newsy


Wiatr w żagle czyli 28. Finał WOŚP PDF

Dzień 12 stycznia 2020 r połączył nas z wolontariuszami, którzy w ten piękny, styczniowy dzień spacerowali po krotoszyńskich ulicach zbierając środki pieniężne, a tym samym uczestnicząc w Finale WOŚP. Zbieraliśmy pieniążki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Podczas zbiórki dużym powodzeniem cieszyła się przejażdżka konna zorganizowana w miejskim parku, podczas której wsparło nas wiele osób. Doświadczyliśmy jak wielkie i otwarte serca mają krotoszynianie, niektórzy wręcz na nas – wolontariuszy – czekali, aby zapełnić nam puszkę. Liczył się każdy grosz!

Wolontariusze, do zobaczenia za rok!

zobacz zdjęcia

 
Las i jego użytkowanie PDF

Od 1981 roku, Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewiectwa w Kaliszu organizuje dla młodzieży szkół ponadpodstawowych konkurs "Las i jego użytkowanie, a środowisko naturalne człowieka".

Celem konkursu jest ksztaltowanie pozytywnych postaw wobec lasu i przyrody oraz zachęcanie do poszerzania wiedzy przyrodniczo-leśnej. Młodzież naszej szkoły doskonale wie, jaki dobroczynny wpływ ma  las na człowieka, dlatego od kilku lat chętnie uczestniczy w tej inicjatywie.

W tym roku do konkursu przystąpiły całe klasy. Do etapu regionalnego zakwalifikowały się :

 • Magdalena Szaflarska z klasy 1A
 • Ola Koncewicz 1B
 • Julia Bondzior 1B.

Etap regionalny odbędzie się w marcu 2020 roku w Domu Technika NOT w Kaliszu.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie regionalnym.

zobacz zdjęcia

 
XXXV Olimpiada Wiedzy Ekologicznej PDF

9 stycznia 2020 r. w szkołach w całej Polsce odbył się I etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Celem Olimpiady jest: kształtowanie świadomości ekologicznej oraz właściwych postaw młodzieży wobec środowiska przyrodniczego, budzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych oraz popularyzowanie problematyki ekologii. Przyrodnicy w naszej szkole przystąpili do testu zawierającego 50 pytań. Najlepszym okazał się Bartosz Nowicki z klasy 1A.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zobacz zdjęcia

 
Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego PDF

1 stycznia 2020 roku uczestniczyliśmy w obchodach 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na Ziemi Krotoszyńskiej. Młodzież naszej szkoły uczestniczyła także w Wieczornicy Pamięci Powstania Wielkopolskiego, która odbyła się 27 grudnia 2019 w Muzeum Regionalnym im. H. Ławniczaka w Krotoszynie. Dziękujemy za te piękne lekcje patriotyzmu. Cześć i chwała Bohaterom.

zobacz zdjęcia

 
Wolontariusze na święta PDF

W okresie świątecznym, do 20 grudnia nasza społeczność szkolna (uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły) przygotowywała świąteczną niespodziankę w ramach pomocy na rzecz Dzieci i Młodzieży z Domu Pomocy Społecznej w Zdunach. Wspólnie zebraliśmy m.in. gry planszowe, puzzle, zabawki, maskotki – pluszaki, kręgle, przybory szkolne, słodycze.

Dziękujemy wszystkim, którzy tym pięknym gestem wywołali niejeden uśmiech na twarzach obdarowanych…

 
Świąteczne kolędowanie PDF

Dnia 18 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Roberta Krawczyka wyruszyli ze świątecznym kolędowaniem do zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucji. Odwiedzili Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy oraz złożyli świąteczne życzenia w Środowiskowym Domu Samopomocy.

Dla nas było to ogromne doświadczenie, pełne wzruszeń i radości, dlatego też WSZYSTKIM, których spotkaliśmy na naszej drodze kolędowania DZIĘKUJEMY, życząc jeszcze raz pięknych, spokojnych i Bożych świąt.

W tym roku kolędowali:A. Suliga, O. Mrówczyńska – 1ABP, A. Plewińska, J. Lachowska, W. Ratajczak, W. Gużniczak, D. Babul – 1A oraz D. Niedobitek, D. Szymanek – 1C za co serdecznie dziękujemy.

zobacz zdjęcia

 
Wicemistrzowie powiatu krotoszyńskiego PDF

W środę, 18 grudnia w hali sportowej przy ulicy Olimpijskiej odbyły się mistrzostwa powiatu krotoszyńskiego w halowej piłce nożnej. Do rywalizacji zgłosiło się siedem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Nasz zespół w pierwszej fazie turnieju wygrał z I LO w Krotoszynie (2:0), Branżową Szkołą I Stopnia w Kobylinie (1:0) oraz zremisował z ZSP ze Zdunami (1:1).

W półfinale okazaliśmy się lepsi od ZSP nr 2 w Krotoszynie (2:0). Z kolei w finale musieliśmy uznać wyższość rywala ze Zdun przegrywając (0:1). Do etapu rejonowego zakwalifikowali się zwycięzcy turnieju. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Domagała, Dominik Wawrocki, Artur Pauter, Wiktor Praczyk, Oskar Staszewski, Martin Kuźnicki, Mikołaj Turbański, Łukasz Juszka oraz Adrian Orwat,. Opiekę nad grupą sprawował Pan Grzegorz Nowak.

 
Finał Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym PDF

W środę, 18 grudnia w Przeźmierowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w Badmintonie Drużynowym. W rozgrywkach męskich brało udział osiem zespołów w dwóch grupach. Grupa A: ISOP Poznań, V LO Poznań, ZST Turek, ZS Konin. Grupa B: LO Słupca, LO Puszczykowo, ZS Nowy Tomyśl, ZSP nr3 Krotoszyn.

Nasza drużyna uzyskała odpowiednio: z LO Puszczykowo 1:3  z LO Słupca 0:3  oraz z ZS Nowy Tomyśl 0:3 uzyskując tym samym siódme miejsce w Wielkopolsce. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Patalas, Oliwier Kuśnierz oraz Szymon Sowiński.  Opiekunem drużyny był Pan Paweł Augustyniak

 
Jasełka PDF

17 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły podkreślili świąteczny nastrój przedstawiając Jasełka. Krótkie przedstawienie w 5 aktach przypomniało wszystkim biblijną historię Marii i Józefa. Scenę z wędrówki pasterzy, mędrców oraz archaniołów pokazały stale obecną w naszym życiu walkę dobra ze złem. Nie brakło okrutnego Heroda i Śmierci, która ostatecznie okazała się całkiem przyjazna. Wszystkie perypetie bohaterów prowadziły do ważnej puenty, stanowiącej przesłanie całego przedstawienia:

„Bo choć nam czasem mylą się drogi

To miłosierny jest Pan nasz ubogi…

To bajka tylko, lecz w życiu trzeba

Ze wszystkich sił swych chcieć wejść do Nieba.”

Uczniowie doskonale opanowali swoje role i wykazali się dużym kunsztem artystycznym. Dziękujemy im za poświęcenie, odwagę i gratulujemy zdolności aktorskich. To pierwsze Jasełka w naszej szkole, ale być może nie ostatnie. Dyrekcja i pracownicy szkoły życzą wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Obsada jasełek:

 • Narrator: Wiktor Wawrzyniak
 • Gabriel: Adam Mądry
 • Michał: Mikołaj Czarnecki
 • Rafał: Cyprian Kostka
 • Aniołek: Jagoda Błażutycz
 • Lucyfer: Dominik Babul
 • Boruta: Gracjan Witek
 • Rokita: Jan Przewoźny
 • Kacper: Marcin Sibera
 • Melchior: Adam Gaszyński
 • Baltazar: Szymon Knuła
 • Herod: Oliwia Mrówczyńska
 • Śmierć: Adrianna Suliga
 • Józef: Sergiusz Gawroński
 • Maryja: Joanna Lachowska
 • Kuba: Mateusz Furmankiewicz
 • Maciek: Mikołaj Kandzierski

zobacz zdjęcia

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 92

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Luty 2020    |    Imieniny obchodzą: Makary, Prokop, Hilary

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Wojewódzkie Seminarium Zawodowe
  Dnia 25 lutego 2020 r. Piła stała się miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń podczas Wojewódzkiego Seminarium Zawodowego odbywającego się pod hasłem „Branżowa Szkoła II stopnia – szkołą pozytywnego wyboru”. Na zaproszenie Wojewody Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Starosty Pilskiego Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile gościł dyrektorów i nauczycieli szkół zawodowych, uczniów ostatnich klas branżowych […]
 • Informacja o konkursach programu ERASMUS+ ogłoszonych przez Komisję Europejską
  Komisja Europejska zaprasza do składania wniosków w konkursach na projekty centralne w ramach programu Erasmus+ Więcej informacji na stronie internetowej
 • Barometr zawodów
  Barometr zawodów – jednoroczna prognoza sytuacji w zawodach. Barometr dzieli zawody na trzy grupy: deficytowe, zrównoważone i nadwyżkowe z podziałem na poszczególne województwa i powiaty. Dostępne prognozy.
 • Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – 1 marca 2020
  Wojewoda Wielkopolski zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W załączeniu zaproszenie wraz z programem uroczystości.
 • Obchody 80. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej
  Dnia 15 kwietnia bieżącego roku Samorząd Województwa Wielkopolskiego pragnie upamiętnić 80. Rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Szkoły pragnące wziąć udział w tej doniosłej uroczystości powinny zgłosić chęć uczestnictwa do 23 marca 2020 r. na adres  beata.matczak@umww.pl , tel. 61/626 77 44. Uroczystości odbędą się 15 kwietnia 2020 r., godzina 11.40, dziedziniec kościoła oo. Dominikanów przy al. Niepodległości […]

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!