newsy


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu - etap powiatowy PDF

Dnia 24.11.2016 r. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie przeprowadził XXV powiatowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu z dziedziny profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Olimpiada skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji stanęli uczniowie z 6 szkół ponadgimnazjalnych i 5 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy III a Kinga Napierała, która zajęła III miejsce. Gratulacje!!!

Opiekun SK PCK Izabela Kossakowska

 
Gra miejska PDF

Dnia 23 listopada 2016r klasa II b wraz a wychowawczynią Iwoną Wojciechowską uczestniczyła w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Kierując się instrukcją zawartą w otrzymanej broszurze przeszliśmy wyznaczoną trasę. Po drodze mijaliśmy zabytkowe budowle. Mieliśmy możliwość poznania ich historycznego znaczenia dzięki informacjom zamieszczonym w książeczce. Porównywaliśmy również  współczesny wygląd budynków z ich dawnym wizerunkiem. Podczas tego specyficznego spaceru inaczej spojrzeliśmy na obiekty, które na co dzień w pośpiechu mijamy. „Zmęczeni historią” wróciliśmy do szkoły.

Iwona Wojciechowska

 
Mistrzostwa w strzelaniu PDF

Na drugim miejscu uplasowała się nasza szkoła podczas Regionalnych Mistrzostwa OHP w strzelaniu z broni pneumatycznej i rzucie lotką. Team w składzie Wiesław Berger, Marek Furman i Natalia Bitner zdobył łącznie 232 punkty. Dodatkowo Marek za zdobycie 103 pkt. otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Rywalizację wygrał HP 15-1 Kalisz (235pkt.), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Absolwentów HP 15-2 Krotoszyn (221pkt.).

opracował Grzegorz Nowak

 
Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt PDF

Dnia 15 listopada 2016 r. klasa 1e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik odwiedziła schronisko dla bezdomnych psów w Krotoszynie. Cała klasa zakupiła dla milusińskich psiaków ponad 30 kg suchej karmy, smycze i obroże oraz przyniosła niepotrzebne z domu kołderki, które zapewne bardzo przydadzą się zwierzakom podczas zimowych dni i mroźnych wieczorów. Podczas wizyty w schronisku przekazaliśmy to wszystko pracownikom schroniska.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Święto Niepodległości. Rogal marciński. PDF

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data symboliczna upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Obchodziliśmy dzisiaj 98 rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Młodzież przygotowała uroczystość, która przybliżyła nam atmosferę tamtych dni. Zespół wokalny zaśpiewał pieśni patriotyczne, a Wiktoria Góral pięknie przedstawiła piosenkę "Rozkwitały pąki białych róż". Była to żywa lekcja historii przygotowana przez młodzież. Nie zabrakło w tym dniu również rogali marcińskich.

zobacz zdjęcia

 
Projekt „Lekcje z ZUS” PDF

Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, wzięli udział w programie edukacyjnym  "Lekcje z ZUS".

Projekt został zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, celem przybliżenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych niełatwej tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy uczestnicy projektu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, której szkolny etap odbędzie się 29 listopada 2016r.

Naszym uczniom życzymy sukcesów.

M. Kremer

zobacz zdjęcia

 
Zdecyduj, co będziesz czytać! PDF

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w „Wyborach książek marzeń”. Czytelnicy (uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły) mogą składać propozycje swoich ciekawych i godnych polecenia książek. W tym celu należy wypełnić karty wyborcze, wpisać autora, tytuł książki i wrzucić do skrzynki, znajdującej się w bibliotece  szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze chcą w ten sposób poznać preferencje czytelnicze oraz wzbogacić zbiory o polecane tytuły. Akcja trwać będzie do końca listopada.

 
Zajęcia w straży pożarnej PDF

W piątek dnia 28 października 2016 r. klasa I e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik uczestniczyła w zajęciach w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W imieniu pracowników straży pożarnej przyjęli nas st. str. Przemysław Wólczyński oraz st. str. Bartosz Bladziak. Ci doświadczeni strażacy przeprowadzili uczniom kurs udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i opowiedzieli o bardzo trudnej pracy strażaka. Uwieńczeniem naszej wizyty w straży pożarnej było obejrzenie sprzętu, który służy do ratowania w nagłych wezwaniach. Klasa była bardzo zainteresowana pracą wykonywaną przez strażaków. Chłopacy dopytywali o wymogi, jakie trzeba spełnić, aby pracować w straży pożarnej. Wśród uczniów naszej klasy mamy już członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Kelnerzy „Trójki” w finale Mistrzostw Polski Kelnerów PDF

W dniach 28-29 października grupa kelnerów, hotelarzy, kucharzy oraz przedstawicieli samorządu uczniowskiego naszej szkoły pod opieką p. Marioli Kaczmarek i p. Emilii Patalas-Poślednickiej wybrała się na wycieczkę do Warszawy.

Pierwszego dnia dotarliśmy do restauracji Sketch przy Teatrze Narodowym, gdzie kucharzem jest absolwent szkoły Tomasz Ptak. Mogliśmy tam zwiedzić lokal oraz zjeść lunch składający się z 3 dań tj. zupy, dania głównego i deseru, który ekstra przygotował dla nas Tomek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Florentyna, Leon, Ireneusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
23 czerwca 2017

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Helikopter zaatakował budynek Sądu Najwyższego. Maduro: próba zamachu stanu
    Helikopter policyjny z oficerem armii na pokładzie ostrzelał we wtorek budynek Sądu Najwyższego w stolicy Wenezueli - Caracas. Prezydent Nicolas Maduro powiedział, że był to "atak terrorystyczny będący fragmentem zamachu stanu". Okoliczności incydentu są niejasne.
  • Sasin o zajściach w Radomiu: wszyscy ponoszą odpowiedzialność
    Było mało policjantów, bo manifestacja KOD-u została zgłoszona przez osobą prywatną bez zaznaczenia jej charakteru - mówił w "Kropce nad i" poseł PiS Jacek Sasin. Odniósł się do sobotniej awantury podczas demonstracji Komitetu Obrony Demokracji w Radomiu. W ocenie posłanki Nowoczesnej Kamili Gasiuk-Pihowicz to kolejny dowód na to, że policja pod zwierzchnictwem szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka nie działa prawidłowo.
  • Mistrzostwa świata w rozbijaniu jajek na czole. Trafiasz surowe - przegrywasz
    W Lincolnshire w Wielkiej Brytanii odbyły się dwunaste "jajeczne" Mistrzostwa Świata. Jedną z konkurencji była swoista rosyjska ruletka. W konkurencji "jeden na jednego" uczestnicy otrzymują pudełko z sześcioma jajkami. Tylko jedno z nich jest surowe, reszta ugotowana. Zawodnicy na zmianę rozbijają kurze jajka na swojej głowie. Ten, kto trafi na jajko ugotowane może grać dalej. Przegrywa ten, kto rozbije surowe jajko. W innych konkurencjach jajkami rzuca się na odległość, do celu lub precyzyjnie przekazuje w sztafecie. Zawody wygrała kanadyjska zawodniczka Julie Moens, która triumfowała w dwóch z trzech konkurencji.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!