian Plewa, Wiktor Grześkowiak, Patryk Śnieciński, Jakub Sobkowiak, Damian Wróbel, Dominik Król.

Chłopaki jesteśmy z Was dumni! Trzymamy kciuki za następne mecze!

zobacz zdjęcia

 
Zostań honorowym dawcą krwi i szpiku kostnego!!! PDF

Zapraszamy naszą młodzież oraz pracowników szkoły do wzięcia udziału w akcji honorowego krwiodawstwa „Oddaj krew – bez pół litra można żyć”. Akcja odbędzie się 6 kwietnia 2018 r. na boisku szkolnym w mobilnym punkcie poboru - krwiobusie, kiedy obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia. Pragnę przypomnieć, że każdorazowe oddanie krwi nagradzane jest pochwałą w wysokości 50 punktów.

Tegoroczną akcję oddawania krwi dedykujemy naszej koleżance Asi Kiszce, która rok temu w swoim krótkim życiu zdążyła przyłączyć się do honorowych dawców krwi.

Akcję koordynować będą pani Iwona Wojciechowska, pani Justyna Politowicz oraz pan Piotr Wiedemann.

 
Wycieczka 1g PDF

W piątek, 9 marca 2018 roku klasa Ig wybrała się na wycieczkę do Ostrowa Wielkopolskiego. Młodzież zadbała o kondycje w parku trampolin, a opiekę nad nimi sprawowała Marcelina Muszyńska i Grzegorz Nowak.

zobacz zdjęcia

 
„Być kobietą, być kobietą…” PDF

8 marca 2018 roku w Sali gimnastycznej ZSP nr3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie mamy, pracodawczynie, nauczycielki i zaproszeni goście świętowali Dzień Kobiet.

Uroczystość rozpoczęła dyr. szkoły p. Izabela Kossakowska życząc udanego spotkania i wszelkiej pomyślności. Następnie uczniowie klasy III A przypomnieli historię święta oraz przedstawili sylwetki najwybitniejszych, najbardziej znanych kobiet. Nie brakło fragmentów starych kronik z czasów PRL-u. Wszystkim Paniom obowiązkowo wręczono symboliczne już czerwone goździki-co przypomniało dawne sposoby obchodzenia tego dnia. Świetnym podsumowaniem był występ wokalny naszej uczennicy Gabrysi, która zaśpiewała znaną piosenkę „Gdzie ci mężczyźni…”, czym podbiła serca publiczności.

Więcej…
 
Krotoszyńskie Dęby 2017 rozdane !!! PDF

Już po raz dziewiąty odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono werdykt kapituły powołanej przez Starostę Krotoszyńskiego.

Gala wręczenia nagród Krotoszyński Dąb odbyła się 7 marca 2018, tradycyjnie już w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Krotoszynie. W spotkaniu wzięli udział gospodarze ze starostą Stanisławem Szczotką na czele, nominowani i laureaci, osoby i instytucje zgłaszające, oraz zaproszeni goście. Starosta krotoszyński witając wszystkich podkreślił, że kapitule z roku na rok coraz trudniej wybierać. Kandydaci do Krotoszyńskich Dębów zgłaszani przez mieszkańców i instytucje zasługują na wyróżnienie. Nagroda przyznawana jest w pięciu kategoriach: nauka i kultura, działalność gospodarcza, oświata, sport oraz działalność społeczna. Miło nam poinformować, że nominację do nagrody w kategorii oświata otrzymała nasza pani profesor Mariola Ilnicka. Serdecznie gratulujemy !!! Smaczną oprawę gastronomiczną imprezy przygotowali nasi, jak zawsze niezawodni uczniowie, kształcący się na kierunkach gastronomicznych: kucharz oraz kelner, pod kierownictwem pani profesor Marioli Kaczmarek. Dziękujemy!!!

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 69

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Szkolenia w ramach grantów Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – CDN w Lesznie
  Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Kuratorium Oświaty w Poznaniu informuje, że postępowanie w ramach Grantów edukacyjnych Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w 2018 r. pn.: Warunki i sposób realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły II stopnia z matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii, wygrało Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie, ul. Bolesława Chrobrego 15, 64-100 […]
 • Szkolenia w ramach grantów Wielkopolskiego Kuratora Oświaty – MODN w Koninie
  Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Kuratorium Oświaty w Poznaniu informuje, że postępowanie w ramach Grantów edukacyjnych Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w 2018 r. pn.: Warunki i sposób realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum i branżowej szkoły II stopnia z języka polskiego, języka obcego nowożytnego, historii, wiedzy o społeczeństwie i etyki z uwzględnieniem kształcenia kompetencji kluczowych, […]
 • „Tak powstawała Niepodległa” – bezpłatna wystawa do pobrania
  Biuro Programu „Niepodległa” przygotowało bezpłatną wystawę poświęconą dorobkowi II Rzeczypospolitej. Wystawa pt. „Tak powstawała Niepodległa” jest przeznaczona m.in. dla jednostek samorządu terytorialnego, szkół, instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych, a także wszystkich realizujących wydarzenia związane ze stuleciem odzyskania niepodległości. Można ją pobrać i wydrukować w dowolnym formacie i na dowolnym nośniku albo opublikować w Internecie. Ekspozycja […]
 • Kampania Krajowej Administracji Skarbowej – „HAZARD? Nie, dziękuję”
  Rusza ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, nauczycieli i rodziców. Organizatorem kampanii na terenie województwa  jest Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli w procesie edukacji uczniów i zwrócenie uwagi na ryzyko związane z rozpowszechnianiem gier hazardowych wśród młodzieży, na problemy, które wynikają z ich […]
 • Koordynatorzy Konkursu Języka Polskiego i Matematycznego
  Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego W przypadku testów na etap szkolny prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny 508 381 684 lub 508 381 990  (od godz 9.00 w dniu 19.10.2018) – Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu   Koordynator Wielkopolskiego Konkursu Języka Polskiego Alina Janiszewska Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu e-mail: alina.janiszewska@odnpoznan.pl Przewodnicząca Wielkopolskiego Konkursu Języka Polskiego […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!