rekrutacja
Rekrutacja 2022/23 PDF

 

DLACZEGO WARTO KSZTAŁCIĆ SIĘ

W ZESPOLE SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 3 IM. JANA PAWŁA II

W KROTOSZYNIE …


JEDNA SZKOŁA - WIELE MOŻLIWOŚCI!

 

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie - to nowoczesna szkołą z tradycjami, oferuje młodzieży i osobom dorosłym naukę w trybie stacjonarnym i zaocznym.

W skład zespołu wchodzą: Technikum nr 3, Branżowa Szkoła I stopnia nr 1, III Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych oraz Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II to szkoła z tradycjami, która od bardzo wielu lat kształci fachowców w wielu zawodach.

Proponujemy zawody nowe, niedawno powstałe, ale i takie, które od lat cieszą się popularnością wśród uczniów na wymagającym rynku pracy.

Profesjonalna, dobrze wykwalifikowana kadra szkoły przekazuje z pasją swoją wiedzę i umiejętności.

Szkoła oferuje wykształcenie adekwatne do zapotrzebowania lokalnego, krajowego i europejskiego rynku pracy.

Placówka cieszy się szacunkiem i zaufaniem w środowisku naszego regionu.

Atutami naszej placówki są nowoczesne pracownie mechaniczne, pracownia mechatroniczną, pracownia elektryczna, pracownia gastronomiczno – kelnerska, pracownie fryzjerskie oraz pracownia informatyczna. Ponadto szkoła posiada doskonale wyposażone sale lekcyjne w sprzęt audiowizualny, bogaty księgozbiór, nowoczesną salę gimnastyczną wraz z siłownią.

Na uwagę zasługuje współpraca zagraniczna z Portugalią, Niemcami i Grecją w zakresie praktyk i staży zawodowych dla uczniów i absolwentów, realizowane projekty unijne m.in. Erasmus+ dla młodzieży i nauczycieli oraz to, iż szkoła jest od wielu lat ośrodkiem egzaminacyjnym w wielu zawodach. Placówka stawia na współdziałanie i partnerstwo.

Nasi partnerzy to: Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza, Mahle Polska sp. z o.o., Hotel-Restauracja Wawrzyniak, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu, Bolsius Polska Sp. z o. o., Bistro cafe & tapas. Solidnie uczymy zawodu, co potwierdza bardzo wysoka zdawalność na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

W szkole młodzież może korzystać z ogólnodostepnego wifi.

 

ZSP 3 to szkoła warta wyboru, jeśli wybierzesz naukę w naszej szkole to:

 

 • znajdziesz tu życzliwych i kompetentnych nauczycieli, którzy pomogą Ci zdobyć wiele praktycznych umiejętności,
 • zapoznasz się z ciekawymi przedmiotami zawodowymi,
 • zdobędziesz ZAWÓD;
 • będziesz mógł brać udział w olimpiadach i innych konkursach przedmiotowych oraz w wielu akcjach okolicznościowych,
 • odbędziesz praktyki zawodowe,
 • będziesz miał możliwość pogłębiania wiedzy w kołach zainteresowań i zajęciach przygotowujących do egzaminów zawodowych,
 • będziesz mógł uzyskać stypendium naukowe dla najlepszych uczniów,
 • wesprzemy Cię w rozwijaniu Twoich pasji i zainteresowań,
 • będziesz czuł się bezpiecznie w monitorowanej Szkole,
 • doskonale przygotujemy Cię do wejścia na rynek pracy i wykonywania wyuczonego zawodu oraz do ewentualnej jego zmiany zgodnie z potrzebami pracodawców,
 • przygotujemy Cię do życia w warunkach współczesnego świata, wykonywania pracy zawodowej i własnej działalności gospodarczej,
 • będziesz się tutaj czuł/czuła dobrze, bo jesteśmy Szkołą przyjazną i otwartą.

 

 

Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023 do ogólnodostępnych szkół ponadpodstawowych dla młodzieży, prowadzonych przez Powiat Krotoszyński odbywa się systemem elektronicznym. W tym celu kliknij obok na baner REKRUTACJA (pojawi się w momencie udostępnienia platformy przez starostwo). W przypadku problemów zapraszamy do naszego sekretariatu w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji.

 

Harmonogram i terminy rekrutacji

 

NABÓR DO SZKOŁY PROWADZONY JEST W SYSTEMIE ELEKTRONICZNYM

www.powiatkrotoszynski.edu.com.pl

Harmonogram znajdziesz tutaj (pdf)

 

Harmonogram i terminy rekrutacji Kwalifikacyjnych Kursów Zawodowych KKZ

 

Harmonogram znajdziesz tutaj (pdf)

 

Zobacz film (YT)

 


Rekrutacja

Giełda

W zakładce GIEŁDA PRACY można zamieszczać ogłoszenia pracodawców pragnących znaleźć młodocianych pracowników oraz uczniów szukających zakładów pracy do odbycia praktyk i zajęć praktycznych.

Do końca roku

Do końca roku szkolnego:
24 czerwca 2022

Nagroda Ministra

Nagroda Ministra Gospodarki

W uznaniu dla dorobku placówki wraz z firmą Mahle otrzymaliśmy Nagrodę Ministra Gospodarki z dyplomem: „Za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego oraz efektywną współpracę z pracodawcami w procesie kształcenia i wychowania młodzieży zgodnie z oczekiwaniami lokalnego rynku pracy” podpisał wiceprezes Rady Ministrów Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Valid XHTML 1.0 Transitional CSS ist valide!