Projekt unijny Comenius PDF

Od września 2011 roku realizujemy w naszej szkole PROJEKT UNIJNY COMENIUS-  Opportunity Knocks: Work in an Integrated European Economy, dzięki któremu zarówno uczniowie jak  i nauczyciele uczą się języka angielskiego,  poznają struktury rynku pracy wszystkich uczestniczących w tym projekcie krajów( Francja, Niemcy, Polska, Holandia, Wielka Brytania) realizując kolejne mobilności.

Pierwsze dwie mobilności miały miejsce w Bordeaux/Francja w College Ausone Le Bouscat oraz w Bensheim/Niemcy w Geschwister-Scholl-Schule Bensheim.

W dniach 21.11.2012 – 25.11.2012 trzecia mobilność odbyła się w naszej szkole. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z Niemiec, Holandii, Francji i Wielkiej Brytanii , łącznie 33 osoby.  Podczas tych dni miało miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Pierwszym z nich był udział w polskich lekcjach. Nauczyciele naszej szkoły prowadzili zajęcia z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Trzeba przyznać, że goście byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu naszych nauczycieli. W tym samym dniu odbyło się także bardzo ciekawe spotkanie z obcokrajowcami z Peru, Francji, Włoch oraz z Ukrainy, któremu towarzyszyli również przedstawiciele lokalnych władz Krotoszyna ( starosta Leszek Kulka, naczelnik wydz. edukacji – Barbara Jakubek, naczelnicy wydz.promocji- Marzena Wiśniewska oraz Jacek Kępa). Spotkanie to miało na celu dać odpowiedź wszystkim uczestnikom,  jak i dlaczego owi obcokrajowcy ułożyli sobie życie w Polsce ? Po przerwie obiadowej goście udali się na zwiedzanie dwóch zakładów produkcyjnych to jest MAHLE i JOTKEL.

Następnego dnia uczniowie pracując w międzynarodowych grupach przygotowali w języku angielskim prezentacje multimedialne na temat : Jak zdobyć zawód strażaka, policjanta, weterynarza, informatyka , nauczyciela, lekarza we wszystkich krajach?  Przez cały czas korzystali z naszych pracowni komputerowych. Po omówieniu wszystkich prezentacji i skosztowaniu pysznych specjałów przygotowanych przez naszych uczniów pod kierownictwem Marioli Kaczmarek , uczniowie podzieleni na dwie grupy przystąpili do kolejnych zadań. Pierwsza grupa wzięła udział w międzynarodowych zawodach sportowych ( unihokej, zwinnościowy tor przeszkód itp.) a druga przygotowywała plakaty na temat tradycyjnego dania wigilijnego. Finalnym punktem dnia była wspólna kolacja wigilijna, z udziałem gwiazdora i z prezentami. Nasi partnerzy mieli okazję skosztować tradycyjnych polskich dań wigilijnych i połamać się opłatkiem. Atmosfera tego wieczoru była bardzo rodzinna i ciepła. Wszyscy byli zafascynowani polskimi tradycjami Świąt Bożego Narodzenia.

W sobotę wszyscy uczestnicy wybrali się na wycieczkę do stolicy województwa dolnośląskiego. Po drodze do Wrocławia zatrzymali się w Nowym Grodzisku, gdzie spacerując podziwiali przepiękny krajobraz oraz zakątki Stawów Milickich. Dalej złożyli wizytę w restauracji „Stary Młyn” w Niesułowicach, przepięknie odrestaurowanym młynie z przełomu XVIII i XIX wieku.

Przepięknie przyozdobiony świątecznymi dekoracjami Wrocław , z wszystkimi swoimi zabytkami wywarł na  wszystkich niesamowite wrażenie. Dni spędzone razem bardzo szybko minęły. Na kolejne spotkanie wszystkich partnerów, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wybierają się do Delft/Holandia w dniach 30.01.2013 – 03.02.2013.

zobacz zdjęcia

 

Imieniny

Dzisiaj jest: 27 Styczeń 2022    |    Imieniny obchodzą: Angela, Jan, Przybysław

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

 

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Uznanie ZMPD

Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce wyraża uznanie i podziękowanie dla naszej szkoły za prowadzenie kształcenia w zawodzie kierowca-mechanik

List gratulacyjny

 

List gratulacyjny dla pracowników Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie


 

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy o międzynarodowym sukcesie inicjatywy Wielkopolska Sieć Edukacyjno—Gospodarcza (WSEG), która rozwijana jest w projekcie Czas zawodowców BIS - zawodowa Wielkopolska.

W związku z dużym zaangażowaniem we współtworzenie sieci i doskonalenie kształcenia zawodowego w ramach projektu, prosimy przyjąć serdeczne gratulacje, gdyż wyróżnienie inicjatywy WSEG jest również osiągnięciem wszystkich pracowników Państwa placówki.

Zapraszamy na naszą stronę pl-pl.facebook.com/Zetka3Krotoszyn

Wiadomości Kuratorium Oświaty

Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Kuratorium Oświaty w Poznaniu – Oficjalny serwis Kuratorium Oświaty w Poznaniu
 • Nauka zdalna do końca ferii zimowych – gotowe przepisy
  Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Zdalnie pracować będą również placówki kształcenia ustawicznego i centra kształcenia zawodowego. Uczniowie z klas I-IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej […]
 • Wraca nauka zdalna – do końca ferii dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych
  Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 i szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej. Przedszkolaki i uczniowie klas 1- 4 szkół podstawowych będą kontynuowali kształcenie w trybie stacjonarnym. Obserwując dane epidemiologiczne musieliśmy podjąć decyzję o ograniczeniu nauki stacjonarnej w szkołach. Rośnie liczba chorych na […]
 • Podanie dawki przypominającej szczepionki przeciw Covid-19 dla młodzieży w wieku 16-18 lat – informacja Ministerstwa Zdrowia
  Od 25 stycznia 2022 r. rozpoczął się proces wystawiania skierowań na dawkę przypominającą dla osób zaszczepionych dwoma dawkami, które ukończyły 16 rok życia. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami przygotowanymi przez Ministerstwo Zdrowia. Minister Zdrowia mając na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z 24 stycznia 2022 r., uwzględniające stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i […]
 • Patroni roku 2022
  Ignacy Łukasiewicz, Maria Konopnicka, Maria Grzegorzewska Wanda Rutkiewicz, Józef Mackiewicz, Józef Wybicki oraz Romantyzm Polski to patroni roku 2022. Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, zdecydował o uhonorowaniu tych wybitnych postaci oraz epoki, która miała niepodważalny wpływ na kształtowanie polskiej tożsamości narodowej. Sylwetki patronów roku 2022 W maju 2022 r. będziemy świętować 180. rocznicę […]
 • Procedura w sprawie o nadanie tytułu honorowego profesora oświaty – 2022
  Formularz on-line – wniosek

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!