newsy


Poznaj swoje prawa w pracy PDF

Dziś 7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap konkursu "Poznaj Swoje Prawa w Pracy". Uczniowie podeszli do konkursu w profesjonalny sposób, dzielnie rywalizując.Celem konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy” jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia, promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy. W etapie szkolnym udział brało 40 osób. Do etapu regionalnego, który odbędzie się w Poznaniu zaklasyfikowali się: Weronika Ratajczak z klasy I a oraz Miłosz Stawowy z klasy II b. Opiekunkami były Panie: A.Obst i L.Niedziela-Skrzypczak.

 
Czas Patriotów PDF
W środę, 6 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Klasa 3a uczestniczyła w grze miejskiej w Poznaniu - "CZAS PATRIOTÓW". Po latach niewoli, pełni entuzjazmu, gotowi na wszystko, czekali na właściwy czas.
Mowa o Polakach - narodzie, który ponad 120 lat marzył o odzyskaniu niepodległości.

zobacz zdjęcia

 
Spotkanie z podróżnikiem w Muzeum Regionalnym PDF

W środę, 5 listopada 2019 roku klasy Ib oraz I ap wraz z opiekunami odwiedziły krotoszyńskie muzeum. Uczestniczyły tam w spotkaniu z podróżnikiem Piotrem Strzeżyszem, który podróżuje po świecie rowerem. Mężczyzna przedstawił uczniom, jak przebiegła jego najdłuższa podróż oraz jak wyglądały początki tej niezwykłej pasji. Niezwykle ciekawy wykład był urozmaicony zdjęciami oraz filmem ukazującym trud życia w drodze oraz piękno natury.

zobacz zdjęcia

 
Zawody strzeleckie 2019 PDF

We wtorek, 5 listopada na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Krotoszynie odbyły się zawody strzeleckie z broni pneumatycznej naszej szkoły z okazji "Dnia Niepodległości". Rywalizacja odbyła się w kategorii dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Milena Stegienta, która wyprzedziła Zuzannę Marciniak i Roksanę Grzybowską.

Z kolei w gronie chłopców wygrał Łukasz Kot przed Mateuszem Lisem i Jakubem Ciesielskim.

Zawody zorganizowali i przeprowadzili Wiesław Berger, Paweł Zwierz i Piotr Wiedemann. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników.

zobacz zdjęcia

 
Szkolenie z makijażu i wizażu PDF

4.11.2019r. w naszej szkole odbyły się kolejne warsztaty z wykonywania makijażu. W warsztatach brały udział uczennice klasy I i II technikum usług fryzjerskich z innowacją kosmetologiczną. Uczennice poznawały tajniki wykonywania makijażu a następnie pod okiem fachowca ćwiczyły i wykonywały perfekcyjne makijaże. Szkolenie trwało 8 godzin. Uczennice po skończonym szkoleniu otrzymały certyfikaty.

zobacz zdjęcia

 
#Szkoła Pamięta... o zmarłych i bohaterach PDF

Zbliżają się Dzień WszystkichŚwiętych oraz Dzień Zadusznych. To czas kiedy staramy się odwiedzić naszych bliskich zmarłych, ozdobić groby kwiatami i zapalić znicz. Sięgamy pamięcią do tych miłych chwil spędzonych w ich towarzystwie.

Po raz kolejny uczniowie (klasa 1A) oraz nauczyciele naszej szkoły odwiedzili groby zmarłych nauczycieli i wychowawców. Dziękujemy za ich mądrość oraz za poświęcony nam czas. Pozostaną na długo w naszej pamięci.

Wspominamy także i tych, którzy walczyli na naszą wolność. Oddali życie za naszą Ojczyznę. Zapalone znicze to wyraz naszej pamięci, czci i chwały.

zobacz zdjęcia

 
ANTYMINA PDF

30 października w naszej szkole odbył się artystyczny program profilaktyki uzależnień "ANTYMINA - nie daj się wysterować na minę". Wzięła w nim udział młodzież klas pierwszych. Program był bardzo urozmaicony: muzyka, prelekcje a z zasłuchanych i zainteresowanych min uczniów można wnioskować, że ciekawy i wart przemyśleń

zobacz zdjęcia

 
Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - etap szkolny PDF

Dnia 29 października w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 odbył się etap szkolny XXVIII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w którym wzięło udział 12 uczniów. Po dogrywce między Zofią Pawlicką, Erykiem Orwatem i Jakubem Chojnickim naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentować będzie Eryk Orwat z klasy II B pod opieką pani Julity Szał.

Zwycięzcy gratulujemy i życzymy powodzenia!

 
Powiatowy konkurs recytatorski PDF

24 października 2019 r. odbył się zorganizowany w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały: Julia Szymanowska z klasy Iap oraz Joanna Lachowska z klasy Ia. Julia przygotowała wiersz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego „Mazowsze”, natomiast Joanna wykonała pieśń „Dziś idę walczyć, mamo!” słowa Józef Szczepański, muzyka Małgorzata Godlewska. Występy uczennic wzbudziły uznanie publiczności. Zdaniem jury osiemnasta edycja konkursu charakteryzowała się wysokim  i wyrównanym poziomem artystycznym oraz większą liczbą uczestników.

Opiekę merytoryczną sprawowali: pani Marzena Kasprolewicz, pan Robert Krawczyk, pani Janina Jarzembska.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 87

Imieniny

Dzisiaj jest: 21 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Albert, Janusz, Konrad

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Konferencja metodyczno-szkoleniowa dla trenerów i instruktorów sportu – 28 listopada 2019, Poznań
  Wielkopolskie Stowarzyszenie Sportowe zaprasza na  VII edycję Konferencji metodyczno-szkoleniowej dla trenerów i instruktorów sportu województwa wielkopolskiego, która odbędzie się 28 listopada 2019 (czwartek) w Sali Wykładowej Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sportowego, ul. Starołęcka 36, 61-361 Poznań. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej
 • Wykaz publicznych placówek doskonalenia nauczycieli, w których nauczyciele realizują zadania doradcy metodycznego
  Wykaz publicznych placówek doskonalenia nauczycieli na terenie województwa wielkopolskiego, w których nauczyciele realizują zadania doradcy metodycznego: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Lesznie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Pile Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu
 • Ogólnopolska akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców”
  Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w akcji, której celem jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji. Przedsięwzięcie jest objęte honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W ramach inicjatywy wszystkie zgłoszone placówki, każdego miesiąca będą otrzymywać […]
 • Ogólnopolski konkurs wiedzy o Europie „MY W EUROPIE”
  Organizatorzy konkursu „My w Europie. Samorządy w państwach europejskich”, reprezentujący Liceum Ogólnokształcące nr XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu oraz Instytut Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski do udziału w 12 edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Europie. Więcej informacji: Anna Wąsiel-Alberska Liceum Ogólnokształcące nr XII im Bolesława Chrobrego tel.  71 359 […]
 • Szkolenie ORE Technologie cyfrowe na lekcjach języka francuskiego
  Więcej informacji na stronie ORE

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!