Wycieczka do Gniezna PDF

29 października 2021 r. uczniowie klas 1a i 1b wraz z wychowawczyniami p. J. Politowicz i p. M. Kasprolewicz wybrali się na wycieczkę do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, pierwszej metropolii kościelnej w Polsce, miasta św. Wojciecha.

Był to także pierwszy wspólny wyjazd poza granice Krotoszyna, więc towarzyszyło nam wiele emocji. Najpierw udaliśmy się do Katedry gnieźnieńskiej – ta świątynia w stylu gotyckim, wywarła na nas spore wrażenie. Jest położona na Wzgórzu Lecha i zalicza się do najcenniejszych dzieł z dobytku kultury gotyckiej w Polsce i w całej Europie. To również jeden z najcenniejszych zabytków Gniezna. Katedra była świadkiem wielu ważnych w historii państwa polskiego wydarzeń – Mieszko I pochował tutaj swoją żonę Dąbrówkę, złożono tu także ciało męczennika św. Wojciecha, dokonywano tu koronacji królów polskich. Katedra zachwyca bogatą historią, ale także niepowtarzanym wyglądem.

Pamiątkowe zdjęcie postanowiliśmy zrobić przy pomniku Bolesława Chrobrego. Przedstawia on pierwszego koronowanego króla Polski w postawie stojącej. Chrobry w koronie na głowie, wsparty na mieczu, twarzą jest zwrócony w stronę pałacu Prymasowskiego. Postać władcy odlana z brązu ma wysokość 4,75 m i stojąca na cokole z piaskowca o wysokości 4 m prezentowała się wyjątkowo okazale.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Początków Państwa Polskiego. Tutaj obejrzeliśmy wystawę tematyczną "Początki państwa polskiego" - przybliżyła ona pierwsze wieki naszej państwowości, okres panowania pierwszych władców z dynastii piastowskiej. Zobaczyliśmy jak kształtowała się Polska, a także jak żyli w niej nasi przodkowie. Następnie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej, podczas której edukator przybliżył wszystkie zagadnienia związane z życiem ludności na terenach Polski w okresie średniowiecza – humor i swoboda przekazu prowadzącego zaowocowały miłą, wesołą atmosferą –lekcja minęła dużo szybciej niż standardowe godziny szkolne. Po tak intensywnych doznaniach dydaktycznych przyszedł czas na coś dla ciała. Postanowiliśmy się nieco posilić, a później pełni energii i wrażeń udaliśmy się w drogę powrotną do Krotoszyna. Mamy nadzieję, że kolejne miłe wyjazdy jeszcze przed nami…

Zdjęcia FB

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Nauka zdalna do końca ferii zimowych – gotowe przepisy
  Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej […]
 • Wraca nauka zdalna – do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych
  Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na […]
 • Podanie dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid-19 dla młodzieży w wieku 16-18 lat – informacja Ministerstwa Zdrowia
  Od 25 stycznia 2022 r. rozpoczął się proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z 24 stycznia 2022 r., uwzględniające stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i […]
 • Patroni roku 2022
  Ignacy Łukasiewicz, Maria Konopnicka, Maria Grzegorzewska Wanda Rutkiewicz, Józef Mackiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski to patroni roku 2022. Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, zdecydował o uhonorowaniu tych wybitnych postaci oraz epoki, która miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. Sylwetki patronów roku 2022 W maju 2022 r. będziemy świętować 180. rocznicę […]
 • Procedura w sprawie o nadanie tytułu honorowego profesora oświaty – 2022
  Formularz on-line – wniosek

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!