newsy


Inauguracja Lig Przedmiotowych w bieżącym roku szkolnym PDF

Pierwsze miejsce w pierwszej rundzie ligi przedmiotowej z Geografii w projekcie CSW202@. Aktualne wyniki tutaj.

 
Konkurs czytelniczy "Cytat tygodnia " rozstrzygnięty PDF

W zeszłym tygodniu 5.11 rozstrzygnięto konkurs wiedzy czytelniczej „Cytat tygodnia”. Główne nagrody za rozpoznanie czterech kolejnych cytatów odebrały: Sandra Buszkiewicz z kl.2 A, Marcjanna Gabryelczyk z kl. 2 E i Paulina Talaga z kl.2 E. Cotygodniowe upominki wylosowały: Chmielarz Patrycja z kl. 2A, Klaudia Ignasiak z kl. 4B, Marcjanna Gabryelczyk z kl. 2E, Sandra Buszkiewicz i Julia Elias z kl. 3AP.Wszystkim dziękujemy  za udział.

 
Kształcenie dla dorosłych w ZSP3 PDF

Zajęcia praktyczne na Kwalifikacyjnych Kursach Zawodowych.

Tematyką kolejnych zajęć w zawodzie KUCHARZ było sporządzanie potraw z Ziemniaków. Słuchacze przygotowali m.in. kluski śląskie, szagówki poznańskie ze skwarkami, krokiety ziemniaczane, ziemniaki faszerowane, kopytka.

Natomiast na kwalifikacji w zawodzie KELNER słuchacze odkrywali tajniki profesjonalnej obsługi kelnerskiej gości.

Zdjęcia FB

 
Wycieczka do Gniezna PDF

29 października 2021 r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami p. J. Politowicz i p. M. Kasprolewicz wybrali się na wycieczkę do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, pierwszej metropolii kościelnej w Polsce, miasta św. Wojciecha.

Był to także pierwszy wspólny wyjazd poza granice Krotoszyna, więc towarzyszyło nam wiele emocji. Najpierw udaliśmy się do Katedry gnieźnieńskiej – ta świątynia w stylu gotyckim, wywarła na nas spore wrażenie. Jest położona na Wzgórzu Lecha i zalicza się do najcenniejszych dzieł z dobytku kultury gotyckiej w Polsce i w całej Europie. To również jeden z najcenniejszych zabytków Gniezna. Katedra była świadkiem wielu ważnych w historii państwa polskiego wydarzeń – Mieszko I pochował tutaj swoją żonę Dąbrówkę, złożono tu także ciało męczennika św. Wojciecha, dokonywano tu koronacji królów polskich. Katedra zachwyca bogatą historią, ale także niepowtarzanym wyglądem.

Pamiątkowe zdjęcie postanowiliśmy zrobić przy pomniku Bolesława Chrobrego. Przedstawia on pierwszego koronowanego króla Polski w postawie stojącej. Chrobry w koronie na głowie, wsparty na mieczu, twarzą jest zwrócony w stronę pałacu Prymasowskiego. Postać władcy odlana z brązu ma wysokość 4,75 m i stojąca na cokole z piaskowca o wysokości 4 m prezentowała się wyjątkowo okazale.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tutaj obejrzeliśmy wystawę tematyczną "Początki państwa polskiego" - przybliżyła ona pierwsze wieki naszej państwowości, okres panowania pierwszych władców z dynastii piastowskiej. Zobaczyliśmy jak kształtowała się Polska, a także jak żyli w niej nasi przodkowie. Następnie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której edukator przybliżył wszystkie zagadnienia związane z życiem ludności na terenach Polski w okresie średniowiecza – humor i swoboda przekazu prowadzącego zaowocowały miłą, wesołą atmosferą –lekcja minęła dużo szybciej niż standardowe godziny szkolne. Po tak intensywnych doznaniach dydaktycznych przyszedł czas na coś dla ciała. Postanowiliśmy się nieco posilić, a później pełni energii i wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Krotoszyna. Mamy nadzieję, że kolejne miłe wyjazdy jeszcze przed nami…

Zdjęcia FB

 
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO PDF

29.10.2021r. w klasie 3e uczennice wzięły udział w zajęciach z Panią Sylwią Mintą z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Krotoszynie. Spotkanie dotyczyło budowania odporności psychicznej, radzenia sobie z emocjami i trudnościami wynikającymi z izolacji w trakcie pandemii. Bardzo dziękujemy za wyjątkowe spotkanie.

Zdjęcia FB

 
Zwierzętom pomagajmy i dobre uczynki dla psiaków spełniajmy PDF

W ramach szkolnego wolontariatu zapraszamy uczniów do działania. W naszej szkole zostały ogłoszone dwie akcje by pomóc psiakom ze schroniska w Krotoszynie.  Można przynieść dary rzeczowe potrzebne psiakom czy też iść z nimi na spacer. Szczegóły na plakacie.

Człowieku podaj łapę.

 
Zapraszamy wszystkich na XXII edycję akcji Góra Grosza PDF

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Zebrane monety prosimy przynosić do biblioteki szkolnej w godzinach 8.00 do 14.00. Wiemy że zawsze można na Was liczyć

 
Technicy elektrycy w laboratoriach Politechniki Poznańskiej PDF

W dniu 25.10.2021r. grupa uczniów z klasy 3A kształcąca się na kierunku technik elektryk rozpoczęła pięciodniowe zajęcia w ramach projektu Politechniki Poznańskiej „Czas Zawodowców Bis – Zawodowa Wielkopolska”. Zajęcia odbywają się w Liceum Ogólnokształcącym nr 5 w Kaliszu. Celem projektu jest podniesienie kwalifikacji zawodowych - zapoznanie uczniów z nowoczesną technologią oraz rzeczywistymi warunkami pracy.

W dniu dzisiejszym uczniowie projektowali i drukowali na wysokiej jakości urządzeniach, każdy zaprojektował dowolny element i miał możliwość wydrukować go na drukarce 3D.

Zdjęcia FB

 
„Poznańska lekcja muzealna” dla maturzystów i nie tylko PDF

Uczniowie klasy 4b i 3b pod opieką Pani Ewy Kmieć i Pana Karola Olejniczaka w dniu 22 października 2021 roku wybrali się na lekcję muzealną do Muzeum Narodowego w Poznaniu. Zajęcia dedykowane były przede wszystkim maturzystom, gdyż poświęcone były realizmowi, symbolizmowi, impresjonizmowi i ekspresjonizmem w malarstwie. Tematyka lekcji z pewnością przyda się w trakcie egzaminu maturalnego z języka polskiego w trakcie wyboru tekstów kultury. W bardzo interesujący sposób, prowadziła przewodniczka po muzeum, która była zachwycona zaangażowaniem i współpracą z uczniami naszej szkoły, którzy mieli dużo do powiedzenia na omawiane tematy. Świadectwem na to jest fakt, że Pani wykładowczyni przedłużyła zajęcia o 30 minut, twierdząc, że dawno nie miała do czynienia z tak aktywną i chętną do współpracy młodzieżą!!! Wiadomo, bo to przecież uczniowie NASZEJ SZKOŁY. Miejmy tylko nadzieję, że lekcja muzealna przyczyni się do tego, że wszyscy Nasi Maturzyści zdadzą egzamin maturalny, czego im z całego serca życzymy.

Zdjęcia FB

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 110

Imieniny

Dzisiaj jest: 1 Grudzień 2021    |    Imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Lekcja „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”
  Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa wielkopolskiego Gorąco zachęcamy do przeprowadzenia lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Materiały dydaktyczne przygotował Pan Andrzej Surdyk z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu w ramach projektu „Niezapomniane zwycięstwo. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, realizowanego przez Towarzystwo Projektów Edukacyjnych. Materiałom towarzyszą: minipodręcznik, prezentacja, quiz oraz film, które znajdą Państwo poniżej. Wielkopolski […]
 • Webinaria dla wnioskodawców PLFWM 2022
  Zapraszamy na webinaria dla wszystkich zainteresowanych realizacją projektów w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży w 2022 roku. TERMINY Spotkania odbędą się w dniach: 9 grudnia 2021 r. (czwartek) 11 stycznia 2022 r. (wtorek) w godzinach 10:00–14:10 na platformie Zoom. ZGŁOSZENIA Rejestracji na wybrane spotkanie należy dokonać poprzez linki poniżej: Spotkanie informacyjne – 9.12.2021 – rejestracja […]
 • Erasmus+ 2022 – zaproszenie do składania wniosków
  Komisja Europejska opublikowała nowy przewodnik po programie Erasmus+ na rok 2022 wraz z zaproszeniem do składania wniosków. Zobacz terminy oraz zasady wnioskowania! https://www.frse.org.pl/aktualnosci/erasmus-2022-zaproszenie-do-skladania-wnioskow
 • Konferencja „O różnych drogach doskonalenia zdrowia”
  Dnia 26 listopada 2021 r. odbyła się VI Konferencja naukowo- szkoleniowa i XV Konferencja Wielkopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie pt.: „O różnych drogach doskonalenia zdrowia w różnych środowiskach życia i rozwoju człowieka”. Celem konferencji było przede wszystkim wsparcie nauczycieli w budowaniu własnego komfortu w miejscu pracy i pokazanie w jaki sposób można „doładować swoją pewność […]
 • Jak doładować pewność siebie – ćwiczenia

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!