Jasełka PDF

17 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły podkreślili świąteczny nastrój przedstawiając Jasełka. Krótkie przedstawienie w 5 aktach przypomniało wszystkim biblijną historię Marii i Józefa. Scenę z wędrówki pasterzy, mędrców oraz archaniołów pokazały stale obecną w naszym życiu walkę dobra ze złem. Nie brakło okrutnego Heroda i Śmierci, która ostatecznie okazała się całkiem przyjazna. Wszystkie perypetie bohaterów prowadziły do ważnej puenty, stanowiącej przesłanie całego przedstawienia:

„Bo choć nam czasem mylą się drogi

To miłosierny jest Pan nasz ubogi…

To bajka tylko, lecz w życiu trzeba

Ze wszystkich sił swych chcieć wejść do Nieba.”

Uczniowie doskonale opanowali swoje role i wykazali się dużym kunsztem artystycznym. Dziękujemy im za poświęcenie, odwagę i gratulujemy zdolności aktorskich. To pierwsze Jasełka w naszej szkole, ale być może nie ostatnie. Dyrekcja i pracownicy szkoły życzą wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia.

Obsada jasełek:

 • Narrator: Wiktor Wawrzyniak
 • Gabriel: Adam Mądry
 • Michał: Mikołaj Czarnecki
 • Rafał: Cyprian Kostka
 • Aniołek: Jagoda Błażutycz
 • Lucyfer: Dominik Babul
 • Boruta: Gracjan Witek
 • Rokita: Jan Przewoźny
 • Kacper: Marcin Sibera
 • Melchior: Adam Gaszyński
 • Baltazar: Szymon Knuła
 • Herod: Oliwia Mrówczyńska
 • Śmierć: Adrianna Suliga
 • Józef: Sergiusz Gawroński
 • Maryja: Joanna Lachowska
 • Kuba: Mateusz Furmankiewicz
 • Maciek: Mikołaj Kandzierski

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 28 Marzec 2020    |    Imieniny obchodzą: Aniela, Sykstus, Joanna

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
26 czerwca 2020

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Zmiany w organizacji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych – komunikat Wielkopolskiego Kuratora Oświaty
  Na podstawie § 11 d ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. (Dz. U. 2020 poz. 493 i 530) w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Wielkopolski Kurator Oświaty przekazuje uczestnikom konkursów następujące informacje: Wprowadzone zostały zmiany w regulaminach następujących Wojewódzkich […]
 • Edukacja historyczna online – zasoby Instytutu Pamięci Narodowej
  Zachęcamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z portalu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej. Materiały dostępne w serwisie ułatwiają prowadzenie kształcenia na odległość, a także umożliwiają rozwijanie zainteresowań historycznych młodych ludzi.    
 • 180 milionów złotych na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Już 1 kwietnia br. samorządy będą mogły wnioskować o pieniądze na zakup sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki. Do rozdysponowania jest kwota 180 mln zł! Bez dodatkowych formalności, w elastyczny i szybki sposób. To efekt współpracy ministrów edukacji i cyfryzacji oraz starań resortu cyfryzacji, dzięki którym Komisja Europejska zgodziła się, aby zaoszczędzone środki […]
 • Nowe rozwiązania ułatwiające prowadzenie nauki na odległość – nowelizacja przepisów
  Szanowni Państwo, informujemy, że weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Szkoła w chmurze – platforma edulab.pcss
  Platforma https://edulab.pcss.pl/ oferuje chmurę usług edukacyjnych dostępnych online z dowolnej przeglądarki internetowej, dowolnego urządzenia stacjonarnego i mobilnego, bez potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania Jak prowadzić lekcje w chmurze? Z których narzędzi korzystać, aby lekcje online były wygodne, ciekawe i dawały dużo przyjemności.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!