newsy


Charytatywna tytka PDF

Klasa Ie wraz z wychowawcą Marzeną Budnik jest cały czas bardzo aktywna. Tym razem klasa włączyła się bardzo ochoczo w pomoc ludziom - uczniowie klasy I e nie pozostali obojętni na akcję „Charytatywna tytka”. Całej klasie udało się zebrać pięć paczek, które zostaną przekazane do szkolnej biblioteki i dalej do potrzebujących.

Marzena Budnik

Zobacz tytkę klasy 1e

 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia, Wiedzy o Międzynarodowym i Polskim Czerwonym Krzyżu - etap powiatowy PDF

Dnia 24.11.2016 r. Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Krotoszynie przeprowadził XXV powiatowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu z dziedziny profilaktyki uzależnień i promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Olimpiada skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Do rywalizacji stanęli uczniowie z 6 szkół ponadgimnazjalnych i 5 gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy III a Kinga Napierała, która zajęła III miejsce. Gratulacje!!!

Opiekun SK PCK Izabela Kossakowska

 
Gra miejska PDF

Dnia 23 listopada 2016r klasa II b wraz a wychowawczynią Iwoną Wojciechowską uczestniczyła w grze miejskiej przygotowanej przez Muzeum Regionalne im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Kierując się instrukcją zawartą w otrzymanej broszurze przeszliśmy wyznaczoną trasę. Po drodze mijaliśmy zabytkowe budowle. Mieliśmy możliwość poznania ich historycznego znaczenia dzięki informacjom zamieszczonym w książeczce. Porównywaliśmy również  współczesny wygląd budynków z ich dawnym wizerunkiem. Podczas tego specyficznego spaceru inaczej spojrzeliśmy na obiekty, które na co dzień w pośpiechu mijamy. „Zmęczeni historią” wróciliśmy do szkoły.

Iwona Wojciechowska

 
Mistrzostwa w strzelaniu PDF

Na drugim miejscu uplasowała się nasza szkoła podczas Regionalnych Mistrzostwa OHP w strzelaniu z broni pneumatycznej i rzucie lotką. Team w składzie Wiesław Berger, Marek Furman i Natalia Bitner zdobył łącznie 232 punkty. Dodatkowo Marek za zdobycie 103 pkt. otrzymał tytuł najlepszego zawodnika turnieju. Rywalizację wygrał HP 15-1 Kalisz (235pkt.), a na trzecim miejscu sklasyfikowano Absolwentów HP 15-2 Krotoszyn (221pkt.).

opracował Grzegorz Nowak

 
Wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt PDF

Dnia 15 listopada 2016 r. klasa 1e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik odwiedziła schronisko dla bezdomnych psów w Krotoszynie. Cała klasa zakupiła dla milusińskich psiaków ponad 30 kg suchej karmy, smycze i obroże oraz przyniosła niepotrzebne z domu kołderki, które zapewne bardzo przydadzą się zwierzakom podczas zimowych dni i mroźnych wieczorów. Podczas wizyty w schronisku przekazaliśmy to wszystko pracownikom schroniska.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
Święto Niepodległości. Rogal marciński. PDF

11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data symboliczna upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. Obchodziliśmy dzisiaj 98 rocznicę tego doniosłego wydarzenia. Młodzież przygotowała uroczystość, która przybliżyła nam atmosferę tamtych dni. Zespół wokalny zaśpiewał pieśni patriotyczne, a Wiktoria Góral pięknie przedstawiła piosenkę "Rozkwitały pąki białych róż". Była to żywa lekcja historii przygotowana przez młodzież. Nie zabrakło w tym dniu również rogali marcińskich.

zobacz zdjęcia

 
Projekt „Lekcje z ZUS” PDF

Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach przedmiotów: podstawy przedsiębiorczości, podstawy działalności gospodarczej, wzięli udział w programie edukacyjnym  "Lekcje z ZUS".

Projekt został zainicjowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej, celem przybliżenia uczniom szkół ponadgimnazjalnych niełatwej tematyki ubezpieczeń społecznych w prosty  i ciekawy sposób. „Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Wszyscy uczestnicy projektu będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych, której szkolny etap odbędzie się 29 listopada 2016r.

Naszym uczniom życzymy sukcesów.

M. Kremer

zobacz zdjęcia

 
Zdecyduj, co będziesz czytać! PDF

Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w „Wyborach książek marzeń”. Czytelnicy (uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły) mogą składać propozycje swoich ciekawych i godnych polecenia książek. W tym celu należy wypełnić karty wyborcze, wpisać autora, tytuł książki i wrzucić do skrzynki, znajdującej się w bibliotece  szkolnej.

Nauczyciele bibliotekarze chcą w ten sposób poznać preferencje czytelnicze oraz wzbogacić zbiory o polecane tytuły. Akcja trwać będzie do końca listopada.

 
Zajęcia w straży pożarnej PDF

W piątek dnia 28 października 2016 r. klasa I e wraz z wychowawcą Marzeną Budnik uczestniczyła w zajęciach w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W imieniu pracowników straży pożarnej przyjęli nas st. str. Przemysław Wólczyński oraz st. str. Bartosz Bladziak. Ci doświadczeni strażacy przeprowadzili uczniom kurs udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i opowiedzieli o bardzo trudnej pracy strażaka. Uwieńczeniem naszej wizyty w straży pożarnej było obejrzenie sprzętu, który służy do ratowania w nagłych wezwaniach. Klasa była bardzo zainteresowana pracą wykonywaną przez strażaków. Chłopacy dopytywali o wymogi, jakie trzeba spełnić, aby pracować w straży pożarnej. Wśród uczniów naszej klasy mamy już członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Marzena Budnik

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50

Imieniny

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2017    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
23 czerwca 2017

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • "Pitu-pitu", "korupcja polityczna". Reakcje polityków na słowa Biedronia o szantażu
    - To jest takie bajanie, ale jednak - myślę, że nie będzie obrażony tym porównaniem - do wielkiego bajkopisarza biskupa Ignacego Krasickiego to panu Biedroniowi dużo brakuje - tak Ryszard Czarnecki (PiS) skomentował słowa prezydenta Słupska. Robert Biedroń mówił w poniedziałek w "Faktach po Faktach" w TVN24, że był szantażowany przez posłów partii rządzącej.
  • "Skończył się świat, który żeśmy znali". Zniszczenia w gminie Sośno
    - Nigdy w życiu nie przeżyłam czegoś takiego. Nie chcę więcej przeżywać - mówi mieszkanka gminy Sośno, która jest jedną z tych, które ucierpiały najbardziej podczas nawałnic w Kujawsko-Pomorskim.
  • Trzy polskie filmy wśród pierwszej selekcji do europejskich Oscarów
    Najnowsze filmy mistrzów i głośne odkrycia festiwalowe powalczą o Europejską Nagrodę Filmową 2017, będącą odpowiednikiem Oscarów na Starym Kontynencie. Wśród wyselekcjonowanych 51 pełnometrażowych fabuł znalazły się trzy polskie: "Pokot" Agnieszki Holland, "Powidoki" Andrzeja Wajdy i "Ostatnia rodzina" Jana P. Matuszyńskiego.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!