newsy


Grzybek 1f oraz 1g PDF

29.09.2017 r. klasy 1f oraz 1g pod opieką wychowawczyń pani Aleksandry Jarus i pani Marceliny Muszyńskiej udały się na grzybek. Spotkanie integracyjne stało się szansą na lepsze poznanie. Poza murami szkoły, przy licznych zabawach integracyjnych i świetnej muzyce młodzież budowała wzajemne zaufanie. 
zobacz zdjęcia

 
Staż zagraniczny w Grecji PDF

Od czerwca do września 2017 r. uczniowie i absolwenci naszej szkoły kształcący się w zawodzie kelner odbywali staż zawodowy na wyspie Zakhintos.

Swoje umiejętności zawodowe doskonalili w czterogwiazdkowym hotelu SENTIDO LOUIS PLAGOS BEACH w niewielkiej miejscowości Tragaki, ok. 3 km od centrum TSILIVI.

Obiekt ten położony jest 2 minuty spacerem od plaży. Otoczony uroczymi bugenwillami, oferuje gościom występy rozrywkowe, sportowe i rekreacyjne, a także posiłki i napoje w ramach wyżywienia all inclusive.
Hotel oferuje 161 pokoi, restaurację główną Dionysos przy recepcji – dania w formie bufetu, kuchnię grecką i międzynarodową, dania wegetariańskie, snack bar Sun Rise przy basenie – dania w formie bufetu, kuchnię międzynarodową, obiady, bar Afrodite przy recepcji, taras z widokiem na morze, ogród, bezpłatny internet bezprzewodowy w pokojach. Stażyści zapewnione mieli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie.

Wyjazdy na praktyki zagraniczne koordynuje Szkolny Ośrodek Karier pod opieką pani Marioli Ilnickiej oraz pani Marioli Kaczmarek.

Mariola Ilnicka

zobacz zdjęcia

 
Kręciliśmy kilometry dla Krotoszyna! PDF

30.09.2017 r. nasza szkoła miała okazję współorganizować rajd rowerowy, który był zakończeniem udziału naszego miasta w największej rowerowej kampanii społecznej "Kręć kilometry". Przy pięknej słonecznej pogodzie przejechaliśmy łącznie 30 km. Na mecie rajdu czekał na uczestników poczęstunek.

Naszą szkołę reprezentowali: p. Justyna Politowicz, p. Iwona Wojciechowska, p. Izabela Kossakowska, p. Andrzej Smółkowski, p. Piotr Wiedemann, p.  Paweł Zwierz oraz niezawodni uczniowie. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli udział w rajdzie.

zobacz zdjęcia

 
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania PDF

29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.  Dzień ten został ogłoszony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Święto ma na celu promocję lektury i głośnego czytania. Do akcji  włączyli się  uczniowie naszej szkoły. Klasy: 2a i 2b czytały  wybrane fragmenty książki „Oskar i pani Róża”, natomiast klasa 1b „Króla Edypa”.

Dzień Głośnego Czytania zorganizowali nauczyciele – bibliotekarze oraz poloniści p. Marzena Kasprolewicz, p. Karol Olejniczak.

 
Otrzęsiny 2017 PDF

W dniu 27 września pierwszoklasiści oficjalnie zostali włączeni w poczet uczniów naszej szkoły, uczestnicząc w tradycyjnych „otrzęsinach” klas pierwszych. Uczniowie podczas wspólnej zabawy rywalizowali w wielu konkurencjach. Pierwsza z nich polegała na zaprezentowaniu swojej klasy przed publicznością – co nie było najłatwiejszym zadaniem. Następnie przedstawiciele klas brali udział w „wielkim teście o szkole” oraz w zmaganiach sportowych (bieg w workach, rzucanie piłeczką do kosza, zbiorowe skakanie na skakance). Pierwszaki, tak jak na prawdziwych „maluchów” przystało, musieli również wypić (na czas) mleko. Poddani zostali także badaniom emisji głosów i musieli wykazać się talentem muzycznym śpiewając piosenki. Na zakończenie uczniowie przyjęli gratulacje od Pani Dyrektor a najlepsi otrzymali nagrody – niespodzianki.

zobacz zdjęcia

 
Wycieczka do Poznania PDF

26 września 2017r uczniowie kształcący się w zawodzie kucharz, kelner i technik hotelarstwa wraz z opiekunami p. M. Kaczmarek, p. M. Ilnicką, p. K. Kominek i p. L. Niedzielą mieli okazję uczestniczyć w Międzynarodowych Targach POLAGRA GASTRO I INVEST-HOTEL w Poznaniu.

Udział w targach zawodowych jest doskonałą okazją, by przyjrzeć się z bliska najnowszym trendom w branży gastronomiczno-hotelarskiej, aby w przyszłości jak najlepiej wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności zawodowe.

W czasie targów można było zapoznać się z nowoczesnym wyposażeniem i funkcjonowaniem zakładu gastronomicznego, nowymi produktami wykorzystywanymi dla gastronomii i hotelarstwa oraz spotkać znane osoby ze „świata gastronomii”, a także zdegustować wiele potraw i napojów.

Więcej…
 
Fryzjerki na Alei Filmowej PDF

W sobotę, 23 września w dawnym klubie Fabuła i w budynku kina „Przedwiośnie” odbył się festyn pod nazwą Aleja Filmowa. Uczennice naszej szkoły kształcące się w zawodzie fryzjer zaprezentowały swoje umiejętności. Przybyłym na wydarzenie dzieciom wplatały kolorowe pasma włosów tworząc modne warkoczyki, które okazały się dla nich niebywałą atrakcją sprawiającą wiele radości. Spowodowało to, że do końca trwania Alei Filmowej nasz salon fryzjerski cieszył się dużym zainteresowaniem. Obecnym fryzjerkom serdecznie dziękujemy.

Aleksandra Łopaczyk

zobacz zdjęcia

 
Stypendia Starosty Krotoszyńskiego 2017 PDF

„Sukces to maksymalne wykorzystanie możliwości, jakie masz” Zig Ziglar

20 września 2017 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie się spotkanie pn. „Najzdolniejsi w powiecie”. Jego ideą jest wspieranie uzdolnień, promowanie osiągnięć i dostrzeżenie potencjału uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Krotoszyński.

Spotkanie rozpoczął naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Krotoszynie – Przemysław Wójcik cytując Stanisława Staszica „Talent jest jak kawałek szlachetnego, ale surowego metalu: dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”.

Więcej…
 
„Senior z Inicjatywą” w Krotoszynie PDF

20 września w krotoszyńskiej bibliotece odbyła się konferencja naukowa w ramach projektu „Senior z Inicjatywą” zorganizowana przez Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Krotoszynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Miłość się nie starzeje”. Podobnie jak w ubiegłym roku nasi uczniowie w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym mogli zaprezentować swoje umiejętności zawodowe. Oprawę gastronomiczną pod kierunkiem p. M. Kaczmarek przygotowali kelnerzy wypiekając różne słodkości i prezentując swoje umiejętności zawodowe przy obsłudze bufetu kawowego.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 53

Imieniny

Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Ingi, Darii, Sambora

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
22 czerwca 2018

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości TVN24

TVN24.pl - Wiadomości - Najnowsze
Najnowsze wiadomości z kraju i ze świata w TVN24.pl
  • Gronkiewicz-Waltz w TVN24 odpowiada na pytania komisji Jakiego
    Nie zrobiła nic złego, niczego nie zaniedbała. Więcej zrobić nie mogła, a sygnałów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji nie dostawała. W TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała na pytania członków komisji weryfikacyjnej. I zapowiedziała, że sama z urzędu nie odejdzie.
  • Czy prezydent podpisze 11 listopada nominacje generalskie? "Wnikliwie przegląda wnioski"
    - Jestem o tym święcie przekonany, że prezydent dobrze sprawuje zwierzchnictwo nad siłami zbrojnymi. Jeśli zdarzały się jakieś rozbieżności zdań, to one na koniec będą pewnie rozwikłane - mówił o relacjach pomiędzy Andrzejem Dudą a Antonim Macierewiczem prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach po Faktach".
  • Jest większa od "matki wszystkich bomb". Pierwsze nagranie GBU-57
    Amerykańskie lotnictwo po raz pierwszy pokazało nagranie zrzutu wielkiej bomby GBU-57. To broń przeznaczona specjalnie do niszczenia bunkrów. Waży 14 ton i może ją zrzucić tylko bombowiec strategiczny B-2. Dla porównania wielka bomba GBU-43, nazywana "matką wszystkich bomb", waży niecałe dziesięć ton.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!